Проблемна шкіра і дієта

Проблемна шкіра і дієта

Проблемна шкіра і дієта

17 грудня 2008

Шкіра — це свого роду дзеркало, відображають внутрішній стан нашого організму.

Не дивно, що гладка і красива шкіра нерідко асоціюється у нас зі здоров’ям. При впливі різних факторів, протоки сальних залоз закупорюються, і виникає так зване акне або вугрі. Найчастіше вугрі з’являється на обличчі, спині і грудях, що приносить чимало прикрощів їх власникам.

Потрібно зауважити, що вугрі виникає не тільки у підлітків, але і дорослих чоловіків і жінок, які давно забули про труднощі перехідного віку.

Причин появи акне безліч, починаючи від стресів, гормонального дисбалансу, генетичних факторів, до впливу певних ліків. Що ж робити, якщо у вас проблемна шкіра, і які зміни можна зробити у вже сформованому у вас способі життя?

Вугрі — це складний стан, що викликається безліччю факторів, і одним із способів запобігти її є їх виявлення. Одним з ключових моментів в позбавленні від вугрової висипки є поміркованість і регулярність. Неправильне харчування може бути одним з таких факторів.

При акне слід з більшою обережністю ставитися до свого харчування і стежити за тим, які продукти можуть посилювати стан вашої шкіри.

Яких продуктів варто уникати при проблемній шкірі?

Уникайте продуктів, які потенційно шкідливі для вашої шкіри. Наприклад, ви можете помітити, що надлишок солодкого нерідко може погіршувати стан проблемної шкіри. Коли ви споживаєте велику кількість рафінованих вуглеводів, таких як цукор і борошняні вироби у вас різко збільшується рівень цукру в крові. У відповідь на це підвищується рівень інсуліну. а також рівень чоловічих гормонів, що навантажує печінку і ваші внутрішні органи в цілому. Надлишок чоловічих гормонів провокує надлишкову секрецію сальних залоз.

В результаті стан шкіри погіршується і з’являється висип.

Продукти, що містять насичені жири, такі як жирне м’ясо і молочні продукти можуть призвести до жирній шкірі. Однак не варто виключати всі жири зі свого харчування, так як поліненасичені жири, такі як рослинна олія потрібні і корисні для організму.

Які продукти варто включати в харчування при проблемній шкірі?

Здорове харчування суттєво поліпшить не лише стан вашої шкіри, але і всього організму в цілому. Спробуйте білкову дієту. включаючи в свій раціон пісне м’ясо і рибу. Обов’язково включайте також свіжі овочі та фрукти, цільнозерновий хліб, неочищений рис.

Не варто змушувати себе є те, що не хочеться або вибирати тільки один тип продуктів. Краще продумайте своє меню, щоб воно було різноманітним.

Відомо, що при проблемній шкірі часто допомагає прийом деяких вітамінів. Краще якщо ці вітаміни будуть надходити в ваш раціон з їжі.

Вітамін А або ретинол міститься в рибі, печінці та молочних продуктах. У рослинних продуктах вітамін А або бета каротин є в овочах і фруктах оранжевого кольору, таких як морква, абрикоси, гарбуз а також в петрушці і шпинаті. Проте слід бути обережним, тому що надлишок вітаміну А може бути токсичним.

Прийом вітамінів групи В корисно при проблемній шкірі. Вітамін В2 часто полегшує стрес. який може провокувати вугровий висип. Продукти з високим вмістом цього вітаміну — це цільнозерновий хліб, риба, молоко, яйця, зелень.

Вітамін В3 міститься в горіхах, яйцях, авокадо і пісному м’ясі. Прийом цього вітаміну покращує циркуляцію, знижує рівень холестерину і покращує стан шкіри.

Продукти багаті вітаміном Е такі як мигдаль, насіння соняшнику, рослинні масла відомі як природні антиоксиданти. які борються з вільними радикалами, які сприяють старінню шкіри.

Цинк часто включається до складу кремів борються з висипом вугрів. Прийом цинку підвищує імунітет і покращує загальний стан організму, що благотворно впливає на шкіру. Цинк міститься в яйцях, грибах, горіхах, цілісному зерні.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!