Вульвовагініт у дітей

Вульвовагініт у дітей

Вульвовагініт у дітей

Консультація дитячого гінеколога. Вульвовагініт — це запалення вульви і стінок піхви. У структурі гінекологічних захворювань дівчаток до 8 років вульвіти і вульвовагиніти становлять 60-70%.

Основні уявлення

Висока частота вульвовагінітів обумовлена ​​наступним обставиною. У нормі піхву дівчинки заселено умовно-патогенної (тобто виявляється хворобою тільки за певних умов) мікрофлорою, найчастіше епідермальним стафілококом. При будь-якому зниженні реактивності дитячого організму (яке зазвичай виникає після будь перенесеної інфекції або при хронічному запальному процесі в організмі дитини) відбувається порушення рівноваги між мікрофлорою піхви і організмом дівчинки, в результаті чого умовно-патогенна флора набуває патогенних властивостей і викликає запалення, а крім того , при цьому в піхву легко проникає патогенна мікрофлора. Крім цього, вульвовагініт може бути викликаний ентеробіоз (наявність гостриків в кишечнику), а також недотриманням правил гігієни, при купанні в забруднених водоймах.

Дещо рідше зустрічаються вульвовагиніти, викликані потраплянням чужорідного тіла в піхві (через отвір в дівочої пліви, яке є у всіх дівчаток у нормі), це може бути піщинка, шматочок туалетного паперу, дрібні іграшки.

Часто фоном для виникнення вульвита є алергічні реакції, порушення обміну речовин (зокрема наявність солей в сечі, цукровий діабет).

Крім того, у дівчаток зустрічаються і вульвовагиніти, викликані патогенною мікрофлорою: хламідіями, мікоплазмою, уреаплазмою; також зустрічається інфікування вірусом генітільного герпесу. Що стосується трихомонадних і грибкових вульвовагинитов, то вони частіше зустрічаються у дівчаток в період новонародженості і в період статевого дозрівання.

Симптоми: виділення з піхви слизового або гнійного характеру, біль або свербіж в області зовнішніх статевих органів. При огляді відзначається почервоніння шкіри промежини та слизової зовнішніх статевих органів, висипання на шкірі та слизовій, сліди расчесов, виділення з піхви.

Діагностичні заходи:

Обов’язкові умови для постановки діагнозу

Залежить від причини, що викликала вульвовагініт. При наявності чужорідного тіла в піхві лікування починається з видалення стороннього тіла, потім проводиться промивання піхви антисептичними розчинами. При вульвовагініті, викликаному гострицями, лікування доцільно починати з проведення антигельминтной (противоглистной) терапії.

При виявленні специфічної інфекції (хламідії, мікоплазма, уреаплазма), лікування проводиться антибактеріальними препаратами, до яких чутливі дані мікроорганізми, крім того, в даному випадку необхідно обстеження інших членів сім’ї на ці види інфекції. При алергічних вульвітах основним є виключення контакту з алергеном.

Найбільш важким у лікуванні є неспецифічний вульвовагініт (викликаний умовно-патогенною мікрофлорою), який, як правило, має хронічний перебіг. Загострення його виникають зазвичай після ГРЗ, грипу або будь-який інший інфекції, а також при загостренні хронічного тонзиліту. Лікування підрозділяється на місцеве і загальне. Місцеве лікування включає в себе промивання піхви розчинами антисептиків (диоксидин, мірамістин та ін.), Палички з антибіотиками в піхву (це аналог вагінальних свічок, але палички тонше, що дозволяє вводити їх без пошкодження дівочої пліви), різні мазі.

Загальне лікування включає в себе санацію вогнищ хронічної інфекції, лікування захворювань шкіри, загальнозміцнювальну терапію, гартують заходи.

Режим спостереження

Лікування проводить гінеколог. надалі потрібна консультація гінеколога 1 раз в 3 місяці протягом 1 року від моменту останнього загострення.

Прогноз захворювання в більшості випадків сприятливий і залежить від першопричини і стану загального здоров’я дитини.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!