Розсада перцю.

Розсада перцю.

Розсада перцю.

За вікнами ще лежить сніг, а садівники мучаться питанням: коли ж сіяти насіння перцю на розсаду?

Вирощувати перець найкраще через розсаду, якщо хочете мати відмінний урожай. Для середньої смуги Росії, найоптимальніше час посадки насіння перців на розсаду останній тиждень лютого або перша декада березня.

Можна і пізніше, але тоді щоб розсада була міцною і здоровою зеленці доведеться штучно досвічувати люмінесцентними лампами потужністю 40 або 80 Вт, зміцнивши їх над рослинами на відстані 8 см, тоді ви зможете вчасно зробити пікіровку.

Як підготувати насіння перців?

Насіння перців «тугодуми», Сходять важко, треба стимулювати: для цього їх, загортають у х / б ганчірочку і поміщають в термос з водою (температура 53 градуси) на 15 хвилин, виймають і кладуть у морозильник на добу, після чого їх можна сіяти.

Так само є ще один спосіб підготовки насіння перцю: їх замочують на 30 хвилин у розчині «Енергія» або «Циркону» (4 крапельки на склянку води).

Перці дуже погано переносять пересадку, довго хворіють, тому найкраще їх відразу сіяти 0,5 літрові ємності по 3 насінини в один стаканчик на відстані один від одного 2 — 3 см, глибина закладення 4 см.

Якщо ви вирішили посіяти перці в ящички, то треба зробити борозенки на відстані 5-ти сантиметрів один від одного.

Земля перед посадкою повинна бути добре промочити, борозенки ущільнюють ложкою, зверху укладають насіння і присипають сухою землею на висоту 4 см. Ущільнюють ложечкою, зверху накривають склом або поліетиленовою плівкою і ставлять на підвіконня.

Перці з’являться через 5-7 днів при температурі грунту 28 — 30 градусів, якщо вона буде вищою, розсада загине.

Перець дуже теплолюбна рослина: оптимальна температура для його зростання 22–28 °С, якщо температура 13 °С, то розсада перестає рости.

Розсаду перцю поливати бажано водою 18-20 градусів. Дуже перчики чуйні на полив тепленькою талою водою. Полив повинен бути регулярним, перчики погано переносять пересихання грунту, розсаду можна обприскувати.

Іноді на росточком залишається насіннєва оболонка, ні в якому разі не намагайтеся її зняти сухою, цим ви тільки нашкодите рослині.

Просто рясно збризніть її водою з розпилювача, рослина сама звільниться.

При появі сходів, потрібно пересадити розсаду перцю в окремі паперові стаканчики, а при появі третього справжнього листочка, пересадите саджанець в торф’яної горщик з родючою землею.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!