Симптоми запалення нирок у дітей

Симптоми запалення нирок у дітей

Симптоми запалення нирок у дітей

Гломерулонефрит, піонефроз, пієлонефрит, туберкульоз нирки та інші запальні захворювання нирок нерідко зустрічаються і у маленьких дітей. Через віку діти не завжди можуть поскаржитися на симптоми, характерні даних захворювань, тому батькам важливо стежити за самопочуттям дитини.

Основні симптоми запалення нирок у дітей зниження апетиту, загальне нездужання, болі в попереку, головний біль, блідість шкіри. Характерними ознаками, що вказують на запалення нирок у дітей, є також набряклість верхніх і нижніх повік, одутлість обличчя, зменшення виділяється кількості сечі, зміни її кольору.

Запальний процес нирок у дітей (частіше у дівчаток) часто розвивається через переохолодження, на тлі гострих респіраторних інфекцій, скарлатини, ангіни. Виявити приєднання захворювання нирок у таких випадках досить складно. Але якщо виникла підозра на можливі проблеми з нирками, необхідно уточнити діагноз у фахівця, для чого здаються аналізи сечі, крові, проводиться рентгенологічне обстеження.

Наслідком простудних захворювань, дитячих інфекцій, важких отруєнь, укусів комах, алергічних проявів, вакцинації є найбільш часте з захворювань нирок гломерулонефрит, що вражає судини клубочків коркового шару нирок. Симптомами гломерулонефриту є головний біль, слабкість, зменшення / підвищення кількості сечі, підвищення артеріального тиску, виявлення крові, виявлення еритроцитів, білків у сечі.

Неспецифічним запаленням нирок є пієлонефрит, що вражає ниркові миски, чашечки, а також зачіпає паренхіми нирки. Це найпоширеніше у дітей захворювання нирок, частіше розвивається після захворювання органів дихання.

Основними скарги дитини при пієлонефриті є тупі або болі у області нирок, головні болі, набряклість, підвищення температури, артеріального тиску, можуть спостерігатися ознаки загальної інтоксикації, помутніння сечі (вона стає схожа на м’ясні помиї). Якщо не пройти своєчасне лікування, гострий запальний процес переходить у хронічну форму, що в подальшому може призвести до ниркової недостатності.

Сечокам’яна хвороба, або уролітіаз, не має вікового переваги, у дітей захворювання зустрічається досить часто. Але можливо через ігнорування батьками ознак захворювання, уролітіаз в дитячому віці виявляється вже в запущеній формі. Клінічними проявами захворювання є болі в попереку, безрезультатні позиви до сечовипускання, кров у сечі.

Нефрит (збірне поняття будь-яких запалень нирок) у дітей протікає частіше в гострій формі і розвивається після перенесених дитячих інфекційних захворювань. Основні ознаки нефриту у дітей: загальне нездужання, тягнуть, нечіткі болі в попереку, набряклість обличчя, іноді всього тіла, зменшення кількості сечі, підвищення АТ.

Якщо проявилися основні симптоми запалення нирок у дітей, батькам не варто їх ігнорувати, необхідно, не гаючи часу, звернутися до лікаря, щоб обстежити дитину. Для діагностики захворювання проводяться необхідні аналізи, при урологічному обстеженні визначається чутливість до антибіотиків, проводяться УЗД нирок, рентгенографія. Для лікування запалення нирок призначаються антибіотикотерапія, дезінтоксикаційна, інфузійна терапії, рекомендовано физиолечение.

В особливих випадках проводять хірургічне лікування.

Діти, які перенесли подібні захворювання, повинні перебувати під постійним наглядом. Після одужання потрібно дотримуватися температурного режиму, своєчасно лікувати інфекційні процеси, дозувати фізичне навантаження.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!