Кіста жовтого тіла — коли змінюється гормональний фон

Кіста жовтого тіла - коли змінюється гормональний фон

Кіста жовтого тіла — коли змінюється гормональний фон

Кіста жовтого тіла — одна з численних різновидів кіст яєчників у жінок, що виникає в результаті скупчення рідини в місці лопнув фолікула. Кісту жовтого тіла також називають «функціональної кістою яєчника». Отже, що ж таке жовте тіло? При овуляції з фолікула виходить дозріла яйцеклітина, після чого його клітини утворюють тимчасову ендокринну залозу жовтого кольору (за рахунок вмісту). Це і є жовте тіло, функція якого — виробляти гормони, необхідні для підготовки організму до вагітності.

Якщо запліднення не відбулося, тимчасова заліза через 1-2 тижні після овуляції зазнає зворотний розвиток. Передчасне формування жовтого тіла призводить до утворення кісти, наповненою рідиною або кров’ю. Точно невідомо, що викликає аномалії жовтого тіла, але цьому чимало сприяє гормональний дисбаланс.

Припускають, що кіста жовтого тіла утворюється в результаті порушення лімфо- і кровообігу в жовтому тілі.

У більшості випадків кіста жовтого тіла має круглу форму і може досягати розмірів м’ячика для пінг-понгу (2-3 см в діаметрі). У рідкісних випадках кіста збільшується до більшого розміру, досягаючи 10-12 см в діаметрі. Кіста жовтого тіла утворюється хоча б раз протягом життя у більшості жінок.

Це явище найбільш поширене серед жінок дітородного віку (12-50 років). Лише невеликий відсоток кіст жовтого тіла трансформується в ракову (злоякісну) пухлина. Ризик розвитку раку підвищується у жінок постклімактеричного віку, у яких є кісти яєчників.

Ймовірність утворення кісти жовтого тіла підвищується в разі прийому деяких засобів від безпліддя і ліків, стимулюючих овуляцію Овуляція — як визначити з максимальною точністю? (Зокрема, тих, що містять тільки прогестерон Прогестерон — норма і патологія. Але не естроген).

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!