Особливості менструального циклу у дівчаток-підлітків

Особливості менструального циклу у дівчаток-підлітків

Особливості менструального циклу у дівчаток-підлітків

У період статевого дозрівання у дівчаток починаються менструації, або ж, як ще прийнято їх називати, місячні. Слід знати, що з початком менструацій дівчинка фізично ставати готової до репродуктивного періоду.

Важливо знати

Важливо знати, що найчастіше перші менструації у дівчаток починаються в період з дванадцяти до п’ятнадцяти років. Якщо менструації почалися в більш ранньому або ж в більш пізньому віці, це може свідчити про збій в роботі гормональної системи підлітка. Батьки разом з дівчинкою повинні звернутися до лікаря, якщо місячні почалися до досягнення дочкою одинадцяти років або, навпаки, дівчина вже досягла 16 — 17 років, а менструації все ще не почалися.

У цих випадках, швидше за все, існує медична проблема, яку необхідно виявити і вирішити.

Дискомфорт повинен бути чи ні?

Звичайно ж, кожна дівчинка по-своєму переносить початок місячних, адже кожен організм індивідуальний, але все ж є певні моменти, які дають про себе знати під час місячних. Зазвичай у фізично здорових дівчаток, які розвинені відповідно до віку, а також фізично активні, менструальний цикл встановлюється швидко і без проблем. Але хворобливі дівчатка-підлітки напередодні місячних часто відчувають деякий дискомфорт, який проявляється болем внизу живота, і часто спостерігається порушення менструального циклу.

Іноді сталий недавно менструальний цикл може збитися і не розпочатися вчасно через зміну клімату, через випробуваного дівчинкою стресу або сильного перевтоми. За таких умов затримка початку менструації або ж її раніше поява, а також больові відчуття, яких дівчинка не відчувала раніше, ще не говорять про порушення репродуктивної функції.

Причина болю під час менструацій

У дівчат, які ще не живуть статевим життям, хворобливі менструації бувають через цілісності дівочої пліви, яка мешаюет вільному виходу менструальної крові. Якщо ж під час менструації дівчинка відчуває дуже сильний біль, необхідно показати дівчинку гінеколога.

Причиною болю може бути незрілість організму, гормональні проблеми, наявність запального інфекційного процесу, і є ймовірність, що напад апендициту також може спровокувати біль. Призначити засоби, які допоможуть позбавити дівчинку від болю або полегшити її, може тільки гінеколог після того, як визначить її причину.

Гігієна під час менструації

Під час місячних дівчинка повинна дотримуватися правил особистої гігієни. Це має стати головним правилом, щоб не допустити проникнення в піхву бактерій. Підмивання необхідно проводити не менше двох разів на день, а ще краще, якщо є можливість робити це після кожної зміни прокладки або тампона.

Тоді період менструації для дівчинки буде пов’язаний не стільки з незручностями, скільки з усвідомленням того, що вона вступила в новий етап свого життя, який пов’язаний з тим, що вона стала фізіологічно дорослою людиною, який вже готовий до виконання своєї репродуктивної функції.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!