Козяче молоко і його цілющі властивості

Козяче молоко і його цілющі властивості

Козяче молоко і його цілющі властивості

Від коров’ячого молока козяче відрізняється підвищеним вмістом білка, жиру, магнію, кальцію, заліза і каротину (саме тому у козячого молока жовтуватий колір). Крім того, козяче молоко багате вітаміном А і ніацином.

В цілому воно менш небезпечно, тому що кози більш стійкі до захворювань, ніж корови. Козяче молоко бактерицидно — воно знищує шкідливу мікрофлору. У молоці кіз, на відміну від коров’ячого, містяться такі унікальні біологічно активні речовини, які тривалий час зберігають напій свіжим.

Козяче молоко не скисає протягом трьох днів при кімнатній температурі. У холодильнику воно може простояти довше тижня, не втративши корисних властивостей.

У порівнянні з коров’ячим молоком, козяче молоко містить у шість разів більше кобальту — компонента вітаміну В12, контролюючого обмінні процеси і відповідають за кровотворення. У козячому молоці багато калію, важливого для правильної роботи серцево-судинної системи. Лікарі рекомендують козяче молоко як дітям, так і дорослим — при шлунково-кишкових недугах, захворюваннях дихальних шляхів, проблеми зі щитовидною залозою, туберкульозі, алергії, екземі.

Козяче молоко важливо для профілактики пухлинних захворювань і при радіоактивному опроміненні. На думку багатьох медиків, козяче молоко завдяки високому вмісту жирних кислот бореться з кістами, фібромами, каменями в жовчному міхурі і навіть дитячої епілепсією. До того ж, воно знижує рівень холестерину в організмі.

Козяче молоко використовують у харчуванні дітей, які страждають непереносимістю коров’ячого молока і алергією на білки, а також в меню вагітних і годуючих жінок. Проте фахівці не рекомендують давати його малюкам до року: козяче молоко може стати причиною надмірної втрати рідини і анемії; до того ж, травний тракт немовлят ще не до кінця сформований — ферментів для засвоєння жирів з козячого молока недостатньо. І все ж можна використовувати в харчуванні немовлят адаптовану суміш на основі козячого молока, яка за своїм вітамінним і мінеральним складом відповідає потребам зростаючого організму. З подібними сумішами, що не мають специфічного запаху козячого молока, можна готувати дитячі каші і пудинги.

У дітей старшого віку, завдяки включенню козячого молока в раціон, швидко проходять застуди та вушні інфекції.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!