Остеохондроз симптоми та ознаки, причини виникнення та лікування …

Остеохондроз симптоми та ознаки, причини виникнення та лікування ...

Остеохондроз симптоми та ознаки, причини виникнення та лікування остеохондрозу

Остеохондроз одне з найпоширеніших захворювань, причина всіх болів в спині, при якому уражаються міжхребетні диски та хрящі. Остеохондроз може з’явитися в будь-якому віці, частіше зустрічається у людей у ​​віці двадцять п’ять — сорок років.

Так само остеохондроз є причиною зниження працездатності людини і може викликати різні захворювання внутрішніх органів. В основному, при остеохондрозі, уражаються нижні відділи хребта (поперековий відділ хребта), які відчувають найбільше навантаження.

Існують декілька видів остеохондрозу хребта, залежно від ураженого сегмента хребта. До основних належать: шийний остеохондроз, грудної остеохондроз і поперековий остеохондроз.

Більшість вчених схиляються до того, що основною причиною розвитку остеохондрозу є порушення обміну речовин в організмі людини і природний процес старіння.

До факторів розвитку остеохондрозу можна віднести:

— Надмірна вага — підвищує механічну навантаження на хребет

— Куріння — порушує обмін речовин і відновні процеси в організмі

— Сидячий спосіб життя — підвищує статичне навантаження на хребет, зменшує тонус м’язів підтримують правильну форму хребта і сприяє закріпленню неправильної постави

— Надмірні фізичні навантаження — підвищують статичну і динамічну навантаження на хребет.

— Неправильна постава — призводить до утворення патологічних викривлень хребта.

Шийний остеохондроз симптоми .

Причиною шийного остеохондрозу є сидячий спосіб життя, їзда за кермом і тривала робота за комп’ютером.

— Головний біль, запаморочення. Головні болі при шийному остеохондрозі постійні (стійкі, тупі, що тиснуть), заподіюють людині дискомфорт, зменшують працездатність. Головні болі при шийному остеохондрозі посилюються при різних рухах. При шийному остеохондрозі головні болі, як правило, не усуваються анальгетиками (аспірин, цитрамон, ібупрофен та ін.).

Запаморочення на фоні остеохондрозу можуть виникати при різкому повороті голови в сторону.

— Біль в руках і грудній клітці. Біль у грудній клітці при шийному остеохондрозі дуже схожа на біль при стенокардії (давить або пекучий біль в області серця). Також як і при стенокардії, біль при шийному остеохондрозі поширюється в лопатку, передпліччя, однак при остеохондрозі біль у грудях можуть тривати десятки хвилин, години і навіть дні, що зовсім не характерно для стенокардії, при якій болю тривають не більше 5 хвилин. У більшості випадків біль в руках при шийному остеохондрозі супроводжується відчуттям оніміння і поколювання в руці

— Простріли це один з частих симптомів шийного остеохондрозу. Під час прострілів при шийному остеохондрозі сильний біль різко поширюється до пальців рук (дуже неприємне відчуття)

— Оніміння мови. Іноді при шийному остеохондрозі обмежуються рухи мови. Тому деякі пацієнти при шийному остеохондрозі скаржаться на зміни мови (голос ставати більш грубим)

Грудної остеохондроз симптоми .

Грудний відділ хребта при остеохондрозі уражається дуже рідко. Однією з головних причин розвитку грудного остеохондрозу є викривлення хребта (сколіоз). Як правило, всі передумови для розвитку в майбутньому грудного остеохондрозу формуються ще зі шкільної лави. Грудної отелення хребта є найменш рухливим, тому ознаки і симптоми грудного остеохондрозу дуже сильно відрізняються від симптомів шийного або поперекового остеохондрозу.

У більшості випадків головною відмінністю грудного остеохондрозу є відсутність гострих болів в спині (на відміну від шийного або поперекового остеохондрозу), і наявність одних тільки тупих, ниючих болів в спині.

До основних симптомів грудного остеохондрозу відносяться:

— Біль у грудях. Як правило, біль у грудях при остеохондрозі посилюється при рухах і під час дихання. У більшості випадків біль при грудному остеохондрозі носить оперізуючий характер

— Оніміння, відчуття повзання мурашок в області грудей

— Болі в області серця, печінки, шлунка. Дуже часто грудної остеохондроз маскується під інші хвороби (наприклад, стенокардія, інфаркт міокарда, виразкова хвороба, гастрит)

— Порушення статевої функції (імпотенція у чоловіків)

Поперековий остеохондроз симптоми .

Остеохондроз поперекового отелення хребта (поперековий остеохондроз) зустрічається найчастіше. Це пояснюється тим, що на поперек (поперекові хребці), як правило, доводиться основне навантаження. У більшості випадків поперековий остеохондроз може призвести до сколіозу.

Найчастіше поперековий остеохондроз може ускладнитися міжхребцевої грижею поперекового відділу.

До основних симптомів поперекового остеохондрозу відносяться:

— Біль у попереку. Біль у попереку при поперековому остеохондрозі є найбільш частим симптомом. Біль у спині при поперековому остеохондрозі посилюється при рухах, а також при тривалому вимушеному положенні. Як правило, біль у попереку при поперековому остеохондрозі ниючий, рідко гостра

— Обмеження рухливості пацієнта. У більшості випадків при поперековому остеохондрозі через болі пацієнт не може сидіти, повертатися, нахилятися.

— Біль у ногах: дуже часто при остеохондрозі спостерігається гостра (простріли) або ниючий біль в ногах, захоплююча певну частину ноги (наприклад, ззаду чи збоку стегна). Крім болів може відзначатися підвищення або зниження чутливості шкіри ніг (на стегні або на гомілці) до дотиків або до болю — ці симптоми остеохондрозу пояснюються защемлення корінців спинного мозку (радикуліт).

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!