Лікування хронічного панкреатиту

Лікування хронічного панкреатиту

Лікування хронічного панкреатиту

Лікування хронічного панкреатиту здійснюється за допомогою дієти №5. Маються на увазі часті і невеликі за обсягом прийоми їжі (вага однієї порції — не більше 300 грам).

 • Купірування больового синдрому;
 • Зниження панкреатичної секреції;
 • Підтримання ефективного об’єму циркулюючої крові;
 • Профілактики шоку;
 • Попередження септичних ускладнень;
 • Елімінації та інактивації токсичних і вазоактивних субстанцій.
 • У перші кілька днів загострення захворювання призначають лікувальне голодування і прийом лужних розчинів через кожні дві години (0,5-0,6 г бікарбонату натрію на 200 мл мінеральної води). Допускається використання антацидів буферного дії, таких як маалокс, фосфалюгель, гастал, альмагель, які потрібно приймати 6-8 разів на добу. Лікування симптомів дуоденостаза проводиться безперервної аспірацією кислого шлункового соку за допомогою тонкого зонда.

  Також протягом перших трьох днів усім хворим внутрішньовенно вводять три і більше літрів рідин, що включають електроліти, глюкозу, гемодез і розчин альбуміну.

  У період ремісії хронічного панкреатиту основним засобом стабілізації є ретельне проходження дієтичному харчуванню . Лікування хронічного панкреатиту увазі раціон з підвищеним вмістом білка (до 130 грамів на добу), жиру (до 80 грам) і вуглеводів (до 400 грам). Рекомендується вживати більше ліпотропних продуктів, таких як сир, гречана і вівсяна крупи, нежирні сорти риби і м’яса. Істотно обмежується вживання кухонної солі, а в категорію повністю заборонених продуктів потрапляють горох, алкоголь, боби, м’ясні та рибні бульйони, смажена їжа, гострі супи, кава, морозиво, редис, шпинат, щавель, шоколад, кислі сорти яблук, гриби, лимони, маринади, консерви, солоності, соління, здобні борошняні вироби, квас, смородина, вишня, журавлина, кислі фруктові соки, солодкі газовані напої.

  Профілактика захворювання багато в чому залежить від його етіології. Дотримання режиму відіграє велику роль у попередженні рецидиву, також як і раннє виявлення конкрементів в жовчному міхурі, і подальше своєчасне їх видалення.

  У періоди поза загостренням рекомендовано санаторно-курортне лікування хронічного панкреатиту .

  Стабільна і тривала ремісія захворювання можлива лише при систематичному і плановому лікуванні, а також регулярному диспансерному спостереженні.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!