Кращі породи для сімей з дітьми

Кращі породи для сімей з дітьми

Кращі породи для сімей з дітьми

Перше питання, яке задають собі батьки, що збираються завести собаку: яка ж порода найкраще підійде для життя в сім’ї з дитиною (дітьми)? Однозначну відповідь на це питання дати неможливо — адже кожен пес індивідуальний, і не можна сказати зі стовідсотковою впевненістю, що даний конкретний виявиться дружелюбним по відношенню до дітей.

Однак ми все-таки можемо говорити про статистику – і про те, представники яких порід з найбільшою ймовірністю не підведуть вас у цьому плані.

Ось для прикладу список з восьми таких доброзичливо налаштованих до дітей порід.

1. Ньюфаундленд

Виводячи ньюфаундленда на прогулянку, ви напевно зможете почути запитання: «Це собака або ведмежа?» Великий, кошлатий чорний пес неминуче привертає загальну увагу. Ця робоча порода знаменита спокійним, стоїчним характером і дружелюбністю ¬– справжній ніжний гігант. Прекрасно плавають, легко піддаються дресируванню (хоч іноді і займаються з лінню); мабуть, єдиний їхній недолік — це слюні, постійно поточні з великою пащі.

Якщо ви готові постійно їх витирати і вдома у вас багато місця, безсумнівно ньюфаундленд – собака для вашої родини.

Це єдиний представник декоративної породи собак, якого ми можемо з чистою совістю порекомендувати в якості сімейної собаки. Фахівці-заводчики мопсів називають цих приосадкуватих істот, покритих складочками, використовуючи латинський термін multi in parvo (багато в малому). Мопси надзвичайно товариські і доброзичливі, воліють суспільство людей суспільству інших тварин, особливо люблять дітей і обожнюють з ними грати.

3. Стаффордширський бультер’єр

Стаффордшир – історично сімейна собака, відома своєю відданістю господарям і, зокрема, їх дітям. Чужаків Стаффи можуть грізно попередити за допомогою гавкоту, але більш серйозну агресію щодо людей не проявляють. Інша справа, що вони не будуть миролюбно ставитися до інших представників собачого племені. За вдачею Стаффордшир – лідери, і, зустрічаючи в парку / на вулиці собак, цілком імовірно, першими проявлять агресію.

4. Лабрадор

Ця собака, згідно зі статистикою зареєстрованих собаковладельцев, найпопулярніша в усьому світі. Порода має репутацією чудової сімейної собаки. але майте на увазі – лабрадор не народжений для неробства, його неодмінно потрібно тренувати, щоб виявити всі його найкращі якості. Ще потрібно мати на увазі, що лабрадори — порода, яка повільно дорослішає; є велика ймовірність, що ваш пес до трьох років багато в чому збереже щеняча поведінку.

Для дітей – ідеальний варіант!

5. Вольф-шпіц (кейсхонд)

Собака середніх розмірів з «усміхненим» виразом обличчя (за це вони навіть заслужили прізвисько «усміхнений голландець»). Відрізняються відмінними здібностями розучувати нові трюки – причому не завжди ті, яким ви його спеціально вчіть, – так що будьте обережні! Завжди із задоволенням підхоплюють дитячі ігри і бурхливо беруть в них участь.

Про прихід "чужака" попередять гучним гавкотом – але потім із задоволенням впустять гостя в будинок.

6. Золотистий ретривер

Сама типова сімейна собака – поряд з лабрадором. У щенячестве бувають дуже буйними – так що наглядайте за їх іграми з дітьми, щоб цуценя випадково не перекинув дитини. Дуже розумні, доброзичливі, легко вчать команди, із задоволенням принесуть вам будь-яку кинуту річ.

Все, звичайно, пам’ятають знаменитий фільм «Лессі» про коллі, яка рятує хлопчика з колодязя. Коллі – дуже спокійні, доброзичливі собаки, прекрасно підходять для спілкування з дітьми. У догляді вимагають щоденного ретельного розчісування – щоб довга шерсть не путати.

Пуделі – собаки виключно многофукціональние; їх можна рекомендувати людям з самим різним життєвим укладами, та сім’ям з дітьми – в тому числі. Це терплячі, розумні й доброзичливі собаки, вони легко піддаються дресурі і прекрасно плавають!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!