Запалення яєчників у жінок — причини, симптоми і лікування

Запалення яєчників у жінок - причини, симптоми і лікування

Запалення яєчників у жінок — причини, симптоми і лікування

Щоб уникнути плачевних наслідків, кожна дівчина повинна дбати про своє жіноче здоров’я з юних років. Особливу небезпеку для репродуктивної системи являє оофорит або запалення яєчників. Це дуже підступне захворювання, яке без належного лікування, може призвести до досить складних наслідків, одним з яких є безпліддя.

Тому при найменших підозрах на запалення, необхідно терміново звернутися до гінеколога, так як успішне одужання, повністю залежить від своєчасності вжитих заходів.

Що призводить до запалення яєчників

У більшості випадків, оофорит виникає внаслідок поширення вже присутніх в жіночому організмі інфекцій. Збудник може проникати через цервікальний канал, фаллопієві труби, матку, кров або з сусідніх запалених органів: сечового міхура, піхви або кишечника. Дане захворювання практично ніколи не проходить як ізольований процес, зазвичай, воно супроводжується запальними процесами в маткових трубах.

Викликати запалення яєчників можуть різні причини. До нього може призвести наявність в організмі Кандидов, стафілококів, кишкової палички, стрептококів і т.п. також збудники микоплазмоза, гонореї, трихомоніазу, хламідіозу або туберкульозу. Однак привести до даного захворювання здатні не тільки бактерії, його може спровокувати використання внутрішньоматкових спіралей, переохолодження, аборти і будь-які непрофесійні дії в статевих органах. Існують деякі фактори, що збільшують ризик виникнення запалення, це:

 • Перевтома і часті стреси.
 • Недотримання заходів безпеки при статевому акті і безладне статеве життя.
 • Наявність венеричних інфекцій.
 • Ускладнення при пологах.
 • Знижений імунітет і наявність захворювань, що сприяють його зниження.
 • Менструації і передчасний початок статевих контактів після аборту або пологів.
 • Операції черевної порожнини.
 • Інфекційні захворювання, наприклад, грип або ангіна.
 • Як виявляється запалення яєчників

  Існую дві форми оофориту — гостра і хронічна. Кожна з них має свої симптоми. Ознаками запалення яєчників, мають гостру форму, є:

  • постійні болі в низу живота, які відгукуються в попереку і крижах;
  • наявність гнійних або серозних виділень;
  • біль при статевому акті;
  • наявність високої температури;
 • нездужання і слабкість;
 • часте і хворобливе сечовипускання;
 • наявність кровотеч в перервах між менструаціями;
 • явні симптоми інтоксикаційного синдрому: рідкий стілець, здуття кишечника та ін.
 • Гострий оофорит має досить розмиті симптоми, тому його легко можна переплутати з іншими хворобами, наприклад, перитонітом, кістою яєчників, ендометріозом, апендицитом та ін. Тому для постановки діагнозу, найчастіше, потрібна додаткова діагностика, в яку входять: аналіз сечі і крові, УЗД , гінекологічне обстеження, лапароскопія і бактеріологічне обстеження.

  Хронічне запалення яєчників виникає при неправильному або несвоєчасному лікуванні гострої форми захворювання. яке приймає затяжний характер з періодами загострень. Найчастіше, хронічний оофорит позначається на психічному стані хворий. Жінки з цим захворюванням дратівливі, мають знижену працездатність, швидко втомлюються і страждають від безсоння. Хронічне запалення яєчників проявляється ниючий болем внизу живота, в піхві і в паху. Перед початком менструації, при переохолодженнях та застудних захворюваннях біль може посилюватися.

  Спостерігається зниження сексуального бажання, виникнення болю при статевому акті, постійні і мізерні виділення, порушення циклу. При цьому, навіть при регулярного статевого життя, може не наступати вагітність. Загострена форма даного захворювання має такі ж симптоми, як і гостра.

  Як проводиться лікування запалення яєчників

  Оскільки оофорит є досить серйозним захворюванням, його необхідно лікувати тільки під контролем фахівця. який після постановки діагнозу, призначить необхідні препарати і процедури. Метод лікування повинен підбиратися індивідуально і залежатиме від причин викликали захворювання, а також від його стадії і характеру течії. При гострій формі оофориту, хвора поміщається в стаціонар і їй прописується постільний режим.

  Ліки при запаленні яєчників можуть призначатися різні, проте найчастіше в лікувальний курс входять знеболюючі та загальнозміцнюючі засоби, сульфаніламіди та антибіотики. При хронічній формі захворювання, лікування проходить досить довго і включає в себе ще й бальнеолікування і фізіопроцедури.

  Варто відзначити, що антибіотики при запаленні яєчників є основою лікування. Їх вибір залежить від властивостей збудника захворювання і його чутливості до препарату. В особливо важких випадках, може бути застосоване, одночасно, кілька різних антибіотиків. В якості додаткового лікування часто призначаються свічки.

  Вони використовуються для зняття запалення і відновлення мікрофлори.

  Крім офіційних засобів, існує чимало народних способів, що обіцяють лікування від оофориту. Однак їх слід використовувати з великою обережністю і тільки, як додаток до, призначеного лікарем, лікуванню. При цьому слід враховувати, що лікування гострої і хронічної форми запалення яєчників відрізняється:

  • При гострій формі захворювання використовуються тільки холодні компреси і підмивання. наприклад, настойкою арніки.
  • При хронічній формі — рекомендується приймати теплі ванни з відваром деревію або ромашки, грязьові ванни, а також вкутувати поперек і живіт.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!