П’ять міфів про рак товстої кишки

П'ять міфів про рак товстої кишки

П’ять міфів про рак товстої кишки

Міф перший. Рак товстої кишки буває тільки у літніх людей, молоді люди їм не хворіють.

Згідно зі статистикою, частота виникнення колоректального раку збільшується з віком, але навіть незважаючи на це, у молодих людей в 20-30 років може розвинутися рак товстої кишки. Відомо, що близько 7% випадків захворюваності на колоректальний рак припадає на людей молодше 50 років. У молодих людей, уже перенесли колоректальний рак, ризик утворення другої злоякісної пухлини кишечника значно вище.

Тому, незважаючи на те, що рак товстої кишки найчастіше вражає людей старше 50 років, це захворювання може трапитися і з молодими людьми. І слід завжди пам’ятати, що якщо ця хвороба виявляється на ранній стадії, її можна повністю вилікувати в більш, ніж 90% випадків.

Міф другий. Колоректальний рак хворіють в основному чоловіки.

Не вірте цьому. Хоча існують захворювання, якими переважно хворіють чоловіки чи жінки, колоректальний рак не з їх числа. Ця хвороба, яка однаково часто трапляється як у чоловіків, так і у жінок.

Дорогі жінки – думати, що рак товстої кишки хворіють тільки чоловіки, небезпечно. Вам необхідно знати і вміти виявити основні симптоми цього захворювання так само, як знаєте можливі прояви раку грудей або шийки матки. Необхідно включати в регулярні обстеження, поряд з мамографією і мазками з піхви, також і спеціальні дослідження для діагностики колоректального раку.

Міф третій. У моїй родині ні в кого не було раку товстої кишки, тому я не входжу в групу ризику.

Стільки багато людей вважають саме так, і це так сумно! Дійсно, якщо у людини кілька членів сім’ї попередніх поколінь мали рак товстої кишки, це призводить до значного збільшення ризику захворювання у наступних поколінь. Тим не менш, необхідно зрозуміти, що близько 80% хворих на колоректальний рак не мали випадків цього захворювання в сім’ї. Давайте на час забудемо про статистику, і поговоримо про реальне життя.

Будь хірург колопроктології підтвердить, що дуже велика кількість людей, у яких ніхто в родині ніколи не хворів на рак товстої кишки, захворюють на цю недугу і часто звертаються до лікаря вже на запущеній стадії. Вони не обстежувалися, думаючи, що це обстеження їм не потрібно, так як ніхто в їхній родині не мав такого захворювання. Однак, якби вдалося діагностувати хворобу на ранній стадії, її можна було б вилікувати без сліду.

Міф четвертий. Якщо я відчуваю себе добре, мені не треба хвилюватися, що в мене може бути рак кишечника.

Це найжахливіший міф з усіх. Як Ви думаєте, який найчастіший симптом раку товстої кишки на ранній стадії? Думаєте, це кров в стільці або запор?

Ні. Насправді, рак ранній стадії ніяк себе не проявляє, у нього немає особливих симптомів. Люди з колоректальний рак ранній стадії почувають себе добре, їх стан ніяк не змінюється в порівнянні зі звичайним самопочуттям. Тільки коли пухлина збільшується, вона може давати про себе знати. Зараз вважається, що у звичайної людини рак кишечника розвивається з поліпів, які протягом тривалого часу перероджуються в пухлину. Поки ця пухлина невелика, вона не призводить до появи болю або інших симптомів.

Якщо виявити пухлину на ранній стадії, людину можна вилікувати від раку. Не треба чекати симптомів захворювання, краще проходити регулярні обстеження, поки Ви відчуваєте себе добре.

Міф п’ятий. Рак завжди починається з появи крові в калі.

В основі цього міфу лежить частка правди. У всіх людей поява крові в калі викликає страх. У більшості випадків виділення крові з прямої кишки пов’язане з гемороєм. Так, ракові пухлини кишечника можуть призводити до виділення крові з прямої кишки.

Однак її кількість може бути невеликим і навіть невидимим без мікроскопа. У деяких випадках при пухлинах кишечнику може зовсім не бути крові в калі. Якщо ж кровотеча є, але воно непомітне, то його проявами можуть підвищена втома, яка пов’язана з анемією і нестачею заліза в крові. Виявити анемію можна тільки, зробивши загальний аналіз крові, при якому підраховується кількість еритроцитів, вміст гемоглобіну та гематокрит. Поява крові в калі – це тільки один з можливих симптомів великий ракової пухлини товстої кишки. Пам’ятайте, що невеликі пухлини на ранній стадії можуть ніяк себе не проявляти (див.

Міф четвертий). При великої пухлини можуть з’являтися характерні симптоми (див. Таблицю). Можуть відбутися порушення евакуації стільця з-за того, що пухлина звужує просвіт кишечника, і стілець не може пройти через місце звуження. При цьому людина може страждати від закрепів, нудоти, здуття живота, може змінюватися форма стільця – ставати лентообразной, може бути відчуття неповного випорожнення кишечника. При більш запущених стадіях можуть бути зниження апетиту, безпричинна втрата ваги.

Ці симптоми виникають через те. що, збільшуючись і поширюючись, пухлина викидає в кров особливі речовини. Тому, якщо у Вас є які-небудь з перерахованих симптомів, слід негайно звернутися до лікаря.

Будь ласка, не давайте можливості цим міфам встати на шляху можливого порятунку Вашої або іншого життя!

Лист оцінки симптомів колоректального раку.

Як і більшості людей, можливо, Вам незручно обговорювати функціонування свого кишечника. Тим не менш, Вам доведеться змінити свої погляди. Якщо Ви самі не скажете доктору про незвичайні симптоми, наприклад, зміна форми стільця, він чи вона ніколи про це не дізнаються і швидше за все навіть не запитають!

Ось короткий перелік того, на що потрібно звертати увагу.

Будь ласка, не лякайтеся! Більшість з цих симптомів зустрічаються у багатьох людей і не пов’язані з раком. Тим не менш, дозвольте це вирішити Вашому докторові.

  • Зміна режиму і характеру випорожнення кишки – одноразові або хронічні проноси або запори, неприємні відчуття під час спорожнення кишки, зміна форми стільця (тонкий, як олівець, або тонше, ніж зазвичай), відчуття неповного випорожнення кишки.
  • Незвичайні відчуття, пов’язані з кишечником, такі як – підвищене газоутворення, біль, нудота, здуття живота, відчуття переповнення кишечника.
  • Кровотеча (світло-червона або дуже темна кров в стільці).
  • Постійна втома.
  • Безпричинна втрата ваги.
  • Незрозумілий дефіцит заліза.
  • Незрозуміла анемія.
  • Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!