Кіста Бейкера лікування

Кіста Бейкера лікування

Кіста Бейкера лікування

На практиці зустрічаються випадки, коли поява кісти Бейкера зумовлено явними причинами. Отже, залежно від причини виникнення кісти колінного суглоба визначається подальше її лікування, яке призначить лікар.

До часто зустрічається симптомів відносяться: відчуття тиску, болю чи дискомфорту при русі в області колінного суглоба. При візуальному огляді можливе виявлення ущільнення на задній області колінного суглоба при розігнути коліні. Якщо новоутворення має збільшений розмір, то можуть виникнути відчуття оніміння, поколювання, а також набряклість, охолодження шкірного покриву і інші неприємні ознаки, пов’язані з порушенням кровообігу внаслідок здавлювання нервових закінчень і судин.

Тромбоз, тромбофлебіт, а також прогресуючий варикоз є основними причинами захворювання кісти Бейкера.

Також можна відзначити, що можливий розрив стінок кісти, супроводжуваний сильним гострим болем, почервонінням поверхні шкіри гомілки, підвищенням температури шкіри, припухлістю. При виявленні цих ознак, негайно зверніться до лікаря для проведення повного обстеження, щоб своєчасно виявити основну причину утворення кісти і призначити лікування. Звичайно проводять УЗД колінного суглоба, або МРТ і клінічний аналіз рідин організму.

При необхідності беруть пункцію на дослідження з порожнини кісти шляхом проколювання стінки.

Лікування кісти суглоба

Проведення пункції необхідно для того, щоб підтвердити діагноз. Після з’ясування причини виникнення хвороби та проведення повної діагностики, можна буде вибрати найбільш прийнятний метод лікування кісти суглоба. Існує 2 види лікування: хірургічне та консервативне. Що стосується консервативного методу лікування, то він являє собою прокол стінок кісти з видаленням з її порожнини вмісту. Далі в порожнину вводяться стероїдні препарати, що містять гормон Гидрокортизон.

Також лікар може призначити лікування інших захворювань колінного суглоба, що є причиною виникнення кісти суглоба.

У разі запущеної форми захворювання, описуваний метод лікування є неефективним, оскільки виникає кальциноз. Отже, необхідно провести оперативне хірургічне втручання. Даний вид лікування необхідно провести з наступних причин:

  •   обмеження при згинанні коліна під час руху;
  •   збільшений розмір кісти;
  • здавлювання нервових закінчень, кровоносних судин, а також м’яких тканин в області коліна.
  • Проведення хірургічного втручання передбачає видалення кісти під місцевою анестезією, також видаляється сухожильний мішок, в якому виникла кіста Бейкера. Менш травматичним способом є проведення операції за допомогою артроскопа, що не менш ефективно при видаленні кісти суглоба.

    Кісту суглоба необхідно лікувати незалежно від стадії хвороби, так як зневага може призвести до тяжких наслідків, включаючи летальний результат. Також потрібно пам’ятати, що самостійне лікування або лікування народними методами може викликати ускладнення, і привести до неприємних наслідків.

    Рекомендуємо матеріали по темі:

    Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!