Що таке панкреатит. Дієта при панкреатиті

Що таке панкреатит. Дієта при панкреатиті

Що таке панкреатит. Дієта при панкреатиті

Спорт і велнес

Новини Спорт і велнесДіети і пітаніеБеременность і детіТвоё здоровьеСервіс "Рухайся і худни"

Що таке панкреатит. Дієта при панкреатиті

Причини виникнення панкреатиту

Ритм сучасного життя такий, що звичайна людина починає замислюватися про своє здоров’я тільки тоді, коли діватися вже нікуди, і похід до лікаря залишається єдиним способом вирішити накопичені проблеми. Однією з таких сучасних проблем є панкреатит. Основна функція підшлункової залози — виділяти сік, який активно сприяє травленню, і одночасно виробляти захисні речовини, які уберігають її від руйнування цим самим соком.

Але якщо людина веде здоровий спосіб життя, гармонійно поєднує режим роботи і відпочинку, харчується повноцінно і регулярно, не зловживає алкоголем і шкідливими продуктами, то про те, що таке панкреатит. він навряд чи коли-небудь дізнається.

Панкреатит — запалення підшлункової залози — якраз обумовлюється тим фактом, що вона перестає виділяти захисні речовини, руйнується під дією соку, і в результаті розвивається запальний процес. Причинами таких порушень її роботи можуть бути травми живота, ускладнення після вірусного захворювання або застуди, хронічний алкоголізм, надмірне вживання солодкого, ожиріння, а так само ряд захворювань шлунково-кишкового тракту (гастрит, порушення роботи шлунку, жовчних шляхів, дванадцятипалої кишки). Уважне ставлення до питань харчування допоможе уникнути досить великої кількості проблем у майбутньому. Адже дієта при панкреатиті по своїй суті дуже схожа на рекомендації будь-якого фахівця по здоровому харчуванню: менше солодкого, жирного, солоного, смаженого, алкоголю.

Тобто по можливості уникати надмірного навантаження на підшлункову залозу.

Симптоми панкреатиту та його різновиди

Панкреатит може мати дві форми перебігу захворювання: хронічну і гостру. У разі гострого панкреатиту людина відчуває сильну «кинджальну» біль по центру верхніх відділів живота і ближче до шлунку. Вона може оперізувати, а може точково віддавати за грудину, в спину або під ліву лопатку.

Біль може супроводжуватися сильною блювотою, зниженням тиску, підвищенням температури. Категорично не рекомендується в цьому випадку займатися яким-небудь самолікуванням або чекати, що все пройде само. Це загрожує омертвінням і гнійним розплавленням ділянок підшлункової залози.

Після успішного лікування людині, на жаль, доведеться познайомитися з тим, що таке панкреатит в хронічній формі. На сьогоднішній день не існує способів повністю його вилікувати. А тому ниючі, тупий біль у лівому підребер’ї, нудота, відрижка, рідкісна блювота, бурчання і здуття у животі, втрата апетиту, зниження маси тіла — все це симптоми, яким хворим на хронічний панкреатит слід приділяти особливу увагу. І в разі їх появи — коригувати дієту і обов’язково консультуватися з лікарем на предмет можливого медикаментозного лікування.

Дієта при панкреатиті

Методів лікування панкреатиту дуже багато: медикаментозний, хірургічний, краплинний, гомеопатичний. Але максимального ефекту можна досягти тільки в поєднанні зі строго дотримуватися дієти без будь-яких відступів. Дієта при панкреатиті — це спосіб уникнути в майбутньому кіст і нориць підшлункової залози, цукрового діабету і навіть раку підшлункової залози (найбільш небезпечних ускладнень після панкреатиту).

При гострому панкреатиті дієту починають з повного голодування протягом декількох днів, а потім поступово вводять в раціон сухарі білого хліба, відвари рису і вівсянки, картопляне пюре, знежирений сир, парові омлети і котлети. Категорично виключається всі жирні продукти і продукти, що провокують здуття у животі. При хронічному панкреатиті повністю виключається алкоголь, харчування розбивається на 5-6 прийомів з обмеженням вживання жирів і помірним підвищенням білка.

Дієта при панкреатиті включає в себе: білий хліб (краще підсушений), теплі супи без бульйонів, парові м’ясні вироби (краще з рубленого м’яса), відварну нежирну рибу, в’язкі каші, відварені овочі, натуральні соки, прісний сир і консерви для дієтичного та дитячого харчування.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!