П’яткова шпора — лікування в домашніх умовах

П'яткова шпора - лікування в домашніх умовах

П’яткова шпора — лікування в домашніх умовах

П’яткова шпора є розростанням кісткової тканини у вигляді клини або шипа на підошовної поверхні горбка кісток п’ят.

При цьому захворюванні спостерігаються пекучі гострі болі при будь-якому тиску на п’яту і при ходьбі. Хворі описують свої відчуття коротко — «цвях у п’яті». Народна медицина вже давно вивчає шпори п’ят і їх лікування.

А тому існує багато простих і складних, але перевірених рецептів покликаних прибрати біль або частково полегшити її.

Якщо у вас з’явилася підозра або вже діагностована п’яткова шпора, лікування в домашніх умовах цього розростання кістки — можливо, і ми про нього розповімо.

Біль виникає від тиску кісткового наросту на запалені м’які тканини. Причому її інтенсивність прямо не залежить від величини або форми наросту. Буває, що сильний біль викликають плоскі невеликі шпори, в той час як великі зовсім не відчуваються. У 90% випадків причиною шпори на п’яті є плоскостопість.

Крім того до неї призводить травма п’яткової кістки і п’яти, порушення обміну речовин, неправильне кровообігу ніг при варикозному розширення вен. Іноді запалення п’яткової області розвивається через поліартриту і артриту.

Причина ж болі криється в неправильному розподілі навантаження на стопу, тому відбувається перенапруження сухожиль, а іноді і їх відрив від прилеглих кісток з подальшим їх запаленням.

У будь-якому випадку необхідно спочатку зайнятися захворюванням послужило поштовхом для утворення шпори, а не починати боротися з симптомами. Якщо ви відчуваєте у себе симптоми цього захворювання або є передумови до його розвитку, то бажано проконсультуватися з хірургом, який по рентгенівському знімку підтвердить діагноз або ж спростує його, підкаже заходи профілактики. Втім, деякі з них вони зрозумілі — взуття при шпорі п’яти повинна бути з супінатором, що перешкоджає розвитку плоскостопості.

Поряд з традиційними методами хворими активно використовується лікування шпор на п’ятах народними засобами. Деякі з них в початкових стадіях хвороби можна застосовувати не тільки разом з традиційними методами, а й замість них.

Чим лікувати шпори на п’ятах?

Зовнішні засоби

* При появі болю в області п’яти, припущенні на шпору, опустіть п’яту на 10 хвилин в йод і біль через наросту — піде.

* Ще один простий, але болючий спосіб полегшення стану, а надалі вилікування — легке постукування п’ятою по підлозі. Це своєрідний масаж п’яткової шпори, який дає посилення кровообігу і обміну солей.

* Для зняття гострого болю ставте весь тиждень картопляні компреси. Для цього натріть на дрібній тертці вимитий картопля разом з шкіркою, і закріпіть на добу бинтом на п’яті.

* Більш ефективні компреси з чорної редьки. Натріть її дрібно разом зі шкіркою, а потім прикладіть пюре на ніч до п’ят. Це народний засіб від п’яткової шпори позбавляє від неї після третьої процедури.

* Прикладайте немиті листя подорожника до хворого місця протягом двох тижнів. При цьому не забувайте його міняти відразу після висихання. Властивості подорожника такі, що він витягати солі з усієї області, до якої його приклали.

Від цього в перші дні лікування можуть з’являтися сильні болі. Ну, що ж, вам доведеться потерпіти — куди вже тут дінешся.

* Також спробуйте тонко намазати медом невеликий лист капусти. прикріпіть його на ніч до п’яти. Вранці вимийте стопу теплою водою. Повторіть компрес 3 ночі поспіль.

Внутрішні засоби

Прискорити одужання може прийом лікарських засобів всередину. Приготуйте настоянку. Візьміть 20 грам дрібно роздроблених кедрових горіхів. влийте 200 мл горілки, настоюйте десять днів.

Приймайте настойку перед їжею по 2 чайні ложки тричі за день.

Засоби подвійного застосування

Приготуйте настоянку з пелюсток бузку. для цього залийте їх горілкою 1:10, тримайте в закритому посуді 7 днів. Приймайте спиртову настоянку двічі за день по 30 крапель, одночасно з цим втирайте в п’яти на ніч. Замість бузку можна взяти квітки білої акації 1: 3 або шіповніка1: 5.

Дамо ще кілька більш складних дієвих рецептів, які вимагають від пацієнтів підвищеної пильності й акуратності.

Складні рецепти

* Розігрійте в сковороді на малому вогні спирт. однак будьте обережні, тому що він вибухонебезпечний. Налийте його в ємність і занурте туди ступні на 15-20 хвилин. Після завершення процедури висушіть ноги на повітрі.

Спосіб допомагає з першого разу.

* Спробуйте лікування п’яткової шпори жовчю. Змішайте 40 грам тваринної жовчі, бажано свинячий, 20 грам горілки і 10 мл шампуню. Распарьте ноги, прикладіть компрес з цієї суміші, надягніть шкарпетки. Тримайте 1:00. Біль зменшиться після першої процедури.

Повторіть її двічі через день, біль гарантовано зникне.

* Вилікувати шпори на п’яті допомагає кропива. Прокрутіть її на м’ясорубці, отриману масу покладіть на бинт, зробіть компрес на п’яти. Таким чином, п’яткова шпора буде розсмоктуватися. Процедури повторюйте весь тиждень.

Бажано щодня використовувати свіжу кропиву, це посилить цілющий ефект.

На завершення хочемо нагадати, що народні засоби при шпорі п’яти можна починати використовувати тільки після підтвердження лікарем. Однак, перед початком лікування проконсультуватися з лікарем про доцільність використання обраних рецептів у вашому випадку. Можливо, через час вам доведеться повторити лікування для закріплення досягнутого ефекту і не раз.

Будьте до цього готові і не зупиняйтеся на досягнутому, проводите всі необхідні процедури, адже ви точно знаєте, як вилікувати п’яткову шпору в домашніх умовах!

Олександр, www.kak-sdelat.su

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!