Висока температура при прорізуванні зубів у дитини

Висока температура при прорізуванні зубів у дитини

Висока температура при прорізуванні зубів у дитини

Дуже часто молоді тата і мами з великим нетерпінням чекають, коли в малюка почнуть прорізатися зубки. Вони пов’язують цей процес з новим етапом дорослішання крихти, але самому малюку прорізування зубів ніякої радості не доставляє. У більшості випадків, крім больового синдрому, пухлини ясен і свербежу, у дітей бувають і інші малоприємні симптоми: пронос, блювота, підвищення температури, кашель, нежить.

Звичайно, буває і так, що малюк переносить процес прорізування абсолютно спокійно, а його «придбання» у вигляді нового зубика, батьки виявляють абсолютно випадково.

Коли ріжуться зуби, температура може підвищуватися в окремих випадках до 39С, і звичайно, подібний симптом без уваги залишати не можна. Слід знати, які заходи необхідно вживати і в яких випадках краще вдатися до професійної медичної допомоги, а не намагатися впорається з ситуацією домашніми засобами.

Причини підвищення температури тіла під час прорізування зубів

Коли починають з’являтися зубки, вони проробляють собі шлях спочатку в кістковій тканині, а потім і в яснах. Цей процес не тільки досить болюче для дитини, а й призводить до запального процесу в області ясен. У зоні росту зуба виділяється велика кількість біологічно активних речовин, місцевий і загальний імунітет різко знижується.

Всі ці фактори і викликають підвищення у дитини температури тіла.

У процесі росту зубів, у дитини різко підвищується слиновиділення. Таким чином відбувається природний захист організму від ризику зараження при запальному процесі. Слина за своїм складом є протизапальним і бактерицидним засобом, і при підвищеному її відділенні ризики поширення запалення і зараження сусідніх тканин різко знижуються.

Як правило, при прорізуванні зубів позначка термометра тримається на 37-37,7С. У такій ситуації заходи щодо зниження температури приймати не варто. Батькам досить уважно спостерігати за станом малюка, і стежити, щоб жар не перевищував 38С

Багато батьків скаржаться, що у дитини ріжуться зуби і температура при цьому піднімається вище 38, а у виняткових випадках досягає і 39С.

Контролювати свідчення термометра необхідно кожну годину, особливо у вечірній час. Якщо ви не можете впорається жаром за допомогою жарознижувальних препаратів і обтирань, то обов’язково викликайте лікаря, а коли температура вище 39,5С, найкраще дзвонити в службу невідкладної допомоги.

Зазвичай підвищення температури при прорізуванні зубів спостерігається протягом одного — трьох днів. Але іноді цей процес може затягнутися. Якщо на четвертий день жар спадає, обов’язково викликайте свого лікуючого педіатра.

Така міра необхідна для того, щоб лікар визначив причину спека. Нерідко батьки вважають, що у малюка ріжуться зубки і температура 38-39С є природним супутнім симптомом, а насправді у малюка розвивається якесь інфекційне захворювання. Лікар оцінить стан дитини, і допоможе точно визначити причину нездужання.

Але найкраще, запросити лікаря в перший же день, як тільки з’явиться жар. Краще здатися свого дільничного лікаря надто тривожними і недовірливими батьками, ніж ризикувати здоров’ям свого маленького дитини.

Коли потрібно збивати температуру при прорізуванні зубів

Найчастіше перші зубки у дітлахів прорізаються приблизно в шість-сім місяців. Однак нерідкі випадки, коли зубками обзаводилися і двомісячні малюки. Допустима температура, яка не вимагає медикаментозного втручання, сильно залежить від віку дитини.

Дуже часто у шестимісячних малюків ріжуться зуби і висока температура (До 38,5) не приносить їм серйозного дискомфорту. А от якщо крихті всього три місяці, то жар необхідно збивати.

Зазвичай педіатри рекомендують вживати заходів, якщо у дітей до трьох місяців температура піднімається вище 38С. Необхідно користуватися спеціальними дитячими жарознижувальними засобами, які продаються у формі свічок або сиропів, також можна проводити обтирання за допомогою розведеного оцту або горілки.

Більш старшим дітям можна не збивати температуру до 38,5. Винятком є ​​випадки, коли дитина реагує на сильний жар судомами, або ж у малюка є важкі захворювання, серця, легень, центральної нервової системи.

