Що таке многоводие?

Що таке многоводие?

Що таке многоводие?

Багатоводдя — це надмірне накопичення амніотичної рідини в матці. З цим явищем стикається 1% всіх вагітних жінок.

Амніотична рідина, яка оточує дитину, захищає його від пошкоджень у разі удару або тиску на живіт. Вона також захищає малюка від інфекцій і сприяє розвитку легенів.

Кількість рідини навколо дитини поступово збільшується до 800-1000 мл на 36-37 тижнях вагітності. Після цього, до 40 тижнів, обсяг амніотичної рідини зменшується. Діти регулярно ковтають рідина, і вона виходить з їх організму у вигляді сечі.

Таким чином, дитина контролює кількість навколишнього його амніотичної рідини.

Коли цей баланс порушується, кількість амніотичної рідини збільшується, що призводить до тяжких випадків багатоводдя. Об’єм рідини може досягати 3000 мл, що в три рази більше норми.

Які симптоми многоводия при вагітності?

Багатоводдя зазвичай виникає приблизно на 30 тижні вагітності. Ви можете відчути, що живіт став рости занадто швидко, а шкіра при цьому розтягується і блищить. У вас може початися задишка.

До інших симптомів відносяться:

 • біль внизу живота,
 • сильна печія,
 • запор,
 • набряклість ніг і варикозне розширення вен.

Під час огляду у гінеколога вам можуть сказати, що ваш живіт занадто великий для вашого терміну. Через значне скупчення рідини навколо дитини, лікаря може бути складно почути серцебиття малюка, а вам – відчути його шевеленія.Многоводіе діагностується на ультразвуковому дослідженні (УЗД). Лікар, який проводить УЗД, вимірює кількість рідини в чотирьох областях навколо дитини, щоб визначити ваш індекс амніотичної рідини (ІАЖ).

Якщо ІАЖ складає більше 24 см, значить, у вас багатоводдя. Чим вище ІАЖ, тим серйозніше проблема.

Що є причиною многоводия?

Причини багатоводдя нелегко визначити. Іноді це взагалі неможливо зробити.

У деяких випадках надмірна рідина пов’язана з проблемами у дитини, з плацентою або з вашим здоров’ям. До можливих причин відносяться:

 • Діабет. через якого не вдається контролювати рівень цукру в крові. Сечовипускання дитини стає більш рясним, і через це збільшується обсяг амніотичної рідини.
 • Вагітність близнятами. Особливо проблеми виникають, коли близнюки однояйцеві.
 • Інфекції, які передалися дитині, наприклад, краснуха. цитомегаловірус, токсоплазмоз і сифіліс, можуть спровокувати багатоводдя.
 • Вроджені проблеми у дитини стають причиною многоводия в 20% випадків. Можлива закупорка стравоходу, через яку дитина не може ковтати амніотичну рідину і контролювати її кількість навколо себе. Причиною також можуть стати проблеми з центральною нервовою системою, серцем або нирками.
 • Іноді простежується зв’язок між многоводием і хромосомними відхиленнями у дитини, наприклад, синдромом Дауна або синдромом Едвардса.
 • У рідкісних випадках пухлина в плаценті або проблеми з артерією пуповини можуть призвести до багатоводдя. Тим не менш, важливо пам’ятати, що більшість жінок з багатоводдя народжують здорових дітей, особливо якщо форма многоводия легка.
 • Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!