Вагітність 17 тижнів: ворушіння дитини — ознака нормального …

Вагітність 17 тижнів: ворушіння дитини - ознака нормального ...

Вагітність 17 тижнів: ворушіння дитини — ознака нормального розвитку

Одним з важливих ознак вагітності вважаються ворушіння плода в утробі матері. Дитина починає рухатися з 7-8 тижні, з моменту, коли повністю сформувалися верхні і нижні кінцівки, проте для жінки вони відчутні тільки з 17 тижня.

Ті, хто виношує другого і подальшого дітей, можуть відчути руху і раніше, з 15-16 тижні. Важливо стежити, як протікає вагітність. 17 тижнів — ворушіння плода, помітне збільшення обсягів живота, зростання матки.

Ці ознаки говорять про правильний розвиток і протіканні вагітності.

Як визначити ворушіння плода на 17 тижні?

Жінки, які перебувають в цікавому положенні, чекають перших ворушінь з трепетом і радістю, хоча і не знають, як вони будуть відбуватися. Якщо все гаразд, то вагітність в 17 тижнів — це ворушіння, які схожі на легкі помахи крил метелика або відчуття, що поруч пропливає безліч маленьких рибок. Всі рухи, які робить дитина, нагадують легкий трепет і подих вітерця.

Під час вагітності на 17 тижні ворушіння можна відчути тільки в тому випадку, якщо прислухатися до організму. Зовсім по-іншому дитина починає штовхатися до кінця терміну, коли він підріс і зміцнів, його рухи можуть бути сильними і навіть болючими для мами.

Багато психологи рекомендують мамам морально готуватися до першого ворушіння дитини, адже, як правило, вони викликають бурю емоцій. Саме тому так важлива 17 тиждень вагітності, ворушіння плода в цей період стають явними. Жінка починає сприймати присутність дитини, встановлюється перша емоційний зв’язок.

Періоди ворушіння дитини

Кожна вагітна жінка повинна знати про періоди ворушіння, які є нормою і в яких випадках слід звертатися до лікаря. Якщо на 17 тижні вагітності, ворушіння плода регулярні, то турбуватися нема про що. Дитина в цей період спить близько 4 годин, потім прокидається і починає активно рухатися, потім знову спить.

Під час сну плід поводиться спокійно або навіть нерухомо, тому ворушіння не спостерігаються. На 17 тижні вагітності ворушінь плода на добу має нараховуватися не менше 10. Однак точної норми для цього періоду немає.

Щоб не збиватися і проаналізувати поштовхи, більшість гінекологів радить вести спеціальний календар, який дозволить оцінити, в які години були поштовхи, а також їх добова кількість. Якщо ворушінь немає протягом 12 годин, то необхідно терміново звернутися до лікаря!

Ворушіння плода та емоційний зв’язок з матір’ю

17 тиждень вагітності відрізняється початком активних ворушінь у більшості вагітних жінок. Багато хто помічає, що дитина рухається не тільки в певні години, але й залежно від емоційного стану мами. Ворушіння плода на 17 тижні і на більш пізньому терміні — це не просто ознака життя, а й можливість увійти в контакт з мамою.

Гінекологи та дитячі психологи рекомендують розмовляти з дитиною, включати класичну музику, співати пісні, читати вголос казки та вірші.

Багато жінок відзначають, що в залежності від їх емоційного стану змінювався характер ворушінь плода на 17 тижні вагітності. Так, наприклад, дитина могла вести себе активно при прослуховуванні якоїсь певної мелодії або якщо до живота торкався тато.

Однак руху в цей період рефлекторні, а не усвідомлені. Часто до ворушіння плода на 17 тижні відносяться руху не тільки руками і ногами, а й навіть пальцями рук. Якщо дитина чує гучний звук, то він може закрити обличчя руками.

Про що говорять сильні ворушіння на 17 тижні вагітності?

На 17 тижні вагітності важливий не тільки сам факт ворушінь, але і їх характер і інтенсивність. Сильне ворушіння плода — це привід для звернення до лікаря, можливо, дитині в утробі некомфортно, є які-небудь фактори, які заважають повноцінному розвитку. Якщо спостерігаються сильні ворушіння плода, які повторюються частіше, ніж через 3-4 години, то, швидше за все, це ознака кисневого голодування.

Брак кисню дитина компенсує за рахунок активних рухів, які підсилюють кровотік.

Якщо є хоча б найменші підозри, потрібно терміново звернутися до гінеколога, який призначить обстеження і при необхідності курс лікування. Однак, не завжди варто переживати про сильні ворушінні плода, іноді проблема може бути надуманою. Якщо ж кисневе голодування підтвердилося, то мама повинна намагатися частіше гуляти на свіжому повітрі, більше рухатися, намагатися не перебувати в задушливих приміщеннях.

У деяких випадках може знадобитися медикаментозне лікування.

Важливий не тільки характер ворушінь, але і їх кількість. Для цього необхідно знати, як рахувати ворушіння плода. Вважається не кожне ворушіння, а періоди, тобто, якщо дитина ворушився кілька разів протягом 2-3 хвилин, то це одне ворушіння, а якщо два ворушіння сталися з різницею в 2-3 години, то це два ворушіння. Перед тим, як рахувати ворушіння плода, необхідно скласти графік, який допоможе не помилитися в підрахунках, а потім проаналізувати частоту ворушінь. Ще один важливий момент — дізнатися, як рахувати ворушіння плода, можна у гінеколога.

Також він розповість, на що потрібно звернути увагу при підрахунках і як вести таблицю.

Як відрізнити перші ворушіння плоду?

Перші ворушіння часто бувають слабкими і не відчутними, іноді жінкам здається, що це особливості роботи їх організму. Ворушіння плоду під час вагітності на 17 тижні може бути схожим на слабкі руху або пульсацію в області черевної порожнини.

Зазвичай такі ворушіння не схожі на відчуття, які були до вагітності. Іноді ворушіння плоду під час вагітності можуть нагадувати вібрацію, яка проходить в самому низу живота. Часто жінки плутають такі рухи дитини з неправильною роботою кишечника. Проте одним з найпоширеніших ворушінь плоду під час вагітності вважається відчуття, що в животі відбуваються якісь рухи або переміщення.

Надалі саме такі рухи стануть сильнішими і чіткіше.

Ворушіння плода — це одна з головних складових вагітності. Саме на 17 тижні з’являються перші рухи дитини, тому важливо серйозно поставитися до цього етапу.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!