Що робити, щоб дитина рідше хворів. Поради доктора Комаровського

Що робити, щоб дитина рідше хворів. Поради доктора Комаровського

Що робити, щоб дитина рідше хворів. Поради доктора Комаровського

Кожен батько хоче, щоб його дитина була здорова. Однак немає жодної людини, яка хоча б раз не захворів. Лікарі вважають нормою, якщо дитина до року хворіє захворюваннями не більше 3 разів на рік, від 1 до 3 років не більше п’яти разів, від 4 до 5 років не більше чотирьох разів, старше 5 років не більше трьох разів.

Що ж робити, щоб дитина була здорова і вболівав якомога рідше? Доктор Комаровський дає кілька порад з цього приводу.

При народженні малюк отримує імунітет від мами. Зазвичай його вистачає на перші півроку життя дитини. У другій половині року імунітет у крихти починає формуватися. У цей період діти перебувають вдома, тому дуже рідко хворіють. Наступний період у житті дитини – попадання в колектив, будь це садок, розвиваючий центр, походи в гості, в магазини чи інший заклад.

Тут велика ймовірність підхопити вірус, що викликає таке захворювання, як ГРЗ. І це нормально. Адже тільки так тренується і формується імунітет малюка. Якщо тільки ці хвороби періодичні. Однак існують діти, які змінюють одні хвороби іншими. Їх відносять до категорії часто хворіючих дітей (ЧБД). У чому тоді справа? «У нього поганий імунітет», Скаржиться мама такої дитини доктору. Імунітет тут ні причому.

Просто ці діти перебувають в таких умовах, які не дозволяють його імунній системі правильно формуватися.

Існує кілька порад, щоб ваші діти рідше хворіли:

Гігієна дитячої кімнати. Кімната, де перебуває дитина не повинна містити м’яких іграшок, безлічі книг у відкритому доступі (краще зберігати їх в спеціальній закритій полиці), так як вони є накопичувачами пилу. Необхідне щоденне вологе прибирання в кімнаті.

Провітрювати дитячу бажано вранці після сну і ввечері перед сном.

Подбайте про температуру повітря. У кімнаті, де спить малюк, температура повітря повинна бути + 18 °С, а вологість повітря 50 – 70%. Не бійтеся прохолоди. Саме в прохолодному повітрі віруси не можуть зберігати свою активність і гинуть. Тому слизова носа під час ГРЗ або після нього відновлюється набагато швидше. Подбайте про те, щоб ліжко дитини перебувала на відстані від обігрівальних приладів (батарея, камін).

Добре купити зволожувач повітря і поставити його в дитячу. При такій температурі не варто кутати дитину. Якщо він буде потіти, то ймовірність захворіти при цьому набагато більша, ніж при низькій температурі.

Не хоче їсти – не змушуйте. Якщо дитина відмовляється від їжі, значить він мало рухався і не розтратив енергію. При цьому не давайте малюкові ніяких перекусів, краще погодуєте повноцінним обідом раніше і пізніше визначеного часу.

Пийте багато. Особливо в теплу пору року організм страждає від зневоднення. Однак пропонуйте пити малюку не газовані напої, а воду, компот, негазовану мінеральну воду, фруктовий чай.

Не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі. Щодня гуляйте з дитиною 2 рази на день. Корисні й прогулянки перед сном. Під час хвороби бажано залишатися вдома в період високої температури, коли у дитини слабкість. Однак, якщо справи пішли на поправку, дихати свіжим повітрям необхідно.

При цьому уникайте людних місць.

Оздоровлення. Багато хто вважає, що оздоровлення прямо пов’язане з відпочинком біля моря. Морське повітря, безсумнівно, принесе свою користь, але ідеальний варіант відновлення імунітету – літо, проведене в селі у бабусі.

Це прогулянки по землі босоніж, гра з піском, водою, годування не по годинах, а тоді, коли малюк сам зголодніє, свіже повітря.

Не поспішайте йти в садок. Як тільки дитина одужала, батьки ведуть його в садок або в інший колектив. При цьому його імунітет не відновився. І не дивно, що через пару днів крихітка знову захворів.

Бажано залишити дитину на недельку будинку, хоча не всі батьки мають таку можливість.

Позитивна атмосфера в сім’ї. Це важливий чинник. Все, що відбувається навколо малюка, дитина сприймає на свій рахунок.

Щоб стресів для психіки дитини було якомога менше, забезпечте малюка комфортною для нього обстановкою, навчіть справлятися з емоціями і не заганяти їх усередину.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!