Нежить у дітей: частий нежить у дитини

Нежить у дітей: частий нежить у дитини

Нежить у дітей: частий нежить у дитини

Нежиттю (ринітом) прийнято називати запалення слизової носа. Ніс людини — це особливий природний «кондиціонер», який очищає, зволожує і підігріває повітря, яке ми вдихаємо. Що знаходиться в порожнині носа слизова оболонка весь час виділяє слиз, який містить протимікробні речовини і сприяє випаровуванню вологи. І небезпечні мікроби, і алергени в першу чергу проходять через порожнину носа, саме тому нежить — часте явище при застуді та алергії. І саме з цих причин, частий нежить у дитини повинен бути вилікуваний.

Основні прояви нежитю — Закладеність носа і слиз і / або гній (виділення прозорого, білого або жовто-зеленого виділень).

Види нежиті і як боротися з ним, частий нежить у вашої дитини:

—  гострий, може бути самостійним захворюванням або бути одним із симптомів інфекційної хвороби (грип, дифтерія, кір та ін.)

—  хронічний, може бути наслідком алергії. У цьому випадку потрібно починати з першопричини — алергії.

Основні причини виникнення нежиті:

—  переохолодження;

—  вплив хімічних, механічних або термічних подразників протягом якогось часу;

—  під час захворювань придаткових пазух носа;

—  інфекційні хвороби;

—  несприятливі кліматичні умови.

Причини частого нежиті у дітей. В осінній та зимові періоди нежить, як самостійне захворювання, також як симптом інших захворювань, наприклад грипу та ГРЗ, зустрічається дуже часто. Нежить для дитини і для його батьків досить неприємне явище, а особливо для зовсім маленьких дітей, які ще не можуть самостійно очищати ніс.

Маленька дитина з нежиттю часто погано їсти і спить. І пам’ятайте, що залишати нежить без лікування не варто, адже він не так вже й безпечний. Неправильне лікування дитини з частим нежитем може бути причиною хронічних захворювань придаткових пазух і слизових носа.

Лікування частого нежиті у дітей. Як боротися з нежиттю:

1. Очищення носа. Висякатися або промити ніс. Аспіратором, гумовою грушею потрібно користуватися дуже акуратно, щоб не пошкодити слизову.

2. Промивання і зволоження носа. Для зволоження носа слід використовувати сольові розчини або краплі з морською водою, мінеральну воду. Також можна використовувати масляні розчини таких вітамінів як А або Е (зволожують слизову і знімають подразнення).

3. Закапування судинозвужувальних крапель. Використовуйте тільки дитячі краплі. Уважно прочитайте інструкцію перед застосуванням.

Не використовуйте такі краплі понад 5 днів, щоб не викликати звикання.

4. Через 10-15 хвилин слід закапати призначені лікарем лікувальні краплі або закласти мазь.

Антибактеріальні краплі використовуйте виключно за призначенням лікаря, тільки для лікування гнійних (зеленувато-жовтих) виділень з носа. Також необхідно підняти узголів’я ліжка (покласти велику подушку), так щоб тулуб малюка було піднесено, тоді ніс не буде залипати, і слиз буде виділятися швидше і легше.

Дихальна гімнастика . Дихальною гімнастикою (після поліпшення стану) рекомендується займатися для відновлення порушеного носового дихання і стимуляції рефлекторних зон системи бронхи-легені. Такий гімнастикою можна займатися з 2-х років в ігровій формі кілька разів на день. Дихальні вправи виконуються в спокійній атмосфері, зручній позі і комфортною одязі. М’язи повинні бути розслаблені.

Для того щоб навчити дитину вдихати глибоко використовується проста вправа під назвою «дуємо на кульбаба».

Інгаляції. При нежиті досить ефективні інгаляції. Можливо їх проведення за призначенням лікаря з мінеральною водою, ефірними маслами і т.д.

Як боротися з частим нежитем у дітей. Як лікувати нежить ми вже написали. Але як боротися з тим, що у дитини постійно тече з носа?

По-перше, переконайтеся, що цей нежить не алергічний. Якщо ні — Вам потрібно зміцнювати імунітет дитини, за допомогою загартовування, оздоровлення в літній період. Крім цього, потрібно стежити за тим, щоб слизова носоглотки дитини не пересихала.

Для цього потрібно зволожувати ніс сольовими розчинами (добре використовувати розчини з морською сіллю) а також стежити за вологістю в кімнаті. У кімнаті температура повітря не повинна бути вище ніж 22 градуси (а краще трохи нижче), бажано використовувати зволожувач повітря. Якщо немає можливості — поставте акваріум, який також сприяє підвищенню вологості повітря (незначно).

Крім того, намагайтеся брати дитину в місця великого скупчення людей, автобуси, метро, ​​супермаркети в періоди спалахів ГРЗ якомога рідше. Отже, боротися з частим нежитем у дітей слід за допомогою:

Суспільної профілактики.

Маються на увазі санітарно-гігієнічні процедури щодо житлових і громадських приміщень, взуття, одягу, які сприяють зниженню ймовірності появи запальних захворювань. Необхідно стежити за чистотою повітря, (регулярні вологі прибирання обов’язкові), наявністю протягів, станом системи вентиляції приміщення, підтримці комфортної температури та іншим подібним обставинам. Крім того, намагатися уникати контактів з хворими (особливо в школах, де

* Індивідуальної профілактики.

Перш за все, необхідна санація носової порожнини, рота і глотки у випадку, виявлення вогнищ інфекції, відновлення порушеного носового дихання, систематичне загартовування (тільки здорового) дитини щодо несприятливих метеорологічних умов. Загартовування є особливо важливим прийомом в боротьбі з частим нежитем у дітей.

Правильне загартовування значно підвищує природну стійкість до несприятливих метеорологічних умов. Здійснюється воно за допомогою повітряних і сонячних ванн, водних процедур загального та місцевого характеру. Можна також гартувати слизові оболонки носа. Для цього використовуються такі процедури, як полоскання і носові душі.

Не чекайте, що нежить пройде сам.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!