Лікування молочниці у жінок

Лікування молочниці у жінок

Лікування молочниці у жінок

Засоби для лікування молочниці у жінок

Лікування молочниці у жінок проводиться до повного одужання з подальшим обстеженням на предмет наявності грибків, інакше захворювання може рецидивувати або придбати хронічну форму.

Симптоми молочниці

Чоловіки і жінки на початку захворювання звертають увагу на печіння, свербіж і білі виділення в області зовнішніх статевих органів. Звичайно, хворобливі відчуття, свербіж і виділення залежать від тяжкості захворювання, але, в основному, молочниця протікає по одному і тому ж принципу. Спочатку з’являються неприємне печіння і почервоніння зовнішніх статевих органів.

Слизова оболонка піхви сильно запалюється, особливо, коли з’являються рясні пінисті виділення, в цьому випадку, виникає біль при щонайменшому дотику. Іноді запалення настільки сильне, що це порушує сечовипускання. Так зазвичай проходить молочниця у жінок, лікування тому має розпочатися на ранній стадії захворювання.

Діагностика молочниці

Виявлення молочниці на ранній стадії, а також ранній початок лікування добре відіб’ється на імунній системі всього організму і на мікрофлорі сечостатевих органів зокрема. Точно поставити діагноз зможе лікар-гінеколог, до якого необхідно звернутися при появі перших же симптомів молочниці. Основний спосіб діагностики: мікроскопія мазка, посів. При дослідженні виявляється вид кандидозу, щоб визначити подальший хід лікування.

Важливо пам’ятати, що деякі види грибків нечутливі або малочутливі до тих чи інших мікотіческім лікарських препаратів.

Принципи лікування молочниці

Найкраще боротися із захворюванням комплексно. При цьому, лікування молочниці у жінок народними засобами повинно обов’язково супроводжуватись застосуванням лікарських препаратів, причому не обраними вами на підставі реклами або рекомендацій близьких і знайомих, а виписаними лікарем відповідно до результатів вашого аналізу і самопочуття. Тобто лікування молочниці у жінок в домашніх умовах завжди повинно проходити після консультації з лікарем.

Небажано випробовувати на собі нові, неперевірені методи лікування.

Препарати від молочниці

Використання протигрибкових препаратів — це основний засіб боротьби з кандидозом. Лікування молочниці у жінок препарати вимагає в основному для місцевого використання, це особливо актуально при гострому перебігу захворювання. Широке застосування знайшли вагінальні свічки, креми та мазі: кетоназол, клотримазол і оксиконазол. У сукупності з місцевим лікуванням бажано прийняти антимикотик (одноразово), наприклад, флуконазол.

При важкому хронічному перебігу використовують курсове лікування молочниці у жінок, флюкостан, флуконазол, кетоконазол або інші сильні, але дуже ефективні антимикотические лікарські препарати застосовують за призначенням лікаря. Протягом декількох днів, а то й тижнів коли проходить лікування молочниці у жінок свічки Ліварол, пимафуцин, тержинан використовують у комплексній боротьбі з хронічним кандидозом.

Народні засоби при боротьбі з молочницею

Народні засоби від молочниці сьогодні стають все більш популярними. В основному така терапія проводиться як додаткова і використовує лікувальні трави (настої і відвари трав). Для боротьби з молочницею застосовуються спринцювання, ванночки, змазування розчинами, фітотампонірованіе, фіточаї. Трави володіють протизапальними, антисептичними та імуномодулюючими властивостями. Часто в основі народної терапії містяться такі трави як деревій, звіробій, кора дуба, ромашка, календула, чистотіл. Але і в лікуванні травами є свої підводні камені.

Не варто забувати, що у фітотерапії теж є протипоказання і побічні ефекти, тому насамперед необхідно проконсультуватися з лікарем.

Профілактика молочниці

Важливо запам’ятати кілька простих правил, які допоможуть захистити жінку від розвитку кандидозу. Дотримання правил гігієни — це профілактика за замовчуванням, а також актуально своєчасне лікування вірусних, інфекційних і грибкових захворювань, використання презервативів під час статевого акту. Профілактика в деякій мірі включає в себе ще й попередження розвитку молочниці у осіб підвищеної групи ризику, тобто при захворюванні на цукровий діабет, імунодефіцитом, які пройшли курс лікування антибіотиками, гормональними лікарськими препаратами.

Після пролікованого захворювання не використовувати синтетичну білизну, під час менструації не використовувати тампони, вести правильний спосіб життя і підкріплювати імунітет.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!