Квіти чорнобривці

Квіти чорнобривці

Квіти чорнобривці

Квіти чорнобривці   цінуються за рясне і тривале цвітіння, за яскраве забарвлення рослини.

Цей ошатний і улюблений всіма квітка з’являється на клумбах в травні і цвіте до самого снігу. Цвітіння рясне, постійне і тривале. Чорнобривці знезаражують грунт, тому їх можна садити після айстр, гладіолусів, тюльпанів та інших рослин.

Шкідників набагато менше там, де ростуть чорнобривці.

У садівництві використовується 3 види чорнобривців: прямостоячі, відхилені або розлогі  і тонколисті, або розсічені.

Прямостоячі чорнобривці діляться на низькі до 45 см, середні-до 60 см, високорослі до 90 см і гігантські -більш 90 см.

Відхилені або розлогі чорнобривці діляться на карликові до 20 см, низькорослі до 25 см, середньорослі понад 25 см.

Тонколисті чорнобривців дуже небагато, висота їх становить 25-35 см.

Також чорнобривці діляться на немахрові, напівмахрові і махрові сорти.

Забарвлення чорнобривців буває одноколірної або двокольорового, від світло-помаранчевою до темно-помаранчевою.

Коренева система у чорнобривців потужна, тому вони добре приживаються при пересадці. У чорнобривців коріння глибоко проникають у грунт, добре всмоктують вологу і при механічному пошкодженні коренів, швидко зможуть відновитися. Тому чорнобривці такі невибагливі.

Чорнобривці мають стійкий своєрідний аромат.

Вирощування чорнобривців

Чорнобривці-швидкорослі, світлолюбні і теплолюбні рослини. Найкраще ростуть на відкритому сонячному місці, але можуть миритися і з легким затіненням. Не переносять заморозків: ні весняних, ні осінніх.

Воліють родючу, добре зволожений грунт. Не люблять тільки дуже суху і бідний грунт.  Не вимагають особливих добрив. Насіння у чорнобривців проростають протягом тижня, а зацвітають через 60-70 днів після сходів. Цвітуть до перших осінніх заморозків.

Найкраще робити  через розсаду. Насіння висівають у першій половині квітня, а висаджують чорнобривці у відкритий грунт в травні, після закінчення заморозків.

Чорнобривці добре реагують на догляд за ними, тому, щоб вони краще росли, на глинистих ґрунтах перед посадкою потрібно внести добрива по 5 кг. перегною або торфу і 2 столових ложки нітрофоски на 1 квадратний метр.

Рекомендовано вносити 3 підгодівлі за весь період росту квітів  чорнобривців. Свіжий гній для підгодівлі можна застосовувати, це негативно позначиться на цвітінні.

Високорослі чорнобривці висаджують через 30 см, низькорослі чорнобривці через 20 см.

Чорнобривці прямостоячіе- за походженням родом з Мексики. Для цього виду чорнобривців характерний виражений головний втечу. Кущі в чорнобривців гіллясті, з великими кавалками листям.

Кошики суцвіть досягають в діаметрі 8-10 см і розташовані на верхівках пагонів. Звичайні кольору-оранжеві, жовті, коричневі. Цвітуть з липня по осінь.

Восени достигають плоди-плоскі, летючі, коричневі сім’янки.

З прямостоячих чорнобривців виділяють 2 сорти: гвоздіковідние (мало трубчастих квітів, багато язичкових квіток) і хрізантемовідние (численні трубчасті квітки і один ряд язичкових квіток).

Чорнобривці відхилені відрізняються від попередніх чорнобривців дрібними суцвіттями (4-6 см), які можуть бути хрізантемовідной  і гвоздіковідной форми. Забарвлення квіток чорнобривців відхилених може бути жовтою, лимонної, червоно-коричневої або двокольорового, трубчасті-жовтою або оранжевого забарвлення. Ці чорнобривці також цвітуть довго, з липня до осені. Сім’янки їх дрібніше, ніж у чорнобривців прямостоячих.  Квітки у них зазвичай махрові.

Цей вид чорнобривців особливо невибагливий, і може рости практично на будь-яких видах грунту.

Чорнобривці тонколисті також походять з Мексики. Пагони їх сильно гілкуються, вони тонше, ніж у попередніх  чорнобривців, пагони прямі. Суцвіття маленькі, до 2 см.

У діаметрі. завжди мають 5 крайових язичкових квіток жовтого кольору і дрібних трубчастих квіток посередині. Цвітуть такі чорнобривці також з липня до осені. Сім’янки їх дрібні. Висота тонколисті чорнобривців становить 15-25 см.

Кущ кулястої форми, компактний,  цвітіння рясне.

Добрива для квіток чорнобривців потрібно вносити в помірних дозах, передозування азотних добрив викликає рясний ріст зеленої маси, на шкоду цвітінню, яке затримується.

До грунтів квіти  невимогливі. У спеку слід квіти  поливати. Чорнобривці дуже люблять равлики, від них рослини слід оберігати.

Чорнобривці універсальні. Їх висаджують на клумби з іншими однорічними квітами, також їх можна використовувати для бордюрів.

Квіти чорнобривці стійкі до хвороб і шкідників. Фітонциди, які виділяють вони, відлякують шкідників і комах. Іноді квіти  чорнобривці можуть дивуватися чорною ніжкою, гниллю коренів, сірою гниллю. Тоді з хворобами доводиться боротися.

Друзі! Якщо Вам подобається читати мій блог, Ви можете оформити передплату на оновлення.

Вас сподобалася ця стаття? Поділіться цією статтею з Вашими друзями, знайомими!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!