Майстер-клас з бісероплетіння від Галини Муллануровой

Майстер-клас з бісероплетіння від Галини Муллануровой

Майстер-клас з бісероплетіння від Галини Муллануровой

Бісероплетіння — заняття захоплююче і що дозволяє створювати красиві унікальні речі. Якщо ви давно мріяли про це, але ще ніколи не пробували, то зараз саме час почати. На цьому майстер-класі з бісероплетіння талановитий педагог із Самари Галина Іванівна Мулланурова, яка викладає в Центрі додаткової освіти, навчить вас азам цього витонченого мистецтва.

І почнемо ми свій перший урок зі створення квітки з бісеру. "Щоб жити потрібне сонце, свобода і маленька квітка", — Говорив великий казкар Ганс Християн Андерсен. І дійсно, квіти супроводжують нас усе життя: зустрічають при народженні, втішають в старості, радують на весіллі, іменинах. І вдома, і на роботі, навесні і в лютий холод, жарким літом і восени — квіти необхідні, без їхньої краси життя стає біднішим.

Квітів величезна безліч. Але королевою квітів по праву вважається троянда. І наш сьогоднішній майстер-клас буде посваящен виготовленню троянди з бісеру. Створення такої трояндочки — процес нескладний, він під силу навіть новачкам. Для роботи нам буде потрібно бісер трьох кольорів: великий рожевий і срібний для квітки і зелений для чашелістнікі і листочків. А також дріт Ф 0,3 мм, стрижень для стебла і нитки для обмотки.

Роза складається з чотирьох шарів. Для плетіння першого шару відрізаємо дріт довжиною близько 60 см. Одягаємо на неї 7 рожевих бісеринок, потім 1 срібну та 6 рожевих.

Правим кінцем дроту проходимо через першу з набраних бісеринок і підтягуємо, щоб у нас вийшла петля. Тобто перша бісеринка буде спільною для обох сторін петельки.

Лівий кінець дроту залишаємо приблизно 7-8 см, а правим (робочим) кінцем починаємо робити точно таку ж другу петлю (тобто 7 рожевих, 1 срібна та 6 рожевих бісеринок). Підтягуємо дріт. Петлі розташовуються поруч один з одним.

Таким чином ми робимо 5 петель. Потім на правий (робочий) кінець дроту надягаємо 12 срібних бісеринок і проходимо в центральну срібну бісеринку останньої п’ятої петлі.

Надягаємо ще 5 срібних бісеринок і проходимо через срібну бісеринку четвертої петлі. Потім ще 5 срібних бісеринок — проводимо їх через срібну третин петлі і так до кінця з’єднуємо всі петлі. Набираємо ще 12 срібних бісеринок і проходимо через першу з набраних рожевих бісеринок.

У нас вийшов перший шар трояндочки.

Закручуємо його в спіраль.

Другий шар трояндочки робимо також як і перший, тільки для петелек набираємо 8 рожевих, 1 срібну, 7 рожевих бісеринок і робочим правим кінцем дроту проходимо через першу рожеву бісеринку. Вийшла петля. Всього таких петель робимо 5. І також, як у першому шарі проходимо срібним бісером через всі срібні бісеринки п’яти петель.

Третій шар робимо за схемою 4.

Довжина проволокмі 70 см. Для петлі набираємо 9 рожевих, 1 срібну, 8 рожевих бісеринок.

Останній, четвертий шар складається з семи петель. Довжина дроту 90 см. Плетемо за схемою.

Тепер йде збірка квітки. Навколо першого закрученого шару надягаємо другий шар, потім третій і потім четвертий шари.

Дріт закручуємо. Квітка готовий!

Із зеленого бісеру плетемо чашеліснік за схемою і закручуємо його навколо квітки.

Метод кругового французького плетіння

Листочки для трояндочки плетемо методом кругового французького плетіння .На дроті довжиною 50-60 см зробити маленьку петельку і нанизати на неї 7 бісеринок. На іншому кінці дроту робимо велику петлю і бісеріни переміщаємо впритул до неї. Вийшов центр нашого листочка.

Для другого ряду нанизуємо на робочу дріт на 1-3 бісеріни більше, ніж в попередньому ряду і обмотуємо цієї дротом навколо центральної осі. Знову набираємо на робочу дріт бісер і робимо другу половинку дуги. Вийшов перший ряд листочка.

Таких рядів робимо 3. Розкручуємо і закріплюємо верхній кінець дроту і потім відрізаємо його. Листочок готовий. Таких листочків робимо 3.

Потім з’єднуємо листочки в гілочку і обмотуємо зеленої ниткою.

Звичайно, кольору бісеру для створення такої чудової троянди можна використовувати самі різні і майстерно поєднувати їх. Рожевий з срібною облямівкою квітка виглядає ніжно і романтично, а якщо за таким же принципом поєднувати червоний бісер і золотий, то троянда вийде більш яскравою і "зухвалої". Фантазуйте!

Адже тепер завдяки цьому майстер-класу ви знаєте основу створення троянд, які стануть чудовим акцентом в інтер’єрі будь-якого приміщення, будуть радувати око і навіть взимку дарувати вам сонячний настрій.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!