Шкідники кімнатних квітів

Шкідники кімнатних квітів

Шкідники кімнатних квітів

Як ми не намагаємося добре доглядати за нашими кімнатними квітами, трапляється, що вони починають хворіти або на них нападають шкідники. Причини для цього різні — сухість або навпаки підвищена вологість повітря. Порушення режиму поливу, освітлення, живлення, температурного режиму та ін. Хоча у кімнатних квітів шкідників не так багато, як вуличних, боротися з ними треба обов’язково. У будинку повинні рости тільки здорові рослини!

Чим раніше ви помітили ознаки нездоров’я ваших улюбленців, з’ясували причину і стали вживати заходів, тим легше буде впоратися з цією напастю.

Неждані гості

Найчастіше кімнатним квітам шкодять павутинні кліщі всіх видів, борошнисті червці, білокрилка, щитівки. У різних представників «сімейства» шкідників переваги для розвитку і розмноження різняться. Але шкодять вони всі однаково — висмоктують всі соки з рослини. І якщо не вжити вчасно захисні заходи, воно може і загинути.

Знаючи фактори, при яких може з’явитися той чи інший шкідник, можна вберегти зелених вихованців від їх навали. Наприклад, поява кліщів треба очікувати при підвищеній сухості повітря. Це може статися і влітку, в спеку, і взимку, коли працює опалення. Самих кліщів побачити важко — настільки вони малі. Але їх появу можна визначити за першими ознаками — наявність тонкої павутини в місцях розгалуження рослини, листя стає блідіше і ніби припорошені пилом, особливо з нижньої сторони листа, так як саме там найбільше люблять селитися кліщі. У початковій стадії з ними боротися не складно. Іноді буває досить збільшити вологість повітря шляхом розпилення вологи навколо рослин і обприскування нижньої сторони листків.

Але найчастіше ми пропускаємо момент появи шкідника. А при швидкості, з якою він розмножується, профілактичних заходів буває вже не достатньо. Доводитися застосовувати народні засоби і пестициди .

«Співтовариші» кліща по «роботі» борошнистий червець. Він воліє вологе тепле середовище. Його поява ви помітите відразу. На рослині з’являються наче пластівці вати.

Це місця яйцекладок. Чим більшого розміру ці пластівці, тим більше шкідників. Червці пересуваються досить швидко і здатні за невеликий проміжок часу окупувати рослина повністю і перебратися на сусіднє.

При першому виявленні червеців допомагає  механічний метод боротьби — їх легко видалити з рослини ватною паличкою, сірником або зубочисткою. Але при великій чисельності боротися з ними буває вкрай складно. Особливо, якщо вони вражають рослини з опушеними листами, кактуси.

Тут вже не обійтися без системного інсектициду.

Нечастий, але вкрай неприємний шкідник — білокрилка. Нею уражаються рослини, які літо проводять на свіжому повітрі. Частий гість оранжерей і зимових садів. Це дрібна комаха, схоже трохи на тлю. Шкодять не самі дорослі особини, а їх личинки, які живляться соком рослин. В саду і на городі, коли чисельність білокрилки не перевищує порогу шкодочинності, боротьбу з нею, як правило, не ведуть.

Але в приміщенні зовсім інша картина. Вона настільки швидко розмножується, що незабаром уражені нею листя рослин стають липкими від медяної роси, покриваються сажистий грибком. Боротися з белокрилкой треба починати негайно. Інакше позбутися її буде дуже складно.

Справа в тому, що дорослі літаючі особини чутливі до пестицидів. А ось їхні яйця абсолютно немає. Якщо врахувати, що кожна белокрилка здатна відкласти до 500 яєць, на які не діють пестициди. можна уявити собі на який термін ця боротьба затягнеться.

Навіть після повного знищення дорослих особин, через 7-10 днів з відкладених яєць, які дуже міцно тримаються на листках, відроджуються личинки. І знову триває бій!

Серйозну небезпеку становлять щитівки і їх близькі родички ложнощитовки. Комахи прикриті щитом, який захищає їх від впливу зовнішніх факторів. Саме через такого панцира вони і отримали свою назву. І тих і інших дуже багато видів.

Вражають вони не всі рослини підряд, а вибірково, залежно від виду та його переваг. Непогані результати для знищення шкідників кімнатних квітів дає механічний спосіб. Знімати щитівок можна за допомогою зубочистки, старої зубної щітки або поролоновою губки. Якщо це не допомагає, доведеться вдаватися до допомоги системних пестицидів.

Але щоб вам не доводилося це робити, намагайтеся якомога частіше і уважніше оглядати ваші зелені вихованці. При виявленні шкідників терміново вживайте заходів.

Нехай у вашому домі будуть тільки здорові і красиві квіти!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!