Найбільш отруйні дикі рослини: поясни дитині + ФОТО!

Найбільш отруйні дикі рослини: поясни дитині + ФОТО!

Найбільш отруйні дикі рослини: поясни дитині + ФОТО!

Відпочинок на природі — відмінне рішення для активного літнього проведення часу сімейних вихідних. Що потрібно знати батькам, щоб зробити уїк-енд за містом максимально безпечним для малюка?

Крім відкритих водойм, комах і плазунів, особливо небезпечними можуть бути і рослини. Яскраві квіти для букета мамі чи вінка, незвичайні апетитні ягідки, які так і хочеться потягти в рот … Деякі рослини можуть бути небезпечними, деякі — смертельними. Не треба забувати, що доза отруйних алкалоїдів для дитини — мінімальна, тому головне завдання батьків — провести лікнеп і пояснити дитині, до яких рослинам навіть торкатися не можна. Якщо малюк ще занадто маленький, мама повинна завчити і відрізняти за зовнішнім виглядом небезпечні рослини, контролюючи, щоб дитина не дай бог з ними не контактував.

Нижче представлений список смертельно небезпечних рослин України.

Борщівник Сосновського — Велике парасолькове рослина (до 3 м), зустрічається біля водойм, на пустирях, біля лісових доріг, на галявинах. Контакт шкіри з листям викликає опік 1-3 ступеня, але — що найнебезпечніше — не відразу. Під дією сонячного світла рана посилюється.

Аконіт — Красивий квітковий кущ, росте на вологих ґрунтах — уздовж річок, на гірських луках. Отруює навіть бджіл, при прийомі всередину викликає опіки рота, блювоту, судоми, задишку, мимовільне сечовипускання, розширення зіниць, і смерть в результаті. Цією рослиною в давнину натирали наконечники стріл і списів.

Блекота чорна — Незвичайне рослина з жовтими «лускатими» квітами, неприємним запахом і липкими ворсистими листям. Має незвичайні плоди — коробочки у формі глечика, саме вони можуть досить зацікавити дитину. При отруєнні болить голова, хочеться пити, розширюються зіниці, пересихає слина, частішає пульс, людина може впасти в кому.

Беладонна росте в лісах, як правило, на узліссях і галявинах. Має цікаві плоди, розміром з вишню, чорні, соковиті, апетитні, з дрібними кісточками всередині. При отруєнні хрипне голос, посилюється серцебиття, пересихає і пече рот і горло, розширюються і не реагують на світло зіниці.

Викликає параліч легенів, зупинку серця і смерть.

Болиголов плямистий — Надибуємо майже всюди парасолькове рослина з неприємним запахом, від якого виникає головний біль. Пустирі, окраїни трас, ліс, річкові береги, узлісся — болиголов росте скрізь. У Стародавній Греції болиголовом вбивали засуджених на смерть.

При отруєнні блідне шкіра, тече слина, порушується мова і ковтання, людини нудить, виникають судоми, висхідний параліч, розширені зіниці не реагують на світло.

Віх отруйний (цикута) — Парасолькове рослина із запахом селери, росте по берегах річок, в болотистих ґрунтах, в канавах, навесні виростає одне з перших. При попаданні в шлунок (а рослина солодке на смак) вже через 20 хвилин починаються пронос і блювота, тече слина, болить живіт, починаються напади, які закінчуються летально.

Вовчі ягоди — Невеликий чагарник з ароматними квітами і яскравими соковитими ягодами. Навіть від дотику до рослини можуть з’явитися опіки і пухирі, особливо на ніжній дитячій шкірі. Дітей залучають червоні плоди, від отруєння тече слина, виникають болі в животі, сильна блювота, судоми.

Дурман звичайний — Рослина з великими білими квітами-трубами і великими зубчастими листками. Любить вологі місця, росте вздовж доріг, біля людського житла. При отруєнні спостерігається сильна блювота, пересихання слини, хрипкий голос, головний біль, розширення зіниць, прискорене серцебиття.

Якщо випити води, в роті з’являється огидний смак.

Бережіть себе і будьте щасливі.

Кращий спосіб зробити дітей хорошими — це зробити їх щасливими. / О. Уайльд /

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!