Майбутній мамі

Майбутній мамі

Майбутній мамі

Високий вміст гормонів впливає на ваш настрій і самопочуття. Спостерігається підвищена збудливість, перепади в настрої. У фізичному плані — ви починаєте набирати вагу, ясна стають пухкими, щитовидна залоза трохи збільшена.

Ваша талія повільно зникає! Не забудьте тепер вимірювати вашу талію і живіт!

Ваша дитина

10-й тиждень — це своєрідна відправна точка для вашої дитини. Вже закладені генеральні параметри тіла, і в наступні 6,5 місяців клітини-цеглинки будуть доводити його "будівництво". Ваша дитина вже все більш стає схожий сам на себе. Пальчики вже відособлені, з’являється смаковий сосочок мови і зубні зачатки.

Хвостика вже немає (він зникає на цьому тижні), мозок продовжує розвиватися, причому з феноменальною швидкістю: кожну хвилину проводиться чверть мільйона нових нейронів. Серце ембріона теж вже сформувалося.

Хоча зовнішні геніталії ще невизначні, але ось уже яєчка — якщо це хлопчик — починають виробляти тестостерон — чоловічий гормон, який перетворить його в відмінного хлопця! Якщо до 10 тижнів з ембріоном все нормально, значить — ура! — Йому вже не загрожують вроджені аномалії.

Ручки, ніжки, пальчики, коліна вже присутні в мініатюрі. Скоро ваша дитина почне смоктати великий пальчик. Він уже рухається, правда, поки що мимоволі. Очі закриті століттями і так буде тривати до 25-27 тижнів.

Сформована вушна раковина. Сформована верхня губа.

Довжина і вага ембріона

Довжина від тім’я до крижів складає приблизно 27- 35 мм.

Вага — близько 4 м

Матеріал взято з книги "Екціклопедія майбутньої матері", Арлін Ейзенберг, Хейді Е. Муркофф, Санді Е. Хатауей.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!