Пересаджуємо вазони

Пересаджуємо вазони

Пересаджуємо вазони

Прихід весни цей час для пересадки кімнатних рослин. Ця пора року найкращий час для такої процедури, оскільки саме навесні рослини набираються сил, ростуть і цвітуть.

Чи потрібно пересаджувати?

Полийте рослину так, щоб разом з грудкою його можна було дістати з горщика. Якщо рослині тісний горщик, а кому землі обплетений корінням густо, то такому рослині потрібен горщик більше. Якщо таких факторів не спостерігається, можна залишити вазон до наступного року.

Новий горщик

У днищі вазона обов’язково має бути отвір, щоб коріння рослини не загнивали. Якщо ви вибираєте горщик більшого розміру, для маленьких і середніх визнав додавайте до внутрішнього діаметра 4-8 см, а у висоту 7-10 см. Для великих вазонів 8-16 см до внутрішнього діаметра і 15 см у висоту.

Зараз легко знайти різноманітні почвогрунти в магазинах, які складені з урахуванням потреб будь-якого виду рослини. Крім цього, земляну суміш можна підготувати самостійно:

1/3 торфу;

1/3 піску;

1/3 компосту.

Компост використовується тільки дозрілий і прокаляется протягом 1 години в духовці при 250 градусах.

Чим слабкіше у рослини коренева система, тим більше повинен бути шар дренажу. Також великий шар дренажу використовують, якщо пересаджують рослину в дуже великий і глибокий горщик для нього, або в квіткарки без отворів для стоку води.

Поверх дренажу насипають землю і опускають рослина в горщик. Заповнюють його землею не до країв, а так, щоб залишалося місце для поливу (1,5 см). Намагайтеся помістити рослину в центрі горщика, щоб всі корені були заховані під землю.

На дно горщика насипають дренаж. Потім 2-5 см. Грунту.

Землю підсипають в горщик поступово, ущільнюючи дерев’яною саджалкою. Ущільнивши землю по стінках горщика ви сприяєте хорошому укоріненню рослини.

Після пересадки поливають рослину теплою водою і добре обприскують. Перші 3-4 дні рослина зволожують рівномірно. А потім поливають у звичайному режимі, не переливаючи.

Після процедури пересадки вазони завжди слабшають. Для прискорення адаптації, рослини повинні стояти в теплому світлому місці, не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Верхній шар землі рекомендується періодично рихлити після поливу і підгодівлі.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!