Зайва вага у дітей: що робити?

Зайва вага у дітей: що робити?

Зайва вага у дітей: що робити?

1 серпня 2012

В останнє десятиліття багато батьків стикаються з такою неприємністю, як ожиріння дитини в ранньому віці. Що робити батькам, щоб допомогти малюкові впоратися із зайвою вагою, адже він часто веде за собою хвороби, комплекси і депресії?

Чому у дитини з’являється зайва вага?

Часто він з’являється тоді, коли в організм надходить більше енергії, ніж витрачається, тобто дитина більше їсть і менше рухається. Але частіше ожиріння з’являється в слідстві деяких захворювань, тому якщо дитина має зайву вагу, то насамперед потрібно перевірити стан його здоров’я, рівень цукру в крові, гормони, і тільки тоді (разом з лікарем) приступати до лікування.

Батьки повинні підготуватися до того, що необхідно буде змінити спосіб життя, переглянути харчування і привчати малюка до активного відпочинку, показуючи все це на своєму прикладі. Позбавлення зайвої ваги починається комплексно. На жаль, не існує швидкого вирішення цієї проблеми, так що приготуйтеся до праці, але нагорода — здоров’я дитини, того варта.

Одним з методів боротьби з дитячим ожирінням є дієтотерапія. Але перед тим, як використовувати цей метод лікування, потрібно проконсультуватися у дієтолога, щоб не нашкодити здоров’ю дитини. Також батьки повинні стежити, щоб штучна радіоктівность продуктів, що вживаються дитиною, була в нормі, так як саме радіація часто буває причиною виникнення зайвої ваги. І якщо дозиметр — прилад для вимірювання рівня радіації, покаже підвищені показники, то потрібно обов’язково провести необхідні заходи для захисту від радіації.

Джерелом живлення при зайвій вазі дитини стають каші на воді, чорний хліб, нежирне м’ясо, овочі та фрукти. Жирні молочні продукти, свинину, борошняні вироби, вуглеводи (цукор, варення, солодощі) слід мінімізувати. Соки, компоти повинні бути без цукру.

Але не варто повністю виключати солодощі, краще їх обмежувати, тобто іноді все-таки балувати свою потіху чимось солоденьким (перевага, звичайно, фруктам). А ось походи в ресторани швидкого харчування та кондитерські слід виключити.

Додатково до правильного харчування слід додати фізичне навантаження: плавання, піші прогулянки, рухливі ігри, катання на роликах, велосипеді. Якщо є можливість, то варто записати дитину в спорт. секцію. Завдяки любові і спільним старанням ви обов’язково переможете недуга!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!