Мігрень і швидкий засіб від головного болю

Мігрень і швидкий засіб від головного болю

Мігрень і швидкий засіб від головного болю

Мігрень — це напади пульсуючого інтенсивного головного болю, нерідко локализующейся в області очниці. Зазвичай вона буває односторонньою, від нападу до нападу сторона болю може змінюватися. Термін «мігрень» в перекладі з грецького означає «біль в одній половині голови» (гемикрания). Мігрень може з’явитися в будь-якому віці, але найчастіше вперше дає про себе знати в підлітковому віці, а після 40 років напади стають рідшими. 60-75% хворих з мігренню — жінки, напади мігрені у них часто виникають перед менструацією.

Мігрень може бути також спровокована голодом, вживанням алкоголю (особливо червоного вина), шоколаду, сосисок і ковбас. Певний фактор ризику виникнення або більш важкого перебігу мігрені — прийом протизаплідних таблеток.

Мігрень підрозділяють на мігрень з аурою (класичну) і мігрень без аури (просту). Проста мігрень спостерігається частіше — це 80% всіх випадків мігрені. При класичній мігрені головні болі передують зорові або інші симптоми, при простій мігрені біль виникає без провісників і зазвичай наростає повільніше.

… За даними різних досліджень, у 60? 70% хворих мігрень має спадковий характер, причому у 50? 60% пацієнтів мігренню страждав один з батьків, і до 80% мають, щонайменше, одного близького родича з мігренню.

Типовий напад мігрені
 • болю в одній половині голови
 • біль носить пульсуючий характер і, як правило, супроводжується нудотою, іноді — блювотою
 • відзначається погана переносимість яскравого світла і гучних звуків
 • При мігрені спостерігається типова зміна стадій у розвитку приступу: продромальний період, аура, власне напад мігрені, стадія дозволу головного болю і період наслідків нападу. Зазвичай має місце плавна зміна стадій, поступовий перехід з однієї в іншу.

  Продромальний період

  За кілька годин, рідше — за добу до виникнення нападу з’являються зниження настрою, підвищена дратівливість, стомлюваність, зниження здатності концентрувати увагу або уповільнене мислення. Рідше спостерігаються рухове або психомоторне збудження, ейфорія.

  Аура

  Спостерігається у 10-15% хворих і безпосередньо передує нападу мігрені. Проявляється порушеннями зору — відчуттів спалахів світла перед очима або появи блискучих ламаних ліній по периферії полів зору.

  Можлива поява відчуття оніміння або показиванія, «плазує мурашок», яке поширюється на верхні кінцівки, обличчя, ротову порожнину, мову. Через 10-30 хв після появи розвивається головний біль.

  Напад болю

  Біль інтенсивна, розпирає, пульсуюча, спостерігається непереносимість яскравого світла і звуків, підвищена чутливість шкірних покривів голови. Головний біль супроводжується інтенсивної нудотою, іноді — блювотою (можливо, повторної).

  Характерні вегетативні розлади у вигляді ознобу, тахікардії, гіпергідрозу (підвищеної пітливості), помірного підвищення температури тіла, сухості в роті, повторних позовів на сечовипускання і дефекацію. Іноді спостерігається запаморочення і непритомність. Тривалість нападу складає 12−24 ч.

  Період наслідків нападу

  Поступово інтенсивність головного болю зменшується, одночасно зменшуються нудоти, з’являється надлишкова сонливість, яка в половині випадків закінчується сном. Нерідко з’являються відчуття фізичної втоми, слабкості, стомлюваності, зниження здатності до концентрації уваги, неуважність. Ця симптоматика може зберігатися протягом декількох годин, рідше — діб.

  Лікування мігрені

  Основні вимоги, пропоновані до антімігренозного препаратів — ефективність, безпека, швидкість дії. Лікування мігрені доцільно починати з нестероїдних протизапальних засобів (наприклад, таблетки від мігрені МІГ ®), причому прийняти ліки слід якомога раніше, при появі перших симптомів. І лише за відсутності ефекту переходити до більш специфічною терапії, яка підбирається лікарем. У ряді випадків лікар може призначити спеціальне профілактичне лікування мігрені.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!