Молочниця при вагітності

Молочниця при вагітності

Молочниця при вагітності

Навряд чи знайдеться в світі хоч одна жінка, яка не чула про молочниці. На жаль, це захворювання настільки поширене, що кожна третя представниця прекрасної статі хоча б раз у житті особисто відчула, що це таке. Існує категорія жінок, для яких молочниця — постійний супутник. Деякі жінки вперше можуть зіткнутися з молочницею якраз під час вагітності, коли організм, через зниженого імунітету, стає більш вразливий.

Симптоми молочниці при вагітності

«Винуватцем» виникнення або загострення даного захворювання є особливий грибок роду кандида. Якщо бути точними, то захворювання викликається не стільки самим грибком, скільки його зайвою кількістю.

Якщо у жінки з’явилися виділення білого кольору (як правило, за консистенцією вони сирнисті, з грудочками), які мають кислуватий запах і супроводжуються свербінням, то 90%, що лікар поставить діагноз «молочниця». Чому не 100%? Тому що схожі симптоми мають деякі інші інфекційні захворювання, що вимагають абсолютно іншого підходу і схем лікування.

Ось чому так важливо вірно встановити діагноз.

Чим небезпечна молочниця при вагітності?

Існує думка, що молочниця при вагітності не несе шкоди майбутній дитині і його матері. По-перше, навіть якщо це було б так, то це зовсім не означало б, що хвороба не потрібно лікувати. По-друге, насправді, молочниця, як і будь-яка інша інфекція. являє собою потенційну небезпеку.

Це захворювання, крім відчутного дискомфорту, ускладнює перебіг самої вагітності і може негативно позначитися на процесі власне пологів. Так, молочниця здатна стати «каталізатором» ерозії матки, що провокує втрату еластичності піхвою. У зв’язку з цим, значно підвищується ризик внутрішніх і зовнішніх розривів при пологах.

Молочниця при вагітності небезпечна ще й тим, що цілком може передатися маляті: відсутність належного лікування підвищує ризик інфікування плода та новонародженого. Наприклад, мама може заразити новонародженого, в результаті чого молочниця може "оселитися" в ротику малюка, що надалі ускладнить годування. Якщо молочниця передасться від мами дитині, вже на другому тижні після пологів лікарі, як правило, діагностують у новонародженого так званий кандидозний стоматит.

Але найстрашніший результат, який може спричинити молочниця при вагітності – це смерть малюка: трагічний підсумок можливий, якщо життєво-важливі органи і системи плоду будуть вражені інфекцією. Ось чому лікування молочниці при вагітності вкрай необхідно, і ігнорувати проблему не можна ні в якому разі.

Специфіка молочниці під час вагітності

Вагітність — особливий стан, і застосування більшості лікарських засобів для лікування тих чи інших захворювань просто не допустимо. Актуально це і для молочниці. Тому не варто слухати рекламу, яка стверджує, що через кілька днів використання того чи іншого препарату все повернеться в норму, оскільки не факт, що він дозволений для лікування молочниці в «цікавому положенні».

Насамперед необхідно відправитися до лікаря, який встановить точний діагноз і призначить таке лікування, яке не зашкодить перебігу вагітності і самому малюкові.

Чим лікувати молочницю при вагітності

Перше, що потрібно для успішного лікування молочниці, — дотримання правил особистої гігієни. Насправді, про це навіть не доводиться говорити жінкам, оскільки, з настанням захворювання, кожна прагне полегшити свій стан, а прийняття душу цьому сприяє як не можна краще. Відразу ж після водних процедур настає тимчасове полегшення: свербіж припиняється. Але, на жаль, вже через деякий час спостерігається прямопротівоположное ефект: свербіж посилюється.

Тому тільки гігієнічних дій не достатньо, через що дуже важливо об’єднати різні методи лікування.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!