Захворювання остеохондрозом зустрічаються серед тваринного світу …

Захворювання остеохондрозом зустрічаються серед тваринного світу ...

Захворювання остеохондрозом зустрічаються серед тваринного світу нашої планети тільки у людини. Поширення остеохондрозу серед людей справді глобально — більше 90%.

Працюючи за комп’ютером, ви тривалий час сидите в положенні, яке диктує ваше робоче місце, але не факт, що ця поза є оптимальною. Тривале знаходження в одній позі приводить до постійного навантаження на одні групи м’язів і до відсутності її ж на інших групах. Якщо постійне перенапруження м’язів призводить до болів, то відсутність навантаження більше згубно впливає на ваш організм і призводить до деградації м’язів, як наслідок — викривлення хребта (сколіоз), а також руйнування міжхребцевих дисків — остеохондроз.

У сидячому положенні навантаження на міжхребцеві диски набагато більше, ніж в положенні стоячи або лежачи. Всі ці негативні фактори можуть викликати появу грижі міжхребцевого диска, болі в голові, кінцівках і внутрішніх органах, стати причиною виникнення остеохондрозу.

Розрізняють декілька видів остеохондрозу, в залежності від ураженої області хребта: остеохондроз шийного, грудного, поперекового, крижового відділів хребта. Кожна з різновидів остеохондрозу має свої ознаки, особливості діагностики та лікування.

Як визначити, чи є у Вас остеохондроз? Основні симптоми остеохондрозу — це болі в області хребта (в шиї, потилиці при грудному та шийному остеохондрозі, в області попереку при крижовому і поперековому остеохондрозі), нерідко "віддають" і в інші частини тіла, обмеження рухливості хребта, хрускіт в області шиї при остеохондрозі шийного відділу хребта.

Заходи профілактики остеохондрозу зовсім нескладні, якщо не рахувати того, що для їх дотримання потрібно постійно себе контролювати. Для профілактики остеохондрозу та викривлень хребта треба вести рухливий спосіб життя, правильно харчуватися і стежити за поставою і положенням, в якому ви проводите велику частину часу, для цього приділіть увагу свого робочого місця. Все має бути розташоване так, щоб вам не доводилося довго перебувати в "скрученому" положенні. І головне, якомога частіше вставайте з-за столу, робіть будь-які рухи.

А ось лікувати остеохондроз. У медичній практиці використовують різноманітні методи лікування остеохондрозу. проте далеко не завжди вдається домогтися задовільних результатів. Основним способом лікування остеохондрозу залишається лікувальна гімнастика.

Розроблено спеціальні комплекси вправ для лікування остеохондрозу кожного з відділів хребта — шийного, грудного, поперекового.

Крім лікувальної фізкультури для лікування остеохондрозу застосовують масаж, мануальну терапію, лікування остеохондрозу та інших хвороб хребта має бути комплексним, грамотно підібраним.

Часто "поломки" в організмі починаються через лінь і сидячого способу життя. Треба більше ходити і менше лежати. Адже чим інтенсивніше рух, тим сильніше кровообіг, а значить, насичення тканин киснем.

Завдяки кисню очищаються судини, починають працювати мікросудини, поліпшується мікроциркуляція, яка охоплює весь організм.

В результаті краще працюють видільні системи, в жовчному, кишечник не буде застою (адже саме з цієї причини з’являються захворювання). Якщо ж добре функціонують кишечник, підшлункова, жовчний — людина здоровий і повний енергії. Люди, у яких робота сидяча, повинні хоча б 15-20 хвилин на день займатися на тренажері.

Протягом дня можна робити гімнастику (раніше вона називалася виробнича).

Для того щоб впоратися з хворобами хребта, кісткової системи, неврологічними захворюваннями і зміцнити імунітет, можуть знадобитися лікувальна фізкультура, масаж, вплив ультразвуком, електрофорез, ампліпульс, голкотерапія. Стимулюючи біологічно активні точки, можна багато чого досягти.

Щоб правильно поставити голки, потрібно опанувати цією майстерністю. А от щоб самостійно робити собі грязьові процедури. достатньо наполегливості та бажання.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!