Вирощування картоплі

Вирощування картоплі

Вирощування картоплі

Технологія та методи вирощування картоплі на городі. Картопля в контейнерах.

Легкі способи вирощування картоплі

Незважаючи на широкий вибір картоплі у продажу, вирощені на своєму городі овочі все ж набагато смачніше. Адже для себе можна виростити багато старовинні некомерційні різновиди картоплі з відмінними смаковими якостями. Читайте про те, як обробляти картоплю на городі чи на дачі легкими сучасними методами

Історія картоплі

Найбільш ранні форми картоплі культивували в Перу близько 4500 років тому, як свідчать археологічні розкопки. З дикого картоплі ( Solanum tuberosum ) інки вивели холодостійкі різновиди, які становили основу їхнього раціону. Іспанські конкістадори, які прибули до Південної Америки в пошуках золота, скарбів і нових земель, мародерствуючи в спустошених селах, наткнулися на декілька незвичайних продуктів: кукурудзу, боби і "трюфелі". Те, що іспанцям здалося трюфелями, насправді було бульбами картоплі. які вони, в числі інших трофеїв, привезли додому в 16 столітті.

Так почалося завоювання картоплею європейського, а потім і світового визнання.

Спочатку картопля поширювався в Європі повільно і не користувався великою довірою, його вирощували лише в якості незвичайної новинки. В деяких колах у картоплі навіть склалася дивна репутація овоча нечистого, нездорового, примітивного і навіть … противного духові Християнства. Однак інші люди визнали картоплю цілющим рослиною, здатним вилікувати безліч хвороб (від діареї до туберкульозу) і … потужним афродизіаком. Звичайно, зараз ми можемо скільки завгодно сміятися над подібними уявленнями, однак такий складний шлях пройшов картопля. щоб отримати, нарешті, своє справжнє визнання в Європі в 17 столітті. Європейські монархи стали популяризувати картопля на своїх територіях як цінного овочевої культури. здатної нагодувати широкі маси.

Пізніше британці направили картопля в свої колонії в Північній Америці, так картопля повернувся на рідний континент, проробивши ще одну подорож через Атлантику.

Фото зліва. урожай картоплі червоного сорту Duke of York. який я виростила в контейнерах. Картопля виявився дуже смачний з щільною текстурою. Сорт призначений для салатів і зажаріванія в духовці. У нашому кліматі можна збирати кілька врожаїв картоплі на рік, а при наявності хоч невеликого опалення в теплиці, можна виростити власний картопля до Різдва і Нового року. Фото справа.

вирощування картоплі я в органічному матеріалі. У мене не було соломи, тому я використовувала суху траву з газону. яку перемішала з "молодим" (1 рік) листовим перегноєм. Картоплю, вирощену таким методом, завжди дуже чистий

Вирощування картоплі в мішках, бочках і ящиках

Вирощування картоплі в контейнерах особливо підходить тим, у кого немає великого городу з пасмами. Вирощування овочів в контейнерах також значно економить енергію і час. У контейнер ( бочку, мішок для вирощування картоплі ) Насипте см. 10 або більше якісної садової землі. Поверх землі розсипте добриво для коренеплодів. Потім розмістіть пророщений посадковий матеріал картоплі і присипте бульби якісної садової землею шаром ок.

10 см. З появою паростків картоплі і впродовж всього процесу в контейнер слід своєчасно додавати нові шари якісного грунту або садового компосту (аналогія підгортання при традиційному методі вирощування). У мене виходять 2 або 3 підгортання за сезон. При окучивании я покриваю зелень картоплі грунтом по самі верхівки.

Грунт слід змішувати з добривом. Я використовую спеціальне органічне добриво для картоплі .

Збір врожаю картоплі з контейнерів досить легкий. Дрібний молода картопля можна збирати вже в червні. А для отримання більш великих бульб картоплі доведеться почекати до середини літа. Після в’янення бадилля просто перекиньте мішок на вільну поверхню садового квітника або городньої грядки. Діти люблять допомагати вибирати картопляні бульби з грунту.

Виходить цікава гра — зібрати всі "ховаються" бульби, не пропустивши жодного. Як не старайся, на наступний рік обов’язково пара маленьких клубеньков проросте там, де минулої осені перекинули мішок з картоплею.

Фото зліва. каталог садового обладнання Ferndale Lodge. Спеціальна пластикова бочка, призначена для вирощування картоплі. 60 см заввишки і 43 см в діаметрі. Стінки бочки можна підняти вгору по всьому колу, що дає доступ до созревшему картоплі через спеціальні прорізи.

Таким чином можна збирати картоплю у міру дозрівання і необхідності, а нові молоді бульби будуть опускатися нижче для дозрівання і подальшого збору.

Фото справа. картопля в спеціальних мішках в моєму саду. У міру зростання бадилля і підгортання картоплі. стіни пакета можна розгорнути, роблячи контейнер вище.

Взимку такі мішки зберігаються складеними і зовсім не займають місця

Вирощування картоплі в соломі

Через трудомісткості традиційного процесу обробітку картоплі багато садівників відмовляються її вирощувати. На щастя, існують альтернативні — більш "чисті" і менш трудомісткі методи.

При вирощуванні картоплі в соломі посадка проводиться не в грунт, а на поверхню гряди. Грунт повинен бути рихлим і родючим. Після посадки бульби з очками трохи вдавлюються в землю, а потім зверху накриваються 20-сантиметровим шаром чистої соломи. У процесі росту картоплі свіжа солома додається в міру необхідності, коли стара перегниває або прибивається до землі.

Зрілі бульби картоплі будуть лежати на поверхні землі під шаром соломи, їх можна збирати у міру дозрівання, акуратно піднімаючи солому, і залишаючи недозрілі бульби дозрівати на рослині.

Переваги цього методу очевидні: солома являє собою відмінну мульчу. яка забезпечує бульбам картоплі тепло, вологу, доступ повітря і розкладається органічний матеріал для добрива, захист від прямого світла, а також пригнічує ріст бур’янів. Картоплю, вирощену в соломі. більш рівний і чистий, виключається можливість пошкодження бульб при зборі. Метод більше підходить для вирощування пізньостиглої картоплі.

При вирощуванні картоплі в соломі необхідно стежити за тим, щоб бульби завжди були прикриті товстим шаром соломи і на них не потрапляло світло.

Матеріал і фотографії. Оксана Джетер, CountrysideLiving.net

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!