Випалювання по дереву для початківців

Випалювання по дереву для початківців

Випалювання по дереву для початківців

Не так давно випалювання по дереву було дуже поширеним заняттям для душі. Однак і в наш час високих технологій це колишнє колись популярним захоплення не втратило своїх позицій. Навіть, навпаки, спостерігається деякий сплеск інтересу до випалювання, як галузі народного промислу, поряд з різьбленням і розписом по дереву.

Якщо ви вирішили зробити приємний подарунок своїм близьким в дусі популярного зараз handmade, то випалювання по дереву для початківців також доступно, як і для досвідчених майстрів.

Перш за все, вам необхідно обзавестися приладом для випалювання, бажано електричним, випиляними дощечками будь-якого розміру або фанерою і відомою часткою терпіння і посидючості. Першим етапом роботи зазвичай вважають підбір деревини для випалювання, намагайтеся придбати м’яку, світлу деревину з однорідною структурою волокон. Це може бути липа, вільха, тополя, рідше береза.

Також можете використовувати фанеру, вона найбільш доступна новачкам за ціною і частіше зустрічається у продажу.

Малюнок для випалювання можна намалювати, але досвідчені майстри радять наносити малюнок, переводячи його через копіювальний папір. Крім того, існує ще більш просунутий метод: наклеїти цигарковий папір з нанесеним візерунком, що дозволить не забруднити поверхню, а папір буде віддалятися при випалюванні. Рукоятку вижигателя зазвичай тримають так само, як ви звикли тримати ручку або олівець при листі.

Будьте уважні і обережні: вижигатель це не тільки електроприлад, але й предмет, що має розпечені до високої температури металеві частини. Звертайте увагу на колір кінчика пера, воно повинно розжаритися до темно-червоного кольору, який свідчить про оптимально обраної температурі випалювання. Вся суть роботи приладом зводиться до зміни нахилу і напруження пера, що дає можливість отримувати різну глибину пропалювання і, значить, різного кольору лінії, від світло-коричневих до темно-коричневих.

Ми сподіваємося, що наш короткий курс випалювання по дереву для початківців виявиться корисним для вас. Бажаємо вам натхнення і творчих успіхів!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!