Маскарпоне в домашніх умовах

Маскарпоне в домашніх умовах

Маскарпоне в домашніх умовах

У магазинах сир маскарпоне досить важко знайти, і коштує він не дешево. Дешевше і натуральніше буде зробити сир будинку, використовуючи при цьому домашню сметану. Від жирності сметани — залежить жирність маскарпоне.

У більш жирної сметані менше сироватки.

Маючи сир маскарпоне, ви завжди зможете приготувати смачний торт «тірамісу». З 1 кг 500 г сметани виходить близько 1 кг 100 г сиру. Решта — це сироватка, яка відмінно відділяється від решти маси.

Сир можете підсолити і навіть поперчити, якщо не збираєтеся готувати з нього солодких десертів.

Інгредієнти до рецепту:

  • сметана 21% 1 кг 500 гр.

Готуємо маскарпоне в домашніх умовах

Підготуйте друшляк і каструлю з трохи більшим діаметром, щоб в неї помістився друшляк. Поставте її на стіл. Марлю складіть п’ять разів — для отримання більш щільної структури.

На каструлю помістіть друшляк, а його прикрийте складеної марлею.

У неї акуратно викладіть сметану гіркою. Продукт повинен бути охолодженим.

Якщо брати жирну сметану, то і сир вийде жирним. З 10% продукту виходить багато сироватки, відповідно залишається менше маскарпоне. Але це не біда, з неї можна приготувати млинці або який-небудь смачний пиріг. Ще дуже важливо, щоб сметана була свіжою.

Марлю щільно зав’яжіть — сметана повинна добре ущільнитися.

Зверху на друшляк покладіть важкий вантаж. Це може бути гиря або інший предмет вагою 2-4 кг. На три доби поставте сметану в холодильник.

За цей час сироватка стече в каструлю і вийде ніжний і смачний сир маскарпоне.

Зберігайте його в холодильнику, але не сильно довго, адже це натуральний продукт і швидко псується. Маскарпоне можна намазувати на хліб, використовувати для приготування кремів та інших страв. Але такі вироби теж не довго зберігаються і тільки в холодильнику.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!