Вся інформація про те, як лікувати пієлонефрит

Вся інформація про те, як лікувати пієлонефрит

Вся інформація про те, як лікувати пієлонефрит

пієлонефрит

Пієлонефрит являє собою ураження нирок, яке відрізняється запальним характером. Часто захворювання спостерігається у дітей (молодше 7), оскільки у них сечовивідна система (порівняно з дорослими) має особливості. Наступну групу ризику становлять дівчата і жінки у віковому проміжку від 18 до 30 років, що обумовлено одразу декількома різними факторами: початок статевого життя, вагітністю, пологами. Нарешті, висока ймовірність пієлонефриту і у літніх чоловіків, яких супроводжує аденома передміхурової залози. Це не означає, однак, що захворювання не зустрічається у інших людей. На тлі такого поширення важливе місце займає лікування пієлонефриту.

Про нього ми і поговоримо детально, попередньо зазначивши деякі важливі моменти. Зміст:

Різновиди пієлонефриту. Причини, що його викликають, і характерні симптоми

Виділяють пієлонефрит двох видів: гострий і хронічний. Останній виникає внаслідок того, що невірно і неефективно лікувався гострий пієлонефрит. Також хронічний характер захворювання може бути обумовлений наявністю іншої хвороби аналогічного характеру. Причиною захворювання є певні бактерії, які практично відразу ж зумовлюють симптоми пієлонефриту. а саме:

висока температура;

 • ломота в м’язах;
 • головний біль;
 • озноб.
 • Тепер дізнаємося, як лікувати пієлонефрит. Відразу відзначимо, що переважно здійснюється лікування медикаментозне, відповідно, будуть розглянуті основні препарати і їх дія на захворювання.

  Лікування пієлонефриту

  Лікарське лікування пієлонефриту

  У лікуванні пієлонефриту важлива роль відводиться того, щоб геть усунути причини, які є основоположним чинником порушення ниркового кровообігу або пасажу сечі. Одночасно з цим проводиться антиінфекційних терапія, що в сукупності становить окремий різновид лікування, іменовану етіологічної. Згадане порушення пасажу сечі потребує виправлення при пієлонефриті з тієї причини, що бездіяльність в цьому аспекті призведе до неможливості проведення повноцінної противоинфекционной терапії.

  Остання передбачає також лікування хронічного пієлонефриту. У ході антиінфекційної терапії враховуються багато факторів, в тому числі:

  • конкретна різновид збудника;
  • його чутливість по відношенню до антибіотиків;
  • відомості про наявність / відсутність ефекту від попередніх курсів лікування (якщо такі, зрозуміло, були);
  • нефротоксичность окремих препаратів;
  • загальний стан ниркової функції;
 • ступінь вираженості хронічної ниркової недостатності.
 • Призначення антибактеріальної терапії здійснюється з урахуванням наступних правил:

  1. насамперед, необхідно забезпечити відповідність конкретного антибактеріального засобу тому рівню чутливості, яким володіє мікрофлора сечі;
  2. визначення дозування того чи іншого медпрепарату обов’язково проводиться з урахуванням того, який стан ниркової функції, а також звертається увага на ступінь ниркової недостатності;
 • до призначення рекомендуються препарати, що володіють найменшою нефротоксичністю.
 • В окремих випадках, коли активність запальних процесів досить висока, а також виражена інтоксикація, захворювання протікає важко, практично неефективна монотерапія, виникає необхідність у використанні відразу декількох препаратів відповідного призначення. У будь-якому випадку основна мета, до досягнення якої важливо прагнути при визначенні лікарських засобів, полягає у виявленні найбільш сприятливої ​​реакції сечі. Розглядаючи конкретні засоби, за допомогою яких можна лікувати пієлонефрит, слід враховувати множинність подібних препаратів.

  У зв’язку з цим для зручності пропонується ознайомитися з основними положеннями по відношенню до кожного виду лікарських засобів.

  Лікування антибіотиками

  Антибіотики від пієлонефриту

  Оскільки лікувати пієлонефрит пропонується відразу великою кількістю антибіотиків, то всіх їх доцільно розбити на окремі підгрупи: 1. Антибіотики, які відносяться до групи пеніцилінів. У цю підгрупу входять такі засоби, як метицилін, діклоксаціллін, ампіцилін, карбеніцилін і багато аналогічні їм препарати. Всі вони призначаються внутрішньом’язово. 2. Деякі різновиди цефалоспоринів.

  Мова йде про Цефалотин, цефалексин, цефаклор, Цефобід та інших препаратах. Частина з них призначається внутрішньом’язово, інші призначені для прийому всередину. 3. Так звані карбапенеми.

  Призначається зазвичай поєднання: іміпінем і циластатин у співвідношенні 1: 1. Вони вводяться внутрішньовенно, в розбавленому з глюкозою стані, або ж внутрішньом’язово (тоді разом з лідокаїном). 4. Окремі види тетрацикліну. Це, насамперед, метациклин і доксициклін, призначувані для прийому всередину. 5. Також можна виділити лінкозаміни. Серед цих препаратів слід виділити линкомицин і кліндаміцин, також призначувані внутрішньовенно. Зрозуміло, призначаються і інші різновиди лікарських засобів.

  У виборі конкретного препарату велику роль відіграє реакція сечі. Наприклад, якщо реакція кисла, то необхідно підсилити дію пеніцилінів і тетрациклінів.

  Використання сульфаніламідів

  • внутрішньовенно. Двічі на день по 5 мл;
 • всередину. 2 прийому таблеток при дозі в 0,6 мг / кг протягом доби;
 • 3) гросептол. Цей препарат також, як і бісептол, має у своїй основі два інших речовини. Якщо бути точними, то мова йде про триметопримом і сульфаметрола. Перший є відмінним бактеріостатичну антибіотиком, а другий являє собою антибактеріальний засіб з надзвичайно широким діапазоном дії. Комбінація названих двох речовин має безліч позитивних моментів, але найголовніший з них полягає в наступному: їх поєднання вельми ефективно впливає на ті з збудників, що стійкі до чистих сульфаніламідів.

  Повертаючись до опису гросептола, слід зазначити, що його призначають до застосування двічі на добу (реалізується він у формі таблеток) 4) нарешті, Лідапрім.

  Лідапрім

  Він являє собою ще один варіант взаємодії вищевказаних двох компонентів. Всі ці препарати характеризуються тим, що добре розчиняються у воді, при цьому не відкладаються в сечовивідних шляхах у вигляді кристалів. Тим не менш, рекомендується кожен із прийомів будь-якого такого препарату запивати содовою водою.

  Також, якщо лікувати пієлонефрит таким способом, важливо контролювати показник кількості лейкоцитів у крові.

  Лікування пієлонефриту за допомогою хінолонів

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!