Салат з фетою

Салат з фетою

Салат з фетою

Субота, 15 листопада 2014

Коли-небудь я розповім вам багато цікавого про один з ніжно улюблених мною сирів — про чудовою, що тане, м’якою, бархатистою Фете, про яку знали ще з часів Гомера. Коли-небудь — не сьогодні. Спочатку спробуйте приготувати легкий салат з фетою. який напевно оцінили по достоїнству за його надзвичайну свіжість, яскравість і смакота.

5 цікавих фактів про сир фета:

1. Згідно з рішенням ЄС, фетою може називатися виключно сир, вироблений на території Греції.

2. Спочатку рецептура сиру фета допускала використання виключно овечого молока, однак, з часом спритні виробники, щоб збільшити продажі продукту, вирішили виготовляти нові сорти — на основі суміші овечого і коров’ячого молока і тільки з коров’ячого, орієнтуючись на тих споживачів, які не люблять специфічний присмак овечого та козячого молока.

3. Шматочок фети вагою 100 г повністю задовольняє добову потребу організму в кальції і фосфорі.

4. За часів Гомера фета визрівала з бочках з сольовим розчином. У регіонах, де сіль була дефіцитним і дорогим продуктом, цей же сир визрівав у чанах з оливковою олією.

5. У складі фети є амінокислота триптофан, яка є природним "гормоном щастя" — Доведено, що споживання цього сиру піднімає настрій і позитивно позначається на загальному стані людини.

Спробуйте, і ви закохаєтесь в Фету так, як я закохана я в це диво сироварної промисловості — його виразний смак завжди викликає апетит, збуджує всі рецептори, що знаходяться в ротовій порожнині, приносить масу задоволення. Отже, все на кухню — готувати салат з фетою !

Отже, потрібно всього-нічого:

— пекінська капуста — близько 5 аркушів;

— виноград — 200-300 грам;

— помідори — 2 штуки;

— фета — 200 грам;

— оливкова олія, сіль, кріп (або будь-яка інша зелень).

Власне, все. Ріжете на шматочки, величина яких вас влаштовує (зверніть увагу тільки на те, що цей сорт сиру досить крихкий, дрібні кубики перетворяться в пасту, тому краще вибрати середній розмір), заправляєте маслом, додаєте зелень, перемішуєте і насолоджуєтеся гармонійної піснею, яку співає м’яка фета, з’єднавшись зі свіжістю виноградних ягід, хрустящесть капустяних листочків, томатної ароматний і глибиною оливкової олії.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!