Щитовидна залоза: таємний страж нашого організму

Щитовидна залоза: таємний страж нашого організму

Щитовидна залоза: таємний страж нашого організму

Дивуючись наростаючому погіршення самопочуття і «приміряючи» на себе то один, то інший діагноз, люди часто навіть не уявляють собі, що винуватиця їх бід — щитовидна залоза, в якій відбулися певні зміни.

Цей орган не даремно називають щитом людського організму (у перекладі з давньогрецької сама його назва означає «щит» thyreos): він контролює діяльність практично всіх органів і систем за допомогою вироблюваних їм йодовмісних гормонів.

Без достатньої кількості гормонів щитовидної залози кальцитоніну, трийодтироніну (Т3) і тироксину (Т4) неможливі:

 • Нормальний обмін речовин.
 • Зростання, дозрівання тканин, органів і кісткового апарату.
 • Енергетичне харчування клітин і всього організму в цілому.
 • Навряд чи можна переоцінити важливість цього органу, схожого своєю будовою на букву Н або дивовижну метелика, хоча його робота, на перший погляд, зовсім непомітна. Ми вирішили розповісти своїм читачам на сторінках цього сайту про те:

  Що це за орган — щитовидна залоза? Як вона працює? Що трапляється в організмі, якщо заліза раптом перестає нормально секретировать гормони? Яке значення нормального функціонування щитовидної залози на зачаття, виношування вагітності, розвиток плоду?

  Чи передаються аномалії щитовидної залози у спадок? Як запобігти різні дисфункції і захворювання щитовидки? Як вилікувати або хоча б уповільнити хід хвороб?

  У порядку ваша щитовидка?

  Перш ніж вирішувати, чи продовжувати знайомитися зі змістом нашого сайту, проведіть невеликий експрес-тест, відповівши ствердно чи негативно на ряд питань або пройдіть розгорнутий інтерактивний тест на стан щитовидної залози:

  • Ви повнієте без причини?
  • Ви швидко втомлюєтеся, а при русі і навіть невеликих навантаженнях відчуваєте задишку?
  • Ви мерзнете, коли інші люди не скаржаться на холод?
 • У вас набрякають очі?
 • Ви — жінка, ваші місячні стали рясними і тривалими?
 • Ви — чоловік, ваша потенція останнім часом все частіше викликає нарікання?
 • Ви хронічно не висипаєтеся і весь час відчуваєте бажання прилягти?
 • У вас закрепи?
 • Ваш голос хрипне, хоча ви не курите, а волосся і нігті стали ламкими і слабкими?
 • Вам важко зосередитися, навколишні нарікають вам на неуважність, вам важко запам’ятовувати інформацію?
 • Якщо ви відповідаєте «так» хоча б на половину питань, тоді слід поспішити на прийом до ендокринолога: швидше за все, ви відчуваєте брак тиреоїдних гормонів — гіпотиреоз. а ваша щитовидна залоза потребує обстеження.

  Ось інший тест:

  • Ви багато їсте, а після обіду вам завжди хочеться добавки, та й зголодніти встигаєте швидше за інших?
  • Ви не тільки не повнієте від з’їденого, але навіть відзначаєте зниження ваги?
  • У вас тремтять руки і мову?
  • Вам весь час жарко, ви дуже погано переносите жарку погоду, а в приміщенні завжди хочеться відкрити вікна навстіж?
  • Ви дратівливі, плаксиві, відчуваєте надмірне серцебиття і перебої в серцевому ритмі, а ваше тиск підвищений?
 • Ви — жінка, ваші місячні стали нерегулярними і мізерними?
 • У вас часто бувають проноси, хоча їжа, яку ви їсте, цілком доброякісна?
 • Це — симптоми гіпертиреозу — надлишкової вироблення гормонів щитовидної залози, також вимагає найпильнішої уваги ендокринолога.

  І навіть якщо вам не в чому поки дорікнути вашу щитовидну залозу, все одно варто зіграти на випередження, дізнавшись про неї багато корисного.

  Ось питання, відповіді на які ви знайдете на сторінках нашого проекту, повністю присвяченого щитовидній залозі і її патологій:

  Чому страждає щитовидна залоза?

  Щитовидна залоза — орган делікатний: різні порушення в ній можуть бути викликані питною водою або їжею, що містить занадто мало або занадто багато йоду. інфекційними захворюваннями, розвитком онкологічних патологій.

  Проблеми зі щитовидною залозою лежать також в площині генетики: близько половини виявлених в різному віці відхилень у роботі органу обумовлені спадковістю.

  Про всі фактори, здатних впливати на функціональний стан щитовидки, ви дізнаєтеся з наших статей.

  Щитовидна залоза, вагітність і дітородіння

  Зачаття, нормальний перебіг вагітності і народження в підсумку здорової дитини досить проблематичні, якщо у матері є ті чи інші дисфункції або хвороби щитовидної залози.

  Лікарі-репродуктологи все голосніше і наполегливіше говорять про необхідність планування вагітності — тобто, про попереднє обстеженні та лікуванні виявлених захворювань. Вони мають рацію: патології щитовидної залози повинні бути виявлені задовго до вагітності і якісно проліковані.

