Сифіліс у жінок і чоловіків

Сифіліс у жінок і чоловіків

Сифіліс у жінок і чоловіків

Сифіліс вважається вкрай небезпечним захворюванням, яким можуть захворіти не тільки чоловіки, але й жінки. Це пов’язано з тим, що передається воно тільки статевим шляхом.

Що таке сифіліс?

Сифілісом називають захворювання, яке передається через статеві шляхи і його збудником є ​​збудник блідої трепонеми, яка не може існувати в зовнішньому середовищі більше 3 хвилин. Саме з цієї причини вони намагаються проникнути в людський організм і в ньому оселитися. Як тільки це відбувається, то заражена людина передає цей мікроб здоровій людині, під час статевого контакту.

Але існують і такі випадки, коли сифіліс можна передати здоровій людині через голку або, же нестерильні інструменти. А от якщо мати була заражена сифілісом під час вагітності, то дане захворювання може передатися і дитині, яка знаходиться у неї в утробі.

Якщо говорити про стадії, які має дане захворювання, то у жінок і у чоловіків вони однакові і мають три стадії.

Розвиток захворювання у жінок і чоловіків

Якщо говорити про чоловіків, то найчастіше вони навіть не підозрюють про те, що у них є сифіліс. Це пов’язано з тим, що більшість чоловіків просто не хочуть помічати висипань на тілі, так як після того, як висип з’являється на тілі, вона швидко зникає, але при цьому захворювання продовжує прогресувати. Якщо чоловік знає, що-небудь про сифіліс, то він обов’язково зверне увагу на такі явні риси такого захворювання, як сифіліс.

Перше, що повинно здатися чоловікові дивним, так це те, що у нього з’явиться невелика набряклість в області крайньої плоті. Крім того, в такий період у нього ще можуть з’явитися невеликі виразки, які будуть розташовуватися поруч з сечівником, на самому статевому органі, біля анального отвору. Так само такі ранки можуть з’явитися і на інших ділянках тіла. Якщо уважно оглянути такі ранки, то можна буде побачити невеликий твердий шанкр, який буде найпершою ознакою того, що у чоловіка є сифіліс.

Такий твердий шанкр найчастіше має округлу форму, яка має діаметр від 1 міліметра до 4 міліметрів у діаметрі, має червоний відтінок. Краю таких виразок достатні щільні, але при цьому, якщо до них торкатися, чоловік не буде відчувати ніякої хворобливості. Але найстрашніше підступність таких виразок полягає в тому, що вони досить заразні і через них може заразитися здорова людина.

Через тиждень дане захворювання поширюється і на лімфатичні вузли, а так само у чоловіка може піднятися висока температура, але загальний стан пацієнта буде достатньо задовільним, так як ніяких неприємний відчуттів чоловік відчувати не буде.

Через ще невеликий проміжок часу захворювання на сифіліс переростає в другу стадію, коли організм зазнає великі руйнування. Саме якщо в цей момент нічого не робити, то через 1-2 роки організм чоловік почне поступово відмовляти і говорити про сприятливий лікуванні вже не доведеться. Тому чоловіки повинні уважно ставитися до свого організму і при перших висипаннях звернутися до лікаря, який призначить здати аналізи, щоб з’ясувати наявність або відсутність такого захворювання, як сифіліс.

Якщо говорити про жінок, то у них таке захворювання, як сифіліс, починає проявлятися через 2-3 тижні, після зараження. Першими ознаками цього захворювання у жінки стає поява твердого шанкра на слизової оболонки піхви, а так само на малих статевих губах. Крім того, жінка так само може зауважити, що ранки можуть з’явитися і на інших ділянках тіла. Але ще спостерігаються і такі випадки, коли захворювання протікає в прихованому стані. У таких випадках жінка повинна особливу увагу приділяти стану лімфатичної системи, а так само на загальне самопочуття.

Якщо сифіліс протікає на першій стадії, то у жінки можуть запалитися тільки деякі ділянки лімфатичної системи, але при цьому буде відчуватися загальне нездужання, слабкість у всьому тілі. Саме в цей період необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

Коли починається друга стадія захворювання, то збільшення лімфатичних вузлів відбувається по всьому тілу, з’являється біль у суглобах, висипання на шкірі, а так само піднімається температура тіла. На даному етапі захворювання, жінка повинна уважно поставитися до свого стану, так як симптоми сифілісу на другій стадії дуже схожі зі звичайною застудою, що являє собою серйозну небезпеку для здоров’я. У міру того, як захворювання буде прогресувати, можуть почати випадати вії та брови, а так само відбуватиметься необоротне поразка всіх внутрішніх органів, а так само всієї статевої системи.

Саме тому при самих незначних нездужання і висипаннях, слід звертатися за допомогою до лікарів. Особливо небезпечний сифіліс під час вагітності, так як це може бути чревате тим, що у жінки є вірогідність народити мертву дитину, так як сифіліс для дітей в утробі найчастіше закінчується смертю.

Методи діагностування сифілісу

Читайте також по темі:

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!