Як зшити штори своїми руками: фото майстер-клас для початківців

Як зшити штори своїми руками: фото майстер-клас для початківців

Як зшити штори своїми руками: фото майстер-клас для початківців

Як зробити самий звичайний інтер’єр привабливим і стильним? Звичайно ж, завдяки оригінальним шторам!

За новими шторами прийнято оговтуватися в спеціалізований салон, але якщо у вас є швейна машинка і відповідний за розміром відріз тканини, то обновку для вікон можна пошити самостійно.

Наш сьогоднішній майстер-клас буде присвячений тому, як легко і швидко самостійно зшити красиві штори на кухню своїми руками. Викрійки і фото штор можна знайти на нашому сайті.

Для цього майстер-класу ми обрали найпростіші штори без підкладки, які підійдуть як для кухні, так і для вітальні. Отже, розглянемо детально, як зшити красиво штори.

Матеріали, які нам знадобляться:

тканину потрібної довжини і ширини

 • лінійка
 • ножиці
 • швейна машинка
 • нитки швейні шпильки
 • праска і прасувальна дошка
 • Як зшити штори — покрокова інструкція з фото

  Перш ніж відправлятися в магазин за тканиною, нам потрібно зняти мірки з вікна, яке ми будемо одягати. Наприклад, наше вікно 170 см в ширину і 215 см у висоту. В даному випадку важливим параметром буде саме довга вікна або довга від карниза до підлоги, ширину же штор можна змінювати на свій розсуд.

  На нашому фото карниз розташований в 20 см над вікном, відповідно, розраховуючи потрібну кількість тканини, додаємо до 215 см ще 20 см і отримуємо 235 см. У вашому випадку, карниз може висіти вище або нижче, відповідно, вимірювання будуть іншими. Заздалегідь потрібно визначитися, чи будуть штори спадати до підлоги або тільки до підвіконня або радіатора.

  Все це впливає на параметр довжини штор. Варто також пам’ятати про припуски. На верхній припуск достатньо буде залишити 5 см, а от нижній краще зробити ширше, наприклад, 20-25 см.

  Ширину штор визначайте на свій смак.

  Так як у нашому випадку штори розсувні, то ширина однієї половинки штор дорівнює приблизно ширині вікна, плюс по 5 см на припуски з кожного боку. Для наочності порахуємо, скільки тканини нам знадобиться для розсувних штор на вікно з нашими параметрами. Довжина: 215см (висота вікна) +20 см (від вікна до карниза) +20 см (нижній припуск) +5 см (верхній припуск) = 260 см.

  Ширина: 170 см (ширина вікна) х 2 + по 5 см з кожного боку на припуски = 340 + 5х4 = 360 см.

  Отже, тканина для штор придбана. Тепер потрібно її правильно розкроїти. Можливо, для цього вам доведеться скласти тканину вдвічі або втричі. Розкроївши тканину на рівні відрізи, переверніть її виворітного стороною вгору.

  Підверніть край тканини по довжині на 2.5 см і загладьте. У нашому випадку по краю тканини розташовувалася спеціальна інформаційна смуга, яку ми і підвернув, як видно на фото.

  Загортаємо тканину ще раз на 3 см і пропрасовуємо. Заколюємо швейними шпильками і проробляємо те ж саме з іншого боку. Прострочуємо на машинці так близько до краю, як можливо.

  Не забувайте прокладати подвійну Сточки на 2-3 см спочатку і в кінці строчки, щоб закріпити нитку.

  З другою половиною штор проробляємо все в тому ж порядку. Ось що повинно вийти в результаті. Тепер переходимо до подрубкі нижнього краю штори. Переконайтеся, що ваша тканина лежить виворітного стороною вгору.

  Відміряйте 20 см, подверніте і загладьте, і так по всій ширині штори з нижнього краю.

  У результаті у нас вийде гарна широка кромка по нижньому краю штори. Заколюємо шпильками і прострочуємо на швейній машинці так близько до краю, як можливо. Ось що вийшло в результаті.

  Отже, ми майже у фінішу! Залишилося тільки підробити верхню частину штор і прикріпити кільця на кліпсах. Підверніть тканину на 2.5 см і пропрасуйте, як ми робили це раніше.

  Підверніть ще раз на 3 см і загладьте. Заколіть шпильками і прострочіть якомога ближче до краю.

  Швейну машинку можна сховати, так як вона нам більше не знадобиться. На рівномірній відстані один від одного прикріплюємо кільця на кліпсі і вішаємо штори на карниз.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!