Мами діляться досвідом: зайва вага під час вагітності

Мами діляться досвідом: зайва вага під час вагітності

Мами діляться досвідом: зайва вага під час вагітності

Надбавка у вазі — мабуть, найболючіша тема для всіх жінок. Особливо, якщо справа стосується вагітності. Адже за час очікування дитини майбутня мама стрімко набирає кілограми. Як не перестаратися і не набрати зайвої?

Поради дають мами нашого сайту.

Оптимальною надбавкою у вазі для вагітної вважається 8-12 кг за весь термін (при багатоплідній вагітності — більше). Це означає, що після пологів не виникне проблем з поверненням до колишньої ваги, і ризик виникнення проблем зі здоров’ям — мінімальний.

Набір ваги відбувається наступним чином: в перші 20 тижнів вага збільшується на 40%, а після — на 60%. Перший триместр — це плюс 1-3 кг. Після 20 тижнів терміну майбутня мама повинна щотижня тяжелеть в ідеалі на 300 г. Але часто бувають зсуви: в один тиждень вага практично не збільшується, а в іншу — навпаки, значно зростає.

Приблизний розподіл ваги за вагітність (у розрахунку 12 кг):

плід — 3-4 кг

плацента — 700 г

навколоплідної рідини — 800 г

матка — 900 г

молочні залози — 450 г

об’єм крові — 1,5 кг

м’язова тканина і рідина — 1,4 кг

жирова клітковина — 3,25 кг

Тим не менш, оптимальної шкали зміни маси тіла під час вагітності не існує. Процес набору ваги — суто індивідуальний і залежить від багатьох факторів. Вирішальну роль грає вага до вагітності, спосіб життя і гастрономічні звички.

Визначити оптимальну саме для вас надбавку ваги допоможе індекс маси тіла (ІМТ). Він розраховується за наступною формулою: вага (кг) / рост2 (м).

• При ІМТ 26 — вага вважається надмірною, а значить, необхідно контролювати свою вагу і намагатися не набрати більше 8-10 кг.

Майбутній мамі важливо пам’ятати, що набрані кілограми — це стратегічний важливий запас, який може стати в нагоді в разі екстреної необхідності (наприклад, якщо мамі не вдається отримати з їжею достатньо енергії). Крім цього, жирові відкладення стануть в нагоді і в період грудного вигодовування. Адже для годування грудьми потрібно багато енергії — тут-то і знадобляться всі запаси, зроблені майбутньою мамою ще під час вагітності.

Саме тому всі мами, у яких надбавка у вазі була в межах норми, легко втрачають зайві кілограми і повертаються до початкової ваги до моменту завершення грудного вигодовування.

Як же не набрати зайвих кілограмів під час вагітності? Ось, що порекомендували користувачок сайту Мама.ру.

Думка про те, що майбутня мама повинна їсти за двох — категорично невірне. Багато жінок, керуючись ним, роблять величезну помилку, починаючи їсти все підряд, ні в чому собі не відмовляючи. Переїдання ще нікому не йшло на користь. Надмірна вага загрожує підвищенням артеріального тиску. розвитком варикозної хвороби і навіть виникненням діабету вагітних.

Тому, важливо пам’ятати, що є слід не за двох, а для двох.

Якщо вас мучить постійне відчуття голоду, то спробуйте їсти часто (6-8 разів), але маленькими порціями і строго за розкладом. Справа в тому, що в головному мозку є спеціальний харчовий центр, який відповідає за відчуття голоду і насичення. Якщо постійно переїдати, то він почне давати збої, і нормальна порція їжі вже не зможе наситити, а значить, людині доведеться їсти все більше і більше.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!