Жіночі груди: розповідає лікар мамолог

Жіночі груди: розповідає лікар мамолог

Жіночі груди: розповідає лікар мамолог

Коли хлопчики починають перетворюватися в юнаків, а дівчинки — в дівчат, без надлишково критичного ставлення до себе не обходиться майже ніколи. Сучасність, незважаючи на всі досягнення психології, мало що змінила в темпах виникнення наївних помилок, здатних перерости в комплекс неповноцінності. Прагнучи до ідеалу краси, властивому даному проміжку часу, дівчатка звеличують абсолютно лялькові параметри фігури — і не стільки прагнуть до них, скільки відчувають їх недосяжність. Чи можливо мати груди, обсяг якої втричі більше обсягу талії, і при цьому залишатися здоровою людиною?

Будь лікар мамолог скаже — ні, але дівчинки дивляться на свою Барбі і сумно зітхають.

Якщо чоловіча стать ототожнює сексуальне дорослішання з віковими змінами, що відбуваються з статевим органом, то юні представниці жіночої статі в першу чергу придивляються до форми своїх грудей і відповідності рис обличчя якомусь зразком. І якщо виразність обличчя коригується декоративною косметикою, то обриси зростаючих молочних залоз можуть призводити дівчинку у відчай незалежно від темпів зростання і форми грудей.

Приводом для невдоволення зазвичай стає величина або обриси бюста, а невідповідність стереотипу краси, прийнятому в колі найближчого спілкування. Причому мова в цьому випадку не йде про красу як естетичної категорії. Головне для підлітка — вписуватися в стандарт.

Навіть якщо цей стандарт і некрасивий, і нездоровий.

Що таке нормально розвинена груди?

Для того щоб груди стали «жіночої», Потрібне зростання молочних залоз. Починається він у віці 10–11 років, коли концентрація естрогенів (так називаються жіночі гормони) у крові дівчинки починає збільшуватися. Уже в цьому віці лікар мамолог може намацати в районі соска щільне утворення — железистую тканина, яка з часом і розвинеться в повноцінну молочну залозу.

Починаючи приблизно з тринадцяти років, йде активний розвиток жіночих грудей. Сосок знаходить рельєфність і більш яскраву, ніж раніше, забарвлення. Пігментація ореоли соска теж посилюється. Ростові процеси в тканинах супроводжуються больовими відчуттями, що мають звичай посилюватися і супроводжуватися набуханием перед початком менструації. У віці 16–17 років груди дівчини вже цілком сформована, хоча зростання залоз буде потроху тривати ще три-чотири роки. До двадцяти років формування грудей сповільнюється.

Груди набуває дещо більший розмір, ніж раніше, сосок зменшується. У цьому віці дівочі груди пружна, еластична. Соски дівочих грудей рожевого кольору (з віком вони потемніють до коричневого), а жировий прошарок невелика.

Статеве життя призводить до виникнення малопомітних змін: трохи збільшившись, груди ледь помітно опускається. Настання вагітності позначається на грудях: збільшення концентрації естрогену в крові вагітної призводить до збільшення молочних залоз. Ще більше груди стає при годуванні дитини.

По завершенні вигодовування грудьми зазвичай спостерігається повернення жіночих грудей до колишніх розмірами і формою, проте абсолютної норми немає: груди можуть залишитися більшою, ніж до вагітності, може і зменшитися.

Що значить: «нерозвинена груди»?

Гіпоплазія грудей, або недорозвиненість, може бути діагностована не раніше настання 15—16-річного віку. Проте лише кваліфікований лікар-мамолог може поставити такий діагноз: намацати железистую тканина не завжди просто. Повна відсутність залозистої тканини — рідкісна патологія.

Пластична хірургія здатна виправити форму недорозвиненою грудей, так само як і переразвитой: зустрічається і гігантомастія — розростання молочних залоз до непропорційно великих розмірів.

Малопомітна асиметрія молочних залоз прекрасно ховається одягом і не вимагає втручання пластичного хірурга. Форма тіла людини — у всіх деталях — залежить від успадкованого від батьків генотипу. Розмір грудей — від рівня естрогену в крові в період росту дівчини, що теж є успадкованим фактором. Форма грудей у ​​жінок однієї раси (по суті — родичок), як правило, єдина, але розміри можуть бути різними.

Незважаючи на це, вигодувати дитину можна і великий і маленькими грудьми — лактація не залежить від форми молочної залози.

Збільшення грудей у ​​віці старше двадцяти років може спостерігатися не тільки при вагітності, але і за рахунок збільшення жирових відкладень навколо молочних залоз. Одночасно з накопиченням жиру відбувається і розтягнення колагенових волокон — груди обвисають, робиться нижче.

Деякого збільшення обхвату грудей можна добитися, інтенсивно розвиває великі грудні м’язи. Завдяки їх потовщення груди буде здаватися вище, рельєфніше. Ефект від занять з гантелями, проте ж, не буде перевищувати ефекту розправлених плечей.

Тому замість накачування м’язів можна приділити час виправленню постави.

Якщо всі заходи подібного роду недостатньо ефективні, можна скористатися спеціальним білизною. Бюстгальтери з поролоновими прокладками недорогі і дають чудовий візуальний ефект. Гелеві прокладки більш дорогих бюстгальтерів своєю формою повторюють природну форму жіночих грудей. Їх щільність повністю відповідає щільності живих тканин, тому тактильні відчуття від гелевих прокладок бюстгальтерів надзвичайно приємні. Випускаються навіть бюстгальтери з пневматичними підкладками, обсяг яких може змінюватися.

Широко рекламовані креми для грудей корисні кровообігу і сприяють підтримці шкіри в здоровому і тонізувати стані, проте помітного ефекту збільшення грудей дати не можуть.

Крайній захід впливу на форму жіночих грудей — пластична операція. Показана подібна процедура тільки після завершення природних ростових процесів, тобто після 18–20 років. Ефект такої операції неоднозначний, і багато жінок не тільки протезіруют груди, але і розлучаються з протезами.

Так зробила Памела Андерсон, так роблять і менш знамениті пацієнтки пластичних хірургів.

Природна краса найбільш приваблива, до цього висновку рано чи пізно приходить будь-яка людина. Так чи варто переживати, замість того щоб просто полюбити своє тіло в його первозданному, природному вигляді?

Нагадуємо вам, що жодна стаття або сайт не зможуть поставити правильний діагноз. Потрібна консультація лікаря!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!