Переривання вагітності на пізніх термінах — що треба знати

Переривання вагітності на пізніх термінах - що треба знати

Переривання вагітності на пізніх термінах – що треба знати

Бувають випадки, коли вагітність потрібно перервати на пізніх термінах. Простого бажання тут недостатньо. Якщо жінка прийде в жіночу консультацію і скаже «Я так хочу», Їй відмовлять.

Після 12-го тижня переривання вагітності на пізніх термінах робиться тільки з особливих причин.

Розрізняють медичні та соціальні показники. Приміром, у ненародженої дитини виявили в результаті УЗД та інших аналізів серйозні відхилення у розвитку: хромосомні аномалії, каліцтва, вади розвитку, які можуть призвести до смерті плоду ще в утробі матері. Я пам’ятаю випадок, коли у дитини не сформувалися частки мозку. Незважаючи на те, що дитина була довгоочікуваний, довелося робити переривання вагітності на пізніх термінах.

В іншому випадку дитина все одно б помер, проживши після народження кілька годин від сили. До медичних показників відносяться серйозне погіршення здоров’я матері через посилення перебігу цукрового діабету, хвороб серця або ж у зв’язку із захворюванням центральної нервової системи, наприклад, розвиненому під час вагітності маніакальному психозі. Деякі інфекції також можуть привести до необхідності такого пізнього аборту.

Тому й не можна огульно засуджувати жінок, які іноді змушені йти на пізній аборт.

За соціальними показниками переривання вагітності на пізніх термінах робиться, якщо різко змінюється соціальне становище жінки і її добробут: помер чоловік, а жінка ніде не працює і не має засобів до існування, раптова втрата житла і так далі. Кожен такий випадок всебічно розглядається спеціальною комісією, скликаній з лікарів жіночої консультації, в якій спостерігається жінка. Комісія виносить вердикт – чи можна робити пізній аборт і дає дозвіл.

Мінімум ускладнень відбувається при перериванні вагітності на терміні в 21-22 тижні. Само переривання робиться до 27 тижнів. Метод заснований на викликанні пологів. При цьому незадовго до цього в матку в навколоплідний міхур вводиться розчин солей і глюкози. У результаті впливу розчину плід гине, а через 24-36 годин відбуваються мимовільні пологи – викидень.

У середньому весь пізній аборт триває 30 годин.

Іноді з метою викликання пологів в цервікальний канал вводять палички ламінарії. Якщо пологи не наступають самі, то вводять речовини, що стимулюють родову діяльність – простагландини, окситоцин, смазмолітікі. За відчуттями пізніше переривання вагітності практично нічим не відрізняється від самих пологів в строк.

Якщо доводиться переривати вагітність на ще більш пізньому терміні, то робиться мале кесарів розтин. У цьому випадку дитина може з’явитися на світ живим. Краще всіма силами намагатися не вдаватися до такого пізнього переривання, так як воно більше схоже на вбивство – до народженого життєздатного плоду не застосовуються  терапевтичних заходів, і він помирає.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!