  Про те, як впливає щитовидна залоза на жіночий організм і організм розвиваючого плода, ми і розповімо в своїх публікаціях.

  Діти і щитовидна залоза

  П’ятикласник по росту схожий на першокласника, вчиться слабо, погано засвоює програму … Знайоме?

  «Гіперактивний» дитина, від якого втомився весь дитячий сад, а у дворі тільки й чути скарги на агресивність і зайву збудливість … Це — про вашого малюка?

  Не поспішайте звинувачувати дитину в поганій поведінці, ліні і небажання вчитися: можливо, в усьому винна його щитовидна залоза: вона може виробляти надто мало або, навпаки, занадто багато гормонів, необхідних дитячому організму для правильного розвитку і зростання.

  Перш ніж йти до лікаря, почитайте наші публікації, що стосуються дисфункцій щитовидної залози у дітей різного віку — дуже може бути, що ваша дитина, що вважається проблемним, насправді потребує спостереження у дитячого ендокринолога.

  Як діагностуються хвороби і дисфункції щитовидної залози?

  Всі перераховані вище причини викликають різні дисфункції щитовидки, а от характер порушень допоможе точно визначити спеціальна діагностика:

  • визначення рівня кальцитоніну, Т3, Т4 і ТТГ за допомогою аналізів крові;
  • апаратне обстеження на УЗД;
 • доплеровское дослідження;
 • метод сцинтиграфії.
 • Про те, що собою представляють всі сучасні методи діагностики тиреопатології, яка їхня ефективність і чим вони один від одного відрізняються, ми розповімо вам в спеціальному розділі, присвяченому методикам обстеження функціонального стану щитовидної залози.

  Як лікувати щитовидку?

  Порушення в щитовидній залозі — це складний комплекс проблем, адже, як уже говорилося вище, вони тягнуть за собою безліч захворювань інших органів. Тому за діагностикою слід не менш важливий етап — терапія. Вона буває консервативної або хірургічної — залежно від виявлених порушень.

  Ми розповімо вам про те, коли можна обійтися тільки консервативної медикаментозною терапією, щоб щитовидна залоза відновилася повністю, а коли краще вдатися до радикальних хірургічним заходам.

  Фізіотерапевтичні процедури і заняття ЛФК — теж часто вживані способи лікування, тому ми обов’язково розповімо вам про їх суті і очікуваному ефекті.

  Траволікування захворювань щитовидної залози

  Коли порушення в щитовидній залозі поки ще не дуже серйозні, але вже позначаються на самопочутті і чітко проглядаються в результатах обстеження, можна застосовувати фітотерапію та інші народні методики лікування тиреотоксикозу та інших порушень функцій цього органу.

  Ми можемо запропонувати вам статті про види трав, зборів, настоїв і екстрактів лікарських рослин, які можуть допомогти відновити роботу пошкодженого органу.

  Перевірені століттями рецепти народної медицини, з якими ми вас познайомимо, стануть хорошою підмогою в нелегкій справі лікування щитовидної залози.

  Дієта для щитовидки і спосіб життя хворих

  Лікувати щитовидну залозу і викликані її захворюваннями порушення обміну речовин, функцій різних органів куди складніше, ніж подбати про їх профілактиці.

  Не допустити хвороба допоможе контроль питного режиму і харчування. достатню кількість йодовмісних продуктів і пиття має бути у вашому меню щодня.

  Ми розповімо вам, яке оптимальне добова кількість йоду, необхідне для підтримки функцій вашої щитовидки, які продукти містять його багато, як розподіляти їх протягом дня.

  Особливу увагу ми приділяємо харчуванню людей, які вже мають різні захворювання щитовидної залози, які перенесли хірургічні операції і вимушених довічно отримувати замісну гормональну терапію.

  Вони зможуть отримати рекомендації по системі живлення на фоні прийому призначених препаратів, а також в післяопераційному періоді.

  Фізична реабілітація — також питання, що хвилює всіх, у кого хвора щитовидна залоза, тому в наших статтях ви дізнаєтеся про курорти, де можна лікуватися і відновлюватися після лікування, про допустимі навантаження та режим дня, рекомендованих при захворюваннях щитовидки.

  Будьте здорові!

  Статті розраховані на читача, який не сильний в медичній термінології, тому ми постаралися зробити їх не тільки гранично інформативними, але й зрозумілими пересічному читачеві.

  Матеріали регулярно оновлюються, а тому ви завжди знайдете свіжі статті по всій тематикою, що стосується захворювань щитовидної залози та їх профілактики.

  Щитовидна залоза — орган, що вимагає до себе куди більше уваги, ніж прийнято вважати, тому постарайтеся знайти час, щоб дізнатися про нього найціннішу і корисну інформацію, а ми, автори сайту, обов’язково вам у цьому допоможемо.

  Що таке щитовидна залоза, як вона працює, до чого призводить нестача або надлишок вироблення нею гормонів? Проблемам цього органу, що регулює обмінні процеси, і присвячений проект.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!