Батькам необхідно знати, що не можна різко збивати температуру. Не варто відразу ж домагатися нормальних показань термометра, цілком достатньо, якщо ви знизите жар на один — півтора градуси.

У тих випадках, коли в малюка починаються судоми або температура піднімається вище 40С, якщо явно погіршується самопочуття, спостерігається пригнічення дихання, необхідно негайно викликати бригаду швидкої допомоги.

Так само слід діяти, якщо малюк занадто пасивний, або, навпаки, сильно кричить, постійно вередує, стогне, якщо у нього зблідли або посерели шкірні покриви, похолоділи кінцівки.

Як знижувати температуру при прорізуванні зубів

Як ми вже з’ясували, коли у дитини ріжуться зуби і висока температура, і інші хворобливі симптоми, далеко не рідкісні явища. Тому всім молодим батькам необхідно знати, яким чином можна знизити жар і тримати у своїй аптечці всі необхідні засоби невідкладної допомоги.

Методи зниження спека можна поділити на фізичний і медикаментозний. Єдиної думки, який із способів застосовувати в першу чергу -не існує. Орієнтуйтеся на свій досвід, поради лікаря та індивідуальні особливості вашого малюка

Як правило, якщо батьки твердо впевнені, що у дитини ріжуться зуби і температура — наслідок цього процесу, починати слід з фізичних методів.

У першу чергу, необхідно створити для малюка комфортну і емоційно сприятливу обстановку. Температура в приміщенні, де знаходиться нездужає малюк, не повинна перевищувати 21С. Повітря не повинен бути спертим і сухим.

Якщо в приміщенні дуже сухо, то необхідно використовувати зволожувач повітря або хоча б розвісити в приміщенні вологу білизну і поставити тазики з водою. Добре допомагають зволожувати повітря і кімнатні квіти.

Зніміть з малюка весь зайвий одяг, кутати його не слід, це призведе до перегріву організму. Краще всього, якщо малюк буде в легкій футболочці або бавовняної сорочці. Памперс теж краще зняти, так він перешкоджає нормальному теплообміну і потовиділенню. Давайте дитині більше пиття. Найкраще підійдуть кислуваті морси, компоти, соки. Пиття не повинно бути ні холодним, ні гарячим.

Оптимально, якщо воно буде кімнатної температури. Якщо у дитини ріжуться зуби і температура 38-39 С, то швидше за все, він не захоче їсти. Змушувати його не потрібно, коли покращиться його самопочуття, з’явиться і апетит.

Найпоширенішим фізичним шляхом зниження спека вважається обтирання. Проводять його за допомогою м’якої ганчірочки, яку змочують у водному розчині оцту або горілки. Процедури можна проводити кожні дві години, до досягнення необхідного результату.

У перервах можна накладати малюкові на лоб вологу охолоджуючу серветку.

При медикаментозному зниженні спека у маленьких дітей найчастіше використовують препарати, створені на основі ібупрофену або парацетамолу. Багато педіатри радять в першу чергу використовувати парацетомол, і тільки в тих випадках, коли свічки або сироп не дадуть належного результату, скористатися ибупрофеном (для дітей можна купити краплі Мотрин або сироп Нурофен).

Така рекомендація ґрунтується на тому, що ібупрофен є сильнішим медикаментозним препаратом, і не варто відразу привчати дитячий організм до сильних засобів. Після прийому жарознижуючого, не чекайте моментального ефекту, як правило, зниження температури відбувається після закінчення тридцяти — сорока п’яти хвилин.

Коли у малюка ріжуться зуби і висока температура, всі препарати давайте йому тільки після того, як ознайомитесь з інструкцією. Вибирайте ліки, рекомендовані для дітей дитячого віку і ні в якому разі не перевищуйте зазначену на етикетці разову і добову дозу, яка може залежати як від віку малюка, так і від його ваги.

Якщо температура тримається на позначці 38С і вище довше трьох днів, супроводжується висипом, блювотою, проносом, то необхідно в найкоротші терміни звертатися до свого лікаря. Цілком можливо, що подібні симптоми викликані не прорізуванням зубів, а розвитком інфекційного захворювання.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!