М’які іграшки своїми руками

М'які іграшки своїми руками

М’які іграшки своїми руками

Для виготовлення іграшок підійдуть будь-які матеріали від старих речей, кольорові яскраві клаптики, обрізки хутра. Можна зробити цікаву іграшку зі старих колготок дитини. Потрібно від них відрізати панчішну частина наполовину, а потім від неї відрізати частину п’яти. Після цього панчішну частину слід пришити з боків тулуба, яке робиться з верхньої частини колготок, шпори частини пришиваються до тулуба на місці ніг. Тулуб потрібно набити ватою, потім зашити; після намалювати очі, рот і ніс (але при бажанні їх можна і вишити), приробити волосся.

З кольорових клаптиків можна зшити якийсь цікавий наряд і одягнути в нього ляльку.

Дитяча іграшка

Для виготовлення тканинної ляльки знадобляться два прямокутних шматка тканини розміром 12 х 8 см і 6 х 5 см. Обидва шматка потрібно скачати в рулон і кінці міцно перев’язати нитками. До середини більшого шматка прикладають менший, після чого скріплюють нитками хрестоподібно.

Обличчя в ляльки можна намалювати, а при бажанні і вишити. Волосся слід приробити з вовняної пряжі і одягнути ляльку в спеціально пошитий наряд.

Ганчіркова лялька

Для того щоб виготовити декоративні ляльки та іграшки, знадобляться клапті від еластичних і махрових тканин, гудзики, кольорові нитки, намисто. Добре використовувати тканини яскравих, соковитих тонів, т. К. Це додає іграшці веселість і оригінальність.

Для ляльки знадобиться близько 30 см тканини. Насамперед викроюють самі основні деталі — тулуб, руки, голову. Кожну деталь виготовляють з двох частин — переду і спинки. Коли всі деталі вже викроєні і зшиті по швах, голову ляльки пришивають до тулуба, потім прикріплюють руки і ноги. Окремі частини ляльки заповнюють ватою.

Потім всі шви сточують з виворітного боку, після чого вивертають на лицьову сторону. Обличчя в ляльки можна виконати у вигляді аплікації, вишити або намалювати.

Відмінності за зовнішнім виглядом іграшок надають усілякі доповнення. Для ляльки-зайця можна викроїти комбінезон з джинсової тканини, краватка, кепку; для клоуна — казанок і великий ніс.

Зі старих речей можна виготовити безліч різноманітних іграшок. Наприклад, зі старих рукавичок можна викроїти іграшку-зайчика. Його виготовляють з двох старих рукавичок. У рукавички відрізають другий і п’ятий пальці, потім пришивають в потрібному місці, виходять задні лапки.

У другій рукавички відрізають два пальці, потім пришивають передні. Тулуб і лапки набивають ватою і вшивають їх в манжет. Після цього пришивають очі, ніс і рот.

Для виготовлення хвостика цілком підійде шматочок хутра.

Порядок виконання іграшки-зайчика

Щоб виготовити кошеня, потрібна буде одна рукавичка, на ній відрізають п’ятий палець і пришивають його замість хвоста. Третій палець відрізають і пришивають навпроти першого пальця. Довжина у них повинна бути однакова. Потім іграшку набивають ватою.

Вушка робляться шляхом заправки і зашивання середній частині манжет. Після цього пришивають вуса, очі і ніс.

Порядок виконання іграшки-кошеня

Для виготовлення слона знадобиться одна рукавичка. У рукавички відрізають перший палець, проріз зашивають. Інші пальці подравнивают і обробляють, т. Е. Обшивають або обв’язують гачком. Іграшку набивають ватою, потім зашивають спинку. Вушка роблять з манжет, їх розрізають навпіл, заокруглені, потім обробляють і пришивають до голови.

З першого пальця рукавички виготовляється хобот. Палець рукавички розрізається вздовж на дві половинки, потім вони зшиваються. Заключний етап роботи — пришиваються вічка (для цього можна використовувати гудзики), рот і хвіст.

Порядок виконання іграшки-слоника

З рукавичок можна зробити конячку, для цього третій і четвертий пальці відрізають. Другий і п’ятий подравнивают і зашивають внизу. Перший палець разом з манжетом відрізають, після чого набивають ватою, потім зашивають спинку. З третього пальця рукавички виготовляється шия, а мордочка робиться з четвертого пальця. Зі шматочків тканини вирізують вуха і пришивають до голови.

Хвіст і гриву виконують зі сплетених ниток. Потім пришиваються очі, які вирізаються з тканини, або для цієї мети можна використовувати гудзики.

Порядок виконання іграшки-конячки

Іграшку для дитини можна також виготовити в клаптикової техніки. Розглянемо техніку виготовлення собачки. Для роботи знадобляться клаптики тканини різних кольорів, клей і вата для набивання.

Клаптева собачка а — зовнішній вигляд, б — техніка зшивання

З тканини вирізаються прямокутники розміром 7 х 5 см. Заготовки з припущеннями виконуються з клаптів. Всього знадобиться для роботи 70 квадратів.

З них 26 квадратів підуть на виготовлення живота і спинки собаки, а 22 — на кожен її бік. Квадрати сточують лицьовою стороною, потім шов розгладжують на дві сторони.

Шити потрібно починати з голови собаки, деякі деталі з’єднують в смуги і зшивають між собою, потім зшиті деталі добре пропрасовують. Для тулуба 26 квадратів зшивають в смугу, потім складають з полотном з 22 квадратів, після чого зшивають. Шити починають з задньої ноги собаки.

Потім пришивають другий бічну частину, набивають ватою і зашивають отвір.

Потім з білої тканини вирізують два гуртка (для очей), з чорної тканини — два кола поменше і наклеюють на білі кружки, а потім на морду собачки. Для виготовлення носа викрійку переносять з паперу на тканину чорного кольору, пришивають потайним швом.

Для виготовлення вуха потрібно викроїти чотири деталі, їх складають попарно і сточують. Готові деталі відпрасовувати і потім пришивають.

Для виконання хвоста вирізують з тканини трикутник, потім складають його вдвічі і прострочують з боків. Потім вивертають на лицьову сторону, набивають ватою і пришивають до тулуба іграшки.

З обрізків хутра або будь-якого іншого ворсистого матеріалу можна зшити симпатичного кошеня.

Кошеня

Вушка, голову, хвіст і тулуб шиють з хутра, лапки — з синтепону, кігті і язичок — з сукна, очі — з клейонки.

За кресленнями викроюють деталі: для тулуба — дві деталі; потилицю — одна деталь; верхня частина мордочки — одна деталь; нижня частина мордочки — одна деталь; вуха — чотири деталі; передня частина хвоста з кінчиком — одна деталь; задня частина хвоста — одна деталь; лапки — чотири деталі; щічки — одна деталь.

Виточки на всіх деталях сточують, потім з’єднують верхню і нижню частини мордочки. Деталі вушок з’єднують і пришивають їх до тулуба. Деталі мордочки і потилиці сточують по контуру, потім набивають ватою.

Частина хвоста з передньої сторони з’єднують з його кінчиком. Деталі хвоста сточують, потім вивертають на лицьову сторону і набивають ватою. Хвіст пришивають до задньої половинці тулуба.

Половинки тулуба сточують, залишаючи незастроченими ділянку в області шиї, потім вивертають на лицьову сторону і набивають ватою.

Деталі лап з’єднують, потім сточують з виворітного боку, вивертають на лицьову сторону, набивають ватою, після чого пришивають кігтики.

Голову і лапи пришивають до тулуба. Край деталей щічок злегка стягують нитками, щоб утворився мішечок, який набивають ватою. Заключний етап — пришивають ніс, вуса, мова і очі.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!