Нетримання сечі у жінок — симптоми, лікування, ліки

Нетримання сечі у жінок - симптоми, лікування, ліки

Нетримання сечі у жінок — симптоми, лікування, ліки

Короткий зміст статті:

Нетримання сечі у жінок — це патологічний стан, при якому пацієнтка не може контролювати процес утримання сечі в сечовому міхурі, що призводить до мимовільного її виділенню. Причому, може виникати, як нетримання сечі у літніх жінок, так і у молодих.

Звичайно, така проблема не загрожує життю пацієнтки, але вона пригнічує моральний стан жінки і сильно знижує якість життя. Жінки з проблемою нетримання сечі часто бувають дратівливими і пригнобленими. Багато пацієнток не звертаються з даною патологією до лікаря, оскільки вважають свою проблему делікатною і просто соромляться, це їх головна помилка, адже лікування нетримання сечі у жінок може повернути їх до нормального способу життя.

Види нетримання сечі

Нетримання сечі поділяється на кілька видів

Нетримання сечі поділяється на такі види:

 • Ургентне нетримання сечі;
 • Стресове нетримання сечі;
 • Змішане нетримання сечі;
 • Енурез — втрата сечі в нічний час;
 • Постійне нетримання сечі;
 • Інші види нетримання сечі, наприклад, при статевому акті.
 • Найчастіше зустрічається 3 види даної патології; стресове, ургентное і змішане нетримання сечі.

  Стресове нетримання пов’язано з високим тиском у сечовому міхурі. Цей вид нетримання спостерігається під час сміху, чхання, кашлю, бігу, підняття тяжкості і так далі. Це найчастіший вид нетримання сечі.

  Ургентне нетримання або імперативне нетримання сечі — неконтрольоване підтікання сечі під час сильного позиву до сечовипускання. При такій формі деяким жінкам вдається утримувати сечу, але вони змушені терміново шукати туалет.

  Змішане нетримання сечі характеризується мимовільної витоком сечі з сильним позивом до сечовипускання.

  Причини розвитку нетримання

  Причини нетримання сечі у жінок можуть бути різними, але найчастіше дана патологія спостерігається у жінок, які народили

  Причини нетримання сечі у жінок можуть бути різними, але найчастіше дана патологія спостерігається у народжували жінок, особливо перенесли стрімкі або затяжні пологи, важкі пологи з травмами і розривами тазового дна, а також які народжували кілька разів.

  Крім пологів виділяють наступні причини нетримання сечі у жінок:

  • Клімакс призводить до дисбалансу гормонів, тому в цей період може з’явитися нетримання сечі;
  • Літній і старечий вік.

  Вікове нетримання сечі пов’язане з втратою тонусу м’язового замикальних апарату сечового міхура. Цей стан відбувається на тлі вікового зміни гормонального фону;

 • Хвороби центральної та периферичної нервової системи;
 • Травми промежини, які призводять до пошкодження нервових стовбурів, що відповідають за процес сечовипускання;
 • Важка фізична праця і важкі види спорту;
 • Ожиріння
 • Також спровокувати нетримання сечі можуть різні хвороби, наприклад, цукровий діабет, хронічний кашель, інсульт, рак сечового міхура, пошкодження спинного мозку і так далі. Прийом лікарських засобів і певної їжі можуть підсилити прояв цієї недуги, наприклад, діуретики, антидепресанти, напої з кофеїном, алкоголь.

  Лікування нетримання сечі

  У більшості випадків нетримання сечі піддається повному лікуванню або пацієнтки вдається його контролювати

  У більшості випадків нетримання сечі піддається повному лікуванню або пацієнтки вдається його контролювати. Нетримання сечі у літніх жінок і молодих пацієнток лікується за допомогою різних підходів до терапії.

  Спеціальні вправи і зміна стилю життя

  Спеціальні фізичні вправи при нетриманні сечі, звані вправами Кегеля, допомагають зміцнити м’язи тазу. Такі вправи ефективні в лікуванні будь-яких типів нетримання сечі. Для досягнення позитивного результату гімнастика при нетриманні сечі повинна виконуватися правильно і регулярно.

  Також ведення правильного способу життя дуже корисно при боротьбі з нетриманням сечі. Пацієнтка повинна визначити типи їжі, які дратують слизову сечового міхура. Цю їжу слід повністю виключити з раціону. Дратують слизову такі продукти, як оцет, томати, цитрусові, шоколад, спеції, кофеїн, алкоголь, молочні продукти.

  Позбавлення зайвої ваги також допомагає позбутися від нетримання сечі.

  Методи поведінкової терапії

  Лікування нетримання сечі у жінок може здійснюватися за допомогою тренувань сечового міхура, стимулювання процесу сечовипускання і випорожнення сечового міхура за графіком.

  Тренування сечового міхура допомагає з часом збільшити час між позивами і контролювати сечовипускання.

  Спорожнення сечового міхура за графіком передбачає сечовипускання в певний час, навіть якщо немає позиву.

  Стимулювання сечовипускання засноване на примусовому виділення сечі. Дана методика необхідна пацієнтам, які не можуть самостійно пересуватися і обслуговувати себе.

  Лікарська терапія

  Якщо вправи і поведінкова терапія не допомагають вилікувати нетримання сечі, ліки, які призначаються курсом, виправлять цю ситуацію.

 • Антіхолінергіческіе таблетки при нетриманні сечі сприяють розслабленню сечового міхура і збільшення його в об’ємі. Дані препарати, як правило, призначають при нетриманні позиву;
 • Антидепресанти призначають при нетриманні тиску і позиву. Дані таблетки при нетриманні сечі можуть застосовуватися в комбінації з антіхолінергіческіе препаратами.
 • Медичні пристрої

  Часто для лікування даної проблеми використовують спеціальний пристрій — пессарий, який вставляють у піхву до шийки матки, завдяки якому створюється додатковий тиск. Такий пристрій можна використовувати не постійно, а при здійсненні активних дій, наприклад, під час пробіжок.

  Хірургічне лікування

  Якщо пристрої і ліки при нетриманні сечі у жінок не допомагають, то виникає необхідність у хірургічному лікуванні. Існує кілька типів операційного втручання, які допомагають усунути дану проблему. Будь-яка операція при нетриманні сечі спрямована на відновлення правильного положення органів сечовидільної системи. Операція при нетриманні сечі призводить до того, що витік сечі при кашлі, сміху і чханні відбувається значно рідше.

  Як уникнути розвитку нетримання сечі?

  Для зниження ризику розвитку даного захворювання необхідно тримати оптимальну вагу, здорове харчування, активний спосіб життя

  Для зниження ризику розвитку даного захворювання необхідно:

  • Тримати здорову вагу;
  • Тренувати м’язи тазового дна за допомогою вправ Кегеля;
 • Позбутися шкідливої ​​звички куріння, оскільки куріння призводить до кашлю, який підсилює процес нетримання сечі;
 • Встановити графік сечовипускання приблизно 1 раз в 2-4 години;
 • Не пити занадто багато або, навпаки, мало рідини, оскільки надлишок вологи підсилює потребу спорожнення сечового міхура, а недолік рідини може викликати дегідратацію;
 • Не допускати виникнення запорів;
 • Відмовитися від алкоголю.
 • Ведення здорового способу життя допоможе Вам знизити ризик розвитку не тільки нетримання сечі, але також інших серйозних захворювань.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!