Параліч

Параліч

Параліч

Паралічі (Від грец. Paralysis — розслаблення) — відсутність довільних рухів, обумовлене ураженням рухових центрів спинного і головного мозку, провідних шляхів центральної або периферичної нервової системи. Розрізняють парліч і парез, при якому рухові функції ослаблені, але збережені.

Паралічі. причини виникнення хвороби

порушення кровообігу, запальні процеси, травми, пухлини нервової системи. Особливий вид паралічів спостерігається при істерії.

Паралічі слід відрізняти від рухових розладів при запаленні м’язів, ураженні кістково-суглобового апарату, які механічно обмежують обсяг рухів. Параліч може спостерігатися в одному м’язі, однієї кінцівки (моноплегии), в руці і нозі на одній стороні (геміплегія), в обох руках або обох ногах (параплегія) та ін.

За локалізацією ураження розрізняють паралічі периферичні. або мляві, — при ураженні рухових клітин спинного мозку, його передніх корінців, периферичних нервів, сплетень або ядер черепномозкових нервів, і паралічі центральні. або спастичні, — при ураженні центральних рухових нейронів (клітин головного мозку або їх відростків, що знаходяться в спинному мозку).

Периферичний параліч характеризується повною відсутністю рухів, падінням тонусу м’язів, згасанням рефлексів, атрофією м’язів. ри ураженні периферичного нерва або сплетення, які містять як рухові, так і чутливі волокна, виявляються і розлади чутливості.

Для центрального паралічу характерно не повне випадання рухових функцій, а їх дисоціація — втрата одних і посилення інших. При відсутності рухів спостерігається підвищення тонусу м’язів, сухожильних і періостальних рефлексів, з’являються патологічні рефлекси Бабинського, Россолімо та ін. Відзначаються рухи співдружності ( синкинезии ) — Мимовільні рухи в паралізованих кінцівках при довільних рухах здоровими кінцівками, а також розлади чутливості.

При ураженні підкіркових структур мозку виникає екстрапірамідний параліч. зникають співдружні і автоматизовані руху, рухова ініціатива відсутній (акінез). Тонус м’язів характеризується пластичністю — кінцівку утримується в пасивно доданому їй положенні. Для диференціальної діагностики мають значення дані електроміографії та ін.

Спеціальних методів дослідження.

Паралічі. лікування хвороби

Прогноз і лікування визначаються захворюванням, яке викликало параліч. Застосовують також спеціальні методи відновлення функцій кінцівки (масаж, лікувальна фізкультура та ін.).

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!