Підліткова любов — що робити батькам?

Підліткова любов - що робити батькам?

Підліткова любов — що робити батькам?

Любові хочеться всім. Адже її оспівують у віршах, про неї пишуть романи, знімають фільми і навіть сусідка постійно говорить про любов. Будь-яка людина хоче любити і бути коханим, і особливо гостро це бажання проявляється у молодих людей.

Якщо пару десятків років, вагітна старшокласниця вважалася ганьбою школи, то зараз на це ніхто не звертає уваги.

Що ж змінилося? Чим змінилися нинішні підлітки порівняно з їх батьками, коли їм було стільки ж, скільки зараз дітям? Так, по суті своїй нічим. Дівчині — підлітку складно повірити в те, що мама, коли їй теж було 15 або 16, могла бути закохана.

Діти взагалі не вірять в те, що батьки здатні на щось варте і вважають їх правильними і при цьому дуже дурними.

Саме тому, коли дівчина закохується, а мама вимагає щоб вона сиділа вдома і робила уроки, думаючи про своє майбутнє, майбутнє здається жахливим. Дівчина не розуміє, як можна думати про щось, що буде через кілька років, тоді як він, її обранець, стоїть біля під’їзду і чекає її. А мамині слова про те, що якщо він її любить, то почекає, взагалі сприймаються в багнети.

Вона ж вже виросла, у неї є паспорт і вона здатна сама приймати рішення і робити вчинки. Мама злиться і забороняє дочці взагалі виходити на вулицю, а та у відповідь перестає вчитися або збігає до подруги, подарувавши батькам безсонну ніч.

Будь-який батько скаже, що з підлітками дуже складно, але при цьому вони не пам’ятають, що колись самі, пригорнувшись до вікна, видивлялися того, кого вважали своїм обранцем на все життя.

До речі, говорити закоханому підлітку, що в житті буде багато влюбленностей, як мінімум, нерозумно. Ну, а як максимум, просто небезпечно. Тому що вони живуть сьогоденням, а не майбутнім, і в цьому, вони щасливіші дорослих.

А коли серце завмирає при вигляді кращого в світі хлопця, складно розмірковувати про оцінки.

Як же бути в цій ситуації? Як зробити так, щоб не втратити довіри дитини і при цьому не дозволити йому зробити помилку.

Чим небезпечна закоханість? Вона дозволяє бачити в обранцеві тільки хороше, прикриває всі недоліки і зводить їх нанівець. Можна скільки завгодно говорити дочки, що її молодий чоловік дурний, як пробка і шлях його лежить у двірники або бандити, але не варто думати, що вона почує. Для неї він найкращий, а всі навколо просто заздрять, і тому намагаються оббрехати його.

Недарма кажуть, що навчитися можна тільки самої розбивши ніс.

Можна кричати, лаятися, замикати дочка будинку, відключивши інтернет і відібравши телефон, а можна згадати, що це улюблена дитина і просто допомогти їй. Вона молода, закохана і їй дуже важко. Їй хочеться бути дорослою і приймати рішення, але її коханий такий же дитина, як вона. І разом вони можуть наламати стільки дров, що батькам доведеться довго розгрібати.

Говорити про небезпеки раннього статевого життя теж немає сенсу, тому що сучасна молодь досить освічена. І потім у дочки є подруги, які знають більше, ніж батьки, тому доведеться постаратися, щоб дитина почув. Не варто в категоричній формі заявляти, що секс це зло, і вона може завагітніти. Зате можна навести приклад зі свого власного життя, про те, як одна однокласниця закохалася і як мало не померла від втрати крові після аборту.

Мета, не налякати дівчинку, а змусити її замислитися, по-перше, про те чи варто їй займатися сексом, а по-друге, вже якщо вона вирішиться, пам’ятати про заходи.

У сім’ях, де діти довіряють батькам, ті проводять з ними розмови про все на світі. Адже розмова про засоби контрацепції не обов’язково починати зі слів, «якщо ти не будеш охоронятися, то завагітнієш, і він тебе кине». Можна сказати те ж саме, але, що не залякуючи дівчину, а налаштовуючи її на те, що здійснюючи дорослі вчинки, доведеться відповідати по-дорослому.

І ніколи не лайте її обранця, краще спробуйте познайомитися з ним ближче. Якщо в сім’ї не прийнято, запрошувати в будинок друзів, то саме час почати. Краще знати, що дитина вдома, нехай навіть з молодою людиною.

Потім можна поговорити з дочкою про нього, і обережно з’ясувати, чим же він залучив її. У цьому випадку добре допомагають спогади про свого коханого. І дочки буде дуже цікаво дізнатися, що її мама колись цілувалася на кухні з якимсь Петром, але потім все-таки вибрала тата.

І найважливіше — це зрозуміти, що дитина виросла. Якщо заборонити їй зустрічатися з цим хлопчиком, то через деякий час з’явитися інший, але дочка буде пам’ятати, як мама поставилася до її почуттю і навряд чи розповість про нового обранця. Вона буде брехати, викручуватися і придумувати безліч причин, щоб затриматися увечері у подруги.

От тільки і мати, і дочка будуть розуміти, що брешуть один одному, і прірва зростатиме.

І втратити довіру улюбленої дочки набагато страшніше, ніж змиритися з тим, що вона виросла і закохалася.

©

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!