Протизаплідний пластир

Протизаплідний пластир

Протизаплідний пластир

Час не стоїть на місці, і фармакологічний ринок також постійно просувається вперед. Час від часу на ньому з’являються контрацептивні новинки. Одна з останніх — протизаплідний пластир.

Цей вид контрацепції за принципом дії дуже нагадує комбіновані таблетки, але все ж має ряд відмінностей. Він також являє собою гормональний засіб, але в даному випадку — трансдермальне, тобто діючі компоненти проникають в кров через шкіру, а не через шлунково-кишковий тракт. І це дуже велика перевага пластиру, оскільки такий спосіб впливу виключає і зменшує ряд ймовірних побічних реакцій. Контрацептивна ефективність не знижується у разі блювоти або діареї.

Це дозволяє використовувати менші, ніж в таблетках, дози гормонів, що робить пластир більш безпечним, але не менш дієвим протизаплідним засобом.

Принцип роботи пластиру такий же, як і у комбінованих гормональних таблеток. Він виділяє синтетичні аналоги натуральних гормонів естрогену і прогестерону, які перешкоджають настанню овуляції і створюють несприятливі для функціональності сперматозоїдів умови в піхву. Єдине, що відрізняється, це, як ми вже говорили, шлях надходження гормонів у кров. У даному випадку — через шкіру.

Пластир кріпиться до чистої сухій шкірі в області сідниць, живота, зовнішньої верхньої сторони плеча або верхньої частини тулуба. Поблизу кріплення пластиру слід уникати нанесення кремів, лосьйонів і інших косметичних засобів. Кожен раз рекомендується клеїти пластир в інше місце, щоб уникнути роздратування.

Але область грудей слід уникати для запобігання розвитку мастопатії.

Один пластир працює рівно 7 діб. Після закінчення тижня пластир необхідно змінити новим. Бажано це робити завжди в один і той же день і в один і той же час протягом трьох тижнів, тобто час безперервного носіння пластиру становить 21 день, протягом яких ви використовуєте 3 вироби.

Четвертий тиждень місяця — 7 днів — це перерва, в яких повинна настати чергова менструація. Потім все повторюється заново. Найперший пластир кріпиться в перший день менструального циклу.

У порівнянні з оральної контрацепцією пластир вигідно відрізняється рядом переваг. Крім описаних вище до них відноситься і нечаста заміна вироби, що підвищує ефективність засобу, тому як таблетки жінки частенько забувають випити.

Не позбавлений протизаплідний пластир і недоліків. Побічні ефекти, хоч і меншою мірою, ніж у оральних контрацептивів, все ж можливі. Найчастіший — це місцева реакція на пластир (у вигляді свербежу, печіння або почервоніння шкіри). Також необхідно постійно перевіряти наявність пластиру і контролювати щільність його прилягання до шкіри: незначне отлипание може істотно знизити контрацептивний ефект.

А відгуки свідчать про те, що відставання і заломи пластиру трапляються дуже часто.

Не забувайте також про те, що протизаплідний пластир не здатний захистити вас від статевих інфекцій, так що для хаотичною сексуального життя цей вид контрацепції не призначений.

Тим не менш, багато жінок обирають цей метод контрацепції через його зручності і дієвості. Але перш, ніж почати використовувати протизаплідний пластир, слід проконсультуватися з лікарем, оскільки існує ряд протипоказань до носіння пластиру (пухлини, тромбоз, період лактації, велику вагу, часте куріння), а також певний ризик розвитку побічних ефектів (нудота, блювота, сонливість, головні болі, надбавка у вазі, висип і роздратування).

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!