Схема лікування трихомоніазу. Препарати при трихомоніазі

Схема лікування трихомоніазу. Препарати при трихомоніазі

Схема лікування трихомоніазу. Препарати при трихомоніазі

Рекомендовані схеми лікування трихомоніазу

Основними препаратами для лікування трихомоніазу є:

Метронідазол (трихопол, прапори, клион). Має виражену дію відносно урогенітальних трихомонад. Важливою особливістю цього засобу є його активність при прийомі всередину; препарат швидко всмоктується і накопичується в крові в концентраціях, згубних для трихомонад.

Метронідазол широко застосовують для лікування гострого та хронічного трихомоніазу у чоловіків і жінок. Препарат випускається в таблетках по 0,25 і 0,5 г і у формі вагінальних свічок і таблеток по 0,5 м

Перша схема прийому препарату. в 1-й день по 2 таблетки (0,5 г) три рази на день з інтервалом 8 год. Потім добова доза зменшується щодня на 1 таблетку з цим же інтервалом. На курс загальна доза — 3,75 г протягом 6 днів.

За другою схемою призначають по 0,25 г два рази на день з інтервалом 12 год; ця схема передбачає додаткове введення по 1 вагінальної свічці або таблетці, що містить 0,5 г метронідазолу. Препарат застосовують протягом 10 днів всередину і місцево. При необхідності курс лікування повторюють через місяць.

Тинідазол (фазижин, тріконідазол та ін.). За структурою і дією близький до метронідазолу. Призначають всередину в таблетках по 0,5 р Схема прийому тинідазолу: 1) одноразово в дозі 2 г (4 таблетки); 2) по 0,5 г кожні 15 хв протягом 1 ч. Протипоказання ті ж, що і для метронідазолу: 1-й триместр вагітності та період годування груддю дитину, порушення кровотворення, активні захворювання ЦНС. Під час лікування не можна приймати спиртні напої.

До і під час лікування необхідно проводити аналізи крові.

Кліндаміцин — Перорально по 300 мг два рази на день.

Солкотриховак — 0,5 мл внутрішньом’язово, три ін’єкції з інтервалом в 2 тижні, потім через рік 0,5 мл одноразово. При наявності показань рекомендується призначати патогенетичну і місцеву терапію. До встановлення критеріїв вилікування сечостатевого трихомоніазу npіступают через 7-10 днів після завершення лікування за допомогою мікроскопічного і культурального методів дослідження.

Місцеве лікування трихомоніазу

При свіжих неускладнених трихомонадних ураженнях немає необхідності в місцевому лікуванні, т. К. Для ліквідації запальних явищ досить спільного. При торпидно протікають свіжих запальних процесах і хронічних формах трихомоніазу призначається місцеве лікування. Місцеводіючі препарати застосовуються одночасно з протістоціднимі препаратами загальної дії.

Метронідазол — Вагінальні кульки (таблетки) по 0,5 г призначаються один раз на добу інтравагінально протягом 6 днів.

Орнідазол — Вагінальні таблетки по 0,5 г вводяться в піхву одноразово протягом 3-6 днів.

Гіналгін — 1 таблетка інтравагінально протягом 10 днів.

Кліндаміцин — 2% -ний вагінальний крем застосовується щодня протягом 4 днів поспіль.

Кліон Д (метронідазол) — Вагінальні таблетки по 0,1 5 днів.

Атрікан (Тенонітрозол) — По 250 мг два рази на день 4 дні.

Для місцевого лікування застосовують також інстиляції уретри 0,25-0,5% -ним розчином нітрату срібла через день 2% -ним розчином протарголу або 1% -ним розчином коларголу.

Лікування вагітних

Лікування здійснюється метронидазолом (Виключаючи 1-й триместр вагітності) в дозі 2,0 г перорально однократно.

Лікування дітей

Метронідазол призначають дітям у віці від 1 до 5 років перорально по 1/3 таблетки, що містить 250 мг, два-три рази на добу; 6-10 років — по 0,125 г два рази добу; 11-15 років — по 0,25 г два рази на добу протягом 7 днів.

Не займайтеся самолікуванням, зверніться до лікаря!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!