Робота з бісером

Робота з бісером

Робота з бісером

Коли з’явилася вишивка як вид мистецтва, ніхто не знає, але споконвіку жінки прикрашали одяг і предмети інтер`єру Обережно символами і вигадливими орнаментами. З розвитком ткацтва і, особливо, з появою в минулому столітті промислового швейного виробництва ручна вишивка перестала входити в перелік необхідних умінь доброї господині, проте нітрохи не втратила популярності і на даний момент є улюбленим заняттям мільйонів жінок у всьому світі.

Вишита бісером картина відразу звертає на себе увагу красиво переливається на світлі мозаїчною поверхнею. Дуже часто бісером вишивають ікони; також популярні картини на різні тематики, вишиті частково або повністю. Візерунками і мотивами з бісеру можна декорувати одяг, сумки, чохли для мобільних телефонів — все, що прийде в голову.

Вишивати бісером нескладно. Для роботи знадобиться канва, сам бісер, міцні нитки (муліне, шовк, капрон), спеціальні бісерні голки (можна взяти і звичайну, але тонку голку). Прекрасно для вишивки бісером підходять набори для рукоділля, в яких нитки досить легко замінити бісером відповідних кольорів.

Вишивати можна за допомогою односторонніх швів («вперед голку», рядковий або стебельчатий, вприкреп і арочний) і двосторонніх швів (монастирський шов, також можна використовувати всі перераховані вище варіанти). Тканина під час процесу повинна бути міцно натягнута, при цьому потрібно підібрати рамку за розміром вишивки, так як перепялівать в процесі бісерну вишивку не вдасться.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!