Первоцвіти в саду

Первоцвіти в саду

Первоцвіти в саду

31 березня 2012 Анна Ашеко

Первоцвіти — Ніжні квіти прикрасять Ваш сад ранньою весною. Наповнять серце весняною радістю і новими надіями первоцвіти.

Ще дмуть холодні вітри

І наносять ранкові морози,

Щойно на проталинах весняних

Здалися ранні квіточки;

Як з чадного царства воскового,

Полетіла по раннім квіточок

Про червону весни поразведать,

Скоро ль буде гостя дорога,

Чи скоро луки позеленеют,

Скоро ль у кучерявою у берези

Розпустяться клейкі листочки,

Зацвіте черемха запашна.                                        А.С. Пушкін

Первоцвіти

Разом з першим весняним сонечком пробуджуються первоцвіти. і серце наше наповнюється весняною радістю і новими надіями. Сьогодні ми будемо говорити про квіти, які прикрасять наш сад самої ранньої весни, які своєю ніжністю і свіжістю відігрівають наші серця після довгої сніжної зими.

Весняні квіточки, напевно, є в кожному саду, і звичайно, це цибулинні і багаторічні кореневищні первоцвіти. Подбати про весняну красу слід з осені. Хоча деякі цибулинні, наприклад, гіацинти або крокуси, можна купити навесні в квітучому стані і висадити їх в сад. Більшість весняних квітів воліють злегка затінені місця і вологі грунту, тому зазвичай їх садять під деревами та чагарниками, на альпійській гірці або в змішані посадки з іншими багатолітниками. Це відмінні рослини для тінистого саду.

Якщо говорити про змішані посадках, то краще садити весняні цибулинні не по краю клумби або бордюру, а в середині, адже, коли вони розпускаються ранньою весною, інші рослини тільки починають злегка прокльовується із землі, зате потім, коли вони відцвітуть і втратять свою красу, пишні багаторічники закриють їх своїм листям.

Більшість первоцвітів не надто вибагливі у догляді Догляд полягає у видаленні пожовклого листя, поділі занадто розрослися цибулин раз на кілька років, що стосується добрив, то кращим варіантом для них буде, якщо ви після цвітіння трохи засипле їх зверху компостом і перегноєм.

Давайте докладніше розглянемо деякі найбільш цікаві первоцвіти.

Цибулинні первоцвіти

— Пролісок — невисоке скромне рослина з дуже ніжними спадають білими дзвіночками, пробивається, як тільки починає танути сніг.

— Хионодокса — низенькі ніжні цибулинні квіточки, що зацвітають, як тільки стає сніг і квітучі близько 15 днів.

— Нарцис — всіма улюблені цибулинні рослини мають безліч різноманітних сортів.

— Тюльпан — дуже популярні, різноманітні і красиві ніжні весняні квіти.

— Гіацинт — цвітуть одночасно з тюльпанами, терміни цвітіння можуть відрізнятися у різних сортів, так першими цвітуть сорти з синіми кольорами, а останніми — з жовтими та помаранчевими. Рекомендується викопувати цибулини гіацинтів на літо після цвітіння, а восени висаджувати знову.

— Крокус (шафран) — низенька рослина клубнелуковічное, має безліч сортів різних забарвлень. Крокуси вирощування і догляд за ними не складе особливих труднощів.

— Бульбокодіум (брандушка) дуже схожий на крокус, але має більш великі квіти. Любить сонячні місця, але мириться з невеликим затіненням. Використовується в групових посадках з крокусами і пролісками. Цвіте у квітні-травні близько 20 днів.

Пересадка приблизно через 4 роки.

— Весенніков — має жовті чашоподібні ароматні квіточки, що з’являються на перших весняних проталинах.

— Проліска — ранньоквітучих невибаглива рослина з яскравими синіми квіточками. Використовується в групових посадках під деревами, на газоні або в миксбордере.

— Ірис сітчастий — низькорослі раннецветущие цибулинні іриси фіолетового, блакитного, жовтого або білого кольору.

Кореневищні первоцвіти

— Морозник прикрасить ваш сад протягом усього сезону завдяки своїй декоративної листі. Він може служити відмінним фоновим рослиною для клумб і бордюрів. Висота рослини від 30 до 50 см, цвіте в травні близько 30-40 днів.

— Медуниця. не тільки красиве ніжне раннє рослина, але і прекрасне лікарська рослина, що допомагає при легеневих захворюваннях. Декоративна медунка не тільки навесні, але також, завдяки красивою листі весь сезон. Любить злегка затінені ділянки.

— Примула. Існує велика різноманітність сортів цих чарівних рослин, які значно можуть відрізнятися за термінами цвітіння і за умовами вирощування. Примула легко переносить пересадку навіть в квітучому вигляді і може застосовуватися для прикраси балконних ящиків і садових контейнерів.

— Незабудка — бистроразрастающееся багаторічна рослина з дрібними Голубенькая квіточками, утворює красиві подушки, підходить також для контейнерного квітникарства.

— Брунера (незабудочнік) — цвіте в травні-червні квіточками схожими на незабудки, висота рослини близько 60 см, листя декоративні весь сезон.

— Живокіст (живокіст) — красиве весняне рослина для лікарської клумби до 60 см заввишки. Сильно розростається. Живокіст — також популярна рослина для приготування рідкого добрива.

— Калужница — вологолюбна ранньоквітучих рослина з жовтими квітами, які можуть бути простими і махровими. Добре росте біля водойми, але цілком може обійтися і без нього, якщо її рясно і часто поливати. Любить сонячні ділянки.

Думаю, з цього різноманіття ви легко зможете вибрати первоцвіти. які прикрасять ваш весняний сад своєю ніжністю і ароматом.

Цікаво також почитати:

